Corona rokote /Antikristus/Lopunaika

Olette varmaan Rakkaat kristityt kuulleet mitä hurjimpia versioita siitä kuinka ihmisiä yritetään pakkorokottaa ympäri maailmaa.
Huomaatteko sen kliimaksin ja pakon ,millä jokainen yritetään rokottaa.
Tuo voima on nyt sitä ,mitä olemme raamatusta tienneet odottaa ja se on antikristuksen henkivalta.
Se on tässä ja nyt.Se on tullut näkyviin ja huomaatteko sen mahdin.Muutamat politiikot eussa ovat ryhtyneet kapinaan ja ihmettelevät ,kuten mekin kuka antaa käskyjä maailmanlaajuisesti yli valtioiden päättäjien.
Tämä on siis alkusoittoa tulevalle pedonmerkille ja nyt sanon kristityt jos vielä Suomea yritätte suojella tulevalta niin rukoilkaa .Siksi suojella ,että jäisi edes yksi maa jos Jumala suojelisi ,joka olisi kristittyjen pakopaikka tulevaisuudessa.
Tämä taistelu käydään henkivalloissa ja siihen taisteluun saatanaa vastaan kannattaa rukouksilla alkaa.
Huomaatte ,kuinka kansa on jakautunut..se on todella huono merkki ja voi olla ,että tuo katkera juopa ei koskaan enää häviä ,ellei saada rukouksia alttarille Jumalan saliin.
Nyt herätkää ja pukeutukaa sotaasuun siihen ,mitä raamatussa kehoitetaan tekemään.
Suojelkoon Jumala tätä Suomen valtiota ja kansaa.

9

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nyt vaan rokottamaan itsensä täällä on vielä 1,4 miljoonaa rokottamatonta siksi se leviää.

      • Anonyymi

        Jokos meitä Suomalaisia on 7 miljoonaa?


      • Anonyymi

        Rokotetut ovat koronalinkoja. Ajoivat itsensä ansaan. Rokotetut myös sairastuvat.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Rokotetut ovat koronalinkoja. Ajoivat itsensä ansaan. Rokotetut myös sairastuvat.

        Kyllä ja hulluinta antaa rokotetuille passi ,että saavat ihan valtion luvalla tartuttaa kirkkain otsin kaikkia ja kulkea ilman maskia yms.
        Hulluus on päällä ,minkä Jumala minullekkin pitkällä näyllä näytti ,että nuo hullut eivät näe ,vaikka heille sanoo tai anoo kuuntelemaan.
        He eivät pysty kuuntelemaan.
        Kun näin tuon avonäyn niin olin ihan kauhuissani ,että ei tuollaista voi tulla ..ei mitenkään ja nyt näen tämän olevan päällä sekä sateenkaari yms ja kouluissa täys mädännäisyys.
        Voi Suomi parkaaa..


    • Anonyymi

      Kyllä, pahuus on maassa ja ihmisten kimpussa.

      Luottakaamme Jumalaan, sillä hän on hyvä omilleen.
      Jos korona pelottaa, sen voi sairastaa eikä siihen normaali ihminen kuole.
      Sairaat ja heikot kuolevat, koska heidän yleiskunto on huono. Mutta toisaalta heille ei edes suositella rokotetta, koska se on uhka. Loppu tulee kuitenkin ottaa rokotteen tai ei. Sinänsä sillä ei ole väliä vaikka joku olisi ottanutkin. Ei se estä uskomasta Jumalaan tai estä Jumalan armoa.
      Influenssa taitaa tappaa enemmän ihmisiä kun korona. Juurikin niitä heikkokuntoisia.

    • Se ,että käytän sanaa hullut näyn ihmisistä johtuu siitä ,että Jumala näytti ihmiset ns normaaleina hulluina.
      Heidän hulluuttaan ei eroita päälleppäin.
      Se oli karmivaa....en tiedä mitään oikeastaan karmeampaa.
      Nauroivat ..juttelivat normaalisti ,mutta olivat silti hulluja sisältäpäin.
      Eivät nähneet asioita enää oikein vaan täysin väärin vääristyneenä.
      Jumala on jättänyt heidän oman ns viisautensa varaan ,johon luottivat enemmän kuin mihinkään.
      Olisivat hypänneet kaivoon jos joku viranomainen olisi viisaasti ohjeistanut.
      Karmeaaaa...

    • Koronarokotteella ei ole mitään tekemistä antikristuksen tai pedon merkin kanssa nykyisessä tilanteessa. Rokotteen ottamisessa ei ole kysymys siitä onko kuuliainen Jumalalle vai kumartaako petoa. Siitä olen kuitenkin samaa mieltä, että tämä maailmanlaajuinen hässäkkä on alkusoittoa pahemmalle, jolloin tärkeimmäksi asiaksi nousee kuka tottelee Jumalan käskyjä ja kenellä on Jeesuksen todistus. Rokotuksen vastustaminen Raamattua virheellisesti tulkiten on vastuutonta kristillisyyttä.

      • Niin..en sanonutkaan rokotteen olevan pedonmerkki vaan alkusoitto eli pointti on väärä henkivalta ,joka nyt on astunut vahvasti näyttämölle ja aikanaan tuo sama saatanan henkivalta ottaa rahankäytön haltuunsa ja kansat pedonmerkitään ja se on sitten siinä.
        Huomatkaa ,kuinka teknologia suorastaan ydinräjähtää nyt maailmassa.
        Kaikki kansat siis pian...


    • Anonyymi

      Antikristus tunkeutuu maailmankaikkeuteen 5g:n kautta.
      Ilmestyskirjan ratsastajat.

    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      519
      4342
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      18
      3471
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      284
      2292
    4. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      476
      2169
    5. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      86
      1486
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      157
      1363
    7. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      64
      1281
    8. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      102
      1276
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      64
      1188
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      84
      1134
    Aihe