Geokätköjä Kanarialla

Oletteko kokeilleet geokätköjen löytämistä ulkomailla?
11916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tietysti, aina kun olen ollut ulkomailla.

Äänestä

No toki. Kannattaa vain kartat ladata etukäteen gepsiin tai kännykkään, kun datasiirto joissakin maissa maksaa ekstraa.
Kanarialla on paljon kätköjä löydettäväksi. parhaat nähtävyydet on järjestään kätkötetty, joten opastettu reissu löytyy helposti auton vuokraamalla.
Voi sitä tunnetta, kun saa mystin ratkottua ja löydettyä !

Äänestä
  • EU maissa data on lähes ilmaista. Siltikin kartat kannattaa ladata aina muistiin koska nettiyhteys voi pätkiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    EU maissa data on lähes ilmaista. Siltikin kartat kannattaa ladata aina muistiin koska nettiyhteys voi pätkiä.

    Ja kätköillä voi muuallakin. EU:n ulkopuolella voi datasiirto olla kallista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja kätköillä voi muuallakin. EU:n ulkopuolella voi datasiirto olla kallista.

    Harvapa kätköilee muualla rättinaamamaassa..

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Harvapa kätköilee muualla rättinaamamaassa..

    Ei, mutta vaikka Amerikassa, Kanadassa, Englannissa, jopa Venäjällä... onhan näitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja kätköillä voi muuallakin. EU:n ulkopuolella voi datasiirto olla kallista.

    Ilmaista se on kun älyää ennakoida..

    Äänestä

Niin, ja oltiin miitissäkin kertaalleen. Sen jälkeen lähdettiin tanskalaisen kollegan kanssa kiertämään kätköjä. Oli mukavaa !

Äänestä

Kuumottavimpia hetkiä oli, kun Lontoossa Royal Albert Hallin nurkilla puskia pöyhiessäni tuli kaksi vartijaa paikalle ja kysyi, että "Excuse me sir, but is everything OK".
Näytti ehkä epäilyttävältä ??

Äänestä
  • Aloittaja

    Kiinnostava käytös vartioilta.
    Kysyivät onko kaikki kunnossa.
    ei mitä etsit.

    Äänestä

  • jormalaiset kirjoitti:

    Kiinnostava käytös vartioilta.
    Kysyivät onko kaikki kunnossa.
    ei mitä etsit.

    Heh, näinpä. Sitten selitimme hetken, että tässä on kätkö piilossa.
    Kyllä kohteliaita olivat, ei siinä mitään, mutta kiukan poskia toki kuumotti ja poistuimme paikalta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jormalaiset kirjoitti:

Oletteko kokeilleet geokätköjen löytämistä ulkomailla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu