Ragdoll uros vuokraus

Kiltti ja hyvin koiramainen Perusterve. Rekisteröimätön kotikissa. Laita mailiosoite tähän mikäli kissan vuokraus kiinnostaa. Niin kerron lisää:) 150€ vrk
Sijainti turku.

4

600

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Etsin uros kissaa astutukseen.

      • Laita säköposti osoite niin laitan viestiä:)


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mikä pakkomielle sulla on elukkaasi "vuokrata" kun jopa vanhoihin kollinetsintäaloituksiin vastailet? Mitä sinä tästä diilistä olet vailla, kun et mitään kriteerejä naaraalle ole kertonut? Paitsi tietenkin helppoa rahaa.

      Onko edes omalta elukaltasi tsekattu FIV ja FeLV sekä veriryhmä? Onko se käynyt muutoinkin eläinlääkärin suorittamassa terveystarkastuksessa? Onko rokotukset ja madotukset kunnossa? Minkä ikäinen se on ja onko aikaisempia astutuksia taustalla? Miksei sitä ole rekisteröity, vaikka rodun nimellä sitä mainostat? Onko kasvattaja ollut myydessä kissaa tietoinen siitä, että suunnittelet "vuokraavasi" elukkaasi kaikille halukkaille?

      Ihme tehtailua. Jokainen vastuullinen kasvatuksesta kiinnostunut ymmärtäisi kertoa näin tärkeitä asioita niitä erikseen kysymättä. Nyt on aivan selvää mikä tässä on tarkoitus, ja ikävä kyllä tuollaisilla tiedoilla elukastasi kiinnostuneet uppoavat ihan samaan kategoriaan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      129
      1344
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      458
      1043
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      159
      627
    4. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      187
      564
    5. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      43
      559
    6. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      538
    7. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      71
      523
    8. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      497
    9. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      20
      496
    10. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      37
      489
    Aihe