Mikä älytön vimma on nykyisin soittaa lähes joka kanavalla Queenia, ihan liukuhihnalta ?
Hallitseeko noita kanavia yksi ja sama sateenkaarikansan musiikkipäällikkö, vai mistä noinkin yliampuva, saman bändin jatkuva suoltaminen ?
Ärsyttävää sikailijahomon kiljuntaa ...
Hallitseeko noita kanavia yksi ja sama sateenkaarikansan musiikkipäällikkö, vai mistä noinkin yliampuva, saman bändin jatkuva suoltaminen ?
Ärsyttävää sikailijahomon kiljuntaa ...
Vastaukset 18
Vanhimmat
Valtaosahan noista omaa marxilaisen maailmankuvan. Homot ovat korkealla int. fem. uhrihierarkiassa.
Tämä voi olla "pehmeä" tapa osoittaa tuota maailmankatsomustaan, kun muuten ruskeiston kannatus ollut viime ajat alavireisempää ja woke-ideologiankin todellisuus nousi keskusteluun vähän aikaa sitten. Radio Helsinki pitänyt hinttilogoa FB-sivullaan kesästä saakka, tavallisesti se on poistettu viimeistään lokakuussa.
Ei ole mitään yhtenäistä woke-ideologiaa.
Q uee R henhan on koko yhteiskunnan vinskein.
sateenkaari ihmiset ei liittyny tähän taas millään tavalla, taino joo Freddie Mercury of course, mutta silti. Haisee homofoobisuus😶
Jopa+Radio+Rock+soittaa+Queenia+vaikka+kanava+väittää+olevansa+100%+rock.
Ja syystä, koska Queen on yksi rockhistorian suurimmista bändeistä
https://loudwire.com/what-metal-band-sold-most-albums/
Queen on todella monipuolinen bändi. Teki rockia ja paljon muutakin. Bohemian rhapsody on täydellinen esimerkki vaihtuvuudesta. Rauhallisesta aloituksesta siirrytään pikku hiljaa raskaampaan menoon.
Pitäisi soittaa enemmän kristillistä rokkia, jonka sanoissa Jeesus tulee joka kerta - Maria Magdalenaan.
Mulla rupesi seisomaan ihan jo pelkästä ajatuksesta.💪
Ihanaa♥️
minäkin teen perättömiä rikosilmoja PolPolaan lähes jka vko 🫡
Niin ja kun sitä soitetaan niin mix pittää aina soittaa niitä queenin kasariluvun kappaleita kun minusta queenin parhata jutut on tehty 70-luvulla. Ei aina välttämättä enemmistön mielipide tarkoita sitä että he on oikeassa.
Death on two legs esimerkiksi 👍
Ei ole radiossa soinut moneen moneen vuoteen. City tai Radio 957 soitti sitä joskus kauan sitten.
Tuo on muuten avausraita A Night at the Opera albumilta vuodelta 1975. Biisi kertoo jostakin entisestä levy-yhtiöstä tjsp. Bohemian Rhapsody on se levyn tunnetuin kappale. Ajaton klassikko. Mielestäni Bohemian Rhapsodya soitetaan kyllä ihan liikaakin eri radiokanavilla.
Ensimmäisenä Bohemian Rhapsodyn soitti radiossa Capital Radion DJ Kenny Everett vuonna 1975. Sen jälkeen myös BBC:n oli pakko soittaa sitä Radio 1:ssä. Milloin lie soinut Yleisradiossa ensi kerran...
Nykyään kuulee kaikkia 70- 80-luvun hittejä jatkuvasti. Ehdin kyllästyä niihin jo silloin, kun ne olivat tuoreita.
Queen on käsite. Niin kova bändi jotta ei mikään ihme että saa radiosoittoa. Death on two legs saisi soida radiossa. Enpä ole ainakaan 10 vuoteen radiosta kuullut. City sitä soitti aikoinaan kun oli vielä classic rock radio.
Joo, Queenilla olisi paljon muitakin hyviä kappaleita kuin ne muutamat, joita soitetaan radiossa.