Olisin vähään tyytyväinen, mutta vähät siitä

Anonyymi

Suurien asioiden äärellä ollaan taas kerran. Oman pienuuteni (en tarkoita fyysistä) olen huomannut jälleen aika karulla tavalla. Minulla ei ole tarvetta olla näkyvä ja pidetty, mikä toisaalta edesauttaa sitä etten ole näkyvä ja pidetty. Kuitenkin ajoittain havahdun siihen, miten kaipaisin että joku välittäisi minusta. Sillä tavalla, että halaisi minua ja rutistaisi.
Puolisoni saa huomiota uskomattoman monelta ihmiseltä, häntä kaivataan ja hän kaipaa muita. Minusta ei kukaan ole huolissaan. En ole mitään. Minusta puhutaan paljon paskaa, suurin osa on muunneltua totuutta, josta tulee totta kun tarpeeksi moni nielee sen totena. Se kuva mikä ulkopuolisilla on minusta, on varmasti inhottava - veikkaisin. Harva pääsee kuitenkaan tutustumaan minuun niin hyvin ja niin lähelle, että tietäisi minusta kaiken. Moni ei tunne minua lainkaan. Jos minusta saa ystävän ja luottamukseni ansaitsee, niin se on silloin ikuista.

0

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        102
        2196
      2. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        104
        1634
      3. Tunnistebiisi

        Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
        Ikävä
        82
        1318
      4. Taidat tykätä linnuista paljon

        Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
        Ikävä
        121
        1283
      5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        117
        1236
      6. Okei nyt mä ymmärrän

        Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
        Ikävä
        59
        1059
      7. Olen huolissani

        Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
        Ikävä
        60
        1034
      8. Miks käyttäydyt noin?

        Välttelet kaikkia kohtaamisia...
        Ikävä
        51
        1007
      9. Ei sun tarvi jännittää enää

        en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
        Ikävä
        36
        942
      10. Minkälainen ääni mulla on mies

        Sinun mielestä?
        Ikävä
        33
        814
      Aihe