Mitä eroa on 4x4 renkailla ja ei tuota 4x4 renkasmerkintää? Hetken ajon jälkeen uusin kesärenkaat ns katumaasturiin joka on kyllä 4x4 mutta mieluiten afaltilla liikkuvaan autoon ostan normi kesärenkaat joiden kantavuus luku on kyllä riittävä mutta törmännyt tuohon 4x4 merkintään mutta mitä se tarkoittaa? kovempia renkaan kylkiä ettei keikahda niin helpolla nurin väistössä? vai mikä.
4x4 renkaat miksi? ns katumaasturiin ei 4x4 renkaat mielummin vai ?
2
232
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattaa lukea rengasvalmistajien sivuilta renkaitten eroista.
- Anonyymi
Valmistajien sivut ei oikein anna tietoa muutakuin miten ylivertainen on meidän rengas jne blaa blaa. Ei kerrottu eroa. Ymmärrän kyllä jos olis kyseessä oikea masturi ja lavetilla perässä traktori tai kaivinkone ja matkaa on 800km yhtä soittoa lujaa että on renkailla merkitystä. Samoin kun ajetaan kalliomurske teillä missä murske läpäisee renkaan helpolla.
Mutta kun puhutaan n 1600kg autosta 65 sarjan renkaista ja hiukan korkeampi maanvara jos olisi esim volvo v70 tai katumaasturi niin millaisista asioista puhutaan onko SUV 4x4 renkaan kyljessä tai ei. Ilmisen olematonta on normaalissa tiellä kummalla vaan rengastyypillä. Kiinnosta avaan tietää mikä tekee SUV 4X4 renkaan ei merkittyyn vastaavaan muuten erotuksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjän sotilaiden raiskaama 1 vuotias poika kuoli vammoihinsa
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fac86480-df24-41b8-be6c-6ab6ff6476e4 Järkyttävää tämä jatkuva raiskaaminen. patriarkka Kirilin mielestä p4236284Lasta odottava Johanna Harlin hehkuu Cannesin juhlissa - Some ylistää: "Maailman kaunein mama"
Oi, mitkä kuvat suoraan Ranskan Rivieralta. Onnea loppuodotukseen, Johanna ja Renny Harlin! Oletko muuten katsonut The Harlins -realityä? Mielipiteit753923- 1112251
Meidän Hanko
Siis toi ämmä. Mitähän Stefu maksoi (ehkä ponin), että astuu tiluksilleen kuittailemaan Sohville. Nyt on pappa siinä kunnossa, että kannattanee olla h1532009Soffe on nähty ulkomaisia lätkänpelaajia vonkaamassa
Mahtaakohan joku huolia?901928Sano mies jotain mistä tietäisin että tykkäät
Olen itse kirjoittanut tosi tunnisteellisesti, tiedät mun naisen olevan täällä, jos olet hän. Ihan siksi että uskallan paremmin irl, jos tiedän että t1751519Onko Suomi huonompi kotimaa kuin Venäjä?
Täällä kirjoittelee muutama ihminen Suomesta siihen sävyyn, että kysymys on pakko esittää. Jos siis vertailet toisiinsa näitä kahta maata, onko Venä4721027Suomen kuherruskuukausi Ukrainan kanssa on ohi. Väitän, että suomalaisia on harhautettu.
Aivan ensimmäiseksi haluan sanoa, että jokaisella on oikeus mielipiteeseen. Voi myös olla sitä mieltä, että saa haluta Suomen liittymistä Natoon. Enne237975- 93970
- 27954