kuvailkaa itseänne?

Anonyymi

pituus, paino, millainen olet tyyliltäsi ja millaisista naisista yleensä kiinnostut?

kuvailkaa myös vartalotyyppiänne?
minkä ikäisiä olette?

30

1951

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      173/92, lihasta ja jäntevyyttä urheilusta jonkin verran läskiä lisänä, casual/seminaisellinen ja tykkään suunnilleen samanlaisista, eli ainakin jonkin verran naisellisista, 30 ......

    • Anonyymi

      Pätkä 163-167cm , painoa on vielä 82kg (75kg tavoite), poikamainen. Kiinnostun järkevistä, symppiksistä naisellisista naisista.

      H mallin pötkö. 46 täytän kesällä.

      𝕵𝖆𝖘𝖚

    • Anonyymi

      171 cm, 78 kg. Vaihteleva. Tyylini siis. Puen päälle mistä pidän, mutta naiselliseksi itseäni kuvailisin.

      Millaisista naisista pidän? En oikein osaa sanoa. Jollakin tapaa ihmisistä, joita pidän kiehtovana (ajatuksia, näkemyksiä). Ihmisistä, joilta opin jotain, joiden kanssa voin puhua syvällisiä tai vain olla hiljaa.

      Vartalotyyppi on varmaan X tai I. En ole varma kumpi. Lihasta ja läskiä, molempia löytyy.
      Ikä 26

    • Anonyymi

      163/n.73kg. Tummahkot ruskeat pitkät hiukset. Tyyli vaihtelee, enemmän naisellinen. Välillä sporttinen. Pidän naisista joilla on asennetta, isompi koko ei haittaa. En pidä laihoista (ei tarkoitus loukata).
      Vartalotyyppi.. Sairaan kivat ja terhakat tissitxD. En omaa enää sikspäkkiä tms, sanoisin että aika perus nainen vartalolta. Käsissä on lihasta jonkun verran menneen nyrkkeilyhistorian takia. Eiköhän nekin kohta liukene. Ikää 34.

    • Anonyymi

      Lyhyt kun mikä 154cm ja 70 ihan ok normi runkoinen. tatuoinnit kehossa. Rento pukeutuminen. Näytän poikamaiselta mut vaatteista löytyy sitten naisellisuutta. Kävelen,kuntoilen ja pallopelit harrastuksena. Fyysinen työ. Sinä saat olla sellainen kun olet, kunhan olet rehellinen, keskustelutaitoinen, pidät luonnosta, läheisyydestä ja ehkä enemmän koti-illoista kun baarissa menemisestä. Yhden naisen nainen. Ikäni 35

    • Anonyymi

      Olen pitkä ja solakka kolmekymppinen. Tyyliltäni melko luonnollinen.

      Viehättää feminiiniset ja normaalipainoiset naiset.
      Parisuhteeseen tarvitaan vielä älyä, huumorintajua ja tiettyä lempeyttä luonteessa, muuten ei kannata pariutua:p

    • Anonyymi

      170cm ja 63kg
      28v

      tummat pitkät hiukset ja enempi naisellinen tyyli kuin poikamainen.
      pienet rinnat, vähän päärynävartalon tyyppinen.
      tykkään monipuolisesti kokeilla eri urheilulajeja. pyöräilen ja lenkkeilen aika aktiivisesti mutta en käy salilla.

      • Anonyymi

        No wau! Ja mistä tykkäät?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No wau! Ja mistä tykkäät?

        jos tarkoitit millaisista naisista niin maskuliininen tyyli naisella on 😍👌


    • Anonyymi

      163/65. Sporttinen vartalo. Vaaleat keskipitkät hiukset ja tyyli naisellinen.
      Kiinnostun naisesta joka pitää itsestään huolta ja on normi painoinen. Toki luonnekkin ratkaisee aika paljon ja keskinäinen kemia.
      53v

      • Anonyymi

        Mistä päin olet?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mistä päin olet?

        Etelä-Savosta.


    • Anonyymi

      163cm/ 62 kg
      Naisellinen ja leikkisä pukeutuminen.
      Polkka mittaisen tummanruskeat hiukset, keski-jakausella.
      Pidän itsessäni käsivarsistani, joten yleensä päälläni on hyvän mallinen T-paita, farkut tai jotkin lappuhaalarit. Koruista pidän, mitä isompi sen parempi. Hatut/ päähineet kuuluvat myös lähes jokaiseen asuun.

      Kiinnostun ihmistä,jota kantavat itsensä kauniisti ja ovat selvästi sinut itsensä kanssa.
      Ihmisistä jotka pitävät itsestään.
      Ja ovat rohkeasti sitä mitä ovat.
      Katseesta joka lukitsee.
      Ikäni on 39.v

    • Anonyymi

      174/70 kg, vartalo aika kiva mix sporttista jäntevyyttä ja naisellista pehmeyttä. Oon femme, seuraan muotia, ja oma tyylini business casual. Vaaleapiirteinen ja hymyilevä blondi :-) pitkät hiukset ja korkeat poskipäät. Kesällä varmaan taas vähän pisamia.
      Kiinnostun itsestään huolta pitävistä, normipainoisista ja kilteistä femmeistä, jotka aidosti haluaa löytää sen oman rakkaan ja asettua aloilleen. Mua ei esim haittaa vaikka toisella olis lapsia. Tärkeintä, että tietää mitä hän haluaa elämältään.
      Itse varsin introverttina en pistäis pahakseni, jos toiselta löytyy vähän enemmän ekstroa, kunhan on välittävä ja intuitiivinen ☺️
      -31v

      • Anonyymi

        Kuulostat kyllä ihanalta. Harmi että omassa elämässä sen verran vaikeaa ettei viitsi deittimarkkinoille lähteä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulostat kyllä ihanalta. Harmi että omassa elämässä sen verran vaikeaa ettei viitsi deittimarkkinoille lähteä.

        Ja uskot että tuo on totta?
        Vaikka mitäpä sillä väliä, totta tai ei 😎


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja uskot että tuo on totta?
        Vaikka mitäpä sillä väliä, totta tai ei 😎

        Se on se satujen kertoja, joka itselleen vastailee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuulostat kyllä ihanalta. Harmi että omassa elämässä sen verran vaikeaa ettei viitsi deittimarkkinoille lähteä.

        Voi kiitos☺️


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja uskot että tuo on totta?
        Vaikka mitäpä sillä väliä, totta tai ei 😎

        Anonyymisti kun viestii niin ei voi ikinä takuuseen mennä. Mut vakuutan että ihan totta itsestäni puhuin🌸


    • Anonyymi

      27v, 170/70, kurvikas mekkofemme. Ihminen kuin ihminen voi herättää sen kiinnostuksen. 😊

      • Tykkäätkö myös femmeistä? Oletko sinkku?


    • Anonyymi

      1.88/ 89 ............intissä 1.89/ 69 :)

      Gubbe 73

    • Anonyymi

      166cm ja kai 85kg mutta sopusuhtainen. Yleensä käytän rennot vaatteet, farkut, paitaa Collegepusero/hupparit sellaista. Olen kai hieman poikatyttö 🤷 .
      Ai millaisista naisista kiinnostun? Aika hieman haastavaa kysymys mutta en sytyttää butcheista ehkä vähän naisellisesta vähän poikamaiseen mutta katsotaan.
      Ikäni 43v
      Etelä-savosta

      • Anonyymi

        Onhan täällä sentään yksi muukin Etelä-Savosta! 😊


    • Anonyymi

      167/70, sporttinen, mutta isot rinnat, 43v femmehkö. Huumorintajuinen, aikaansaava, kivaa seuraa, halukas ja fiksu.
      Kiinnostun harvoin, aikaisemmin vääristä naisista, nykyään empaattisista ja eläinrakkaista.

    • Anonyymi

      Mikäs karja/missinäyttely täällä on käynnissä?

      Olen fiksu, nätti, tunne- ja keskustelutaitoinen. Kiinnostun naisista, jotka ovat sekä ulkoisesti että sisäisesti viehättäviä, tyyppiäni ovat fiksut ja viehättävät suht naiselliset naiset.

      • Anonyymi

        Samat aatokset ja sama luonnehdinta itsestä.
        Ja samat kiinnostuksen kohteet. En ole näitä painoja ja pituuksia paljon ajatellut, paitsi pitkistä tai ei-lyhyistä atleettisista akateemisista tykkään kun itse pätkä ( 162 ja 52 kg). Taidan olla hoikka, vaikka kurvikas olenkin.
        Jumppaavat, naisellinen humanisti siis. Keski-ikäinen.


    • Anonyymi

      Olen 30 v , 171cm / 66kg naisellinen nainen.
      Pidän maskuliinisista naisista🥰

    • Anonyymi

      163/50, tyyli enemmän naisellinen kuin maskuliininen, muttei todellakaan ultra femme. Lähimpänä ehkä chapstick lesbian tyyliä. Vartalotyyppi lauta, ei juurikaan lantiota, rinnat A-kokoa, jaloissa vähän lihaksia, hiukset lapaluiden alaosaan asti, mutta lähes aina kiinni, yksi tatuointi.

      Kiinnostun fiksuista naisista, ulkonäössä minuun vetoaa eniten sporttisuus ja rohkeus olla oma itsensä. Super naiselliset naiset ei sytytä, mutta myöskään äärimmäisen maskuliiniset ei sytytä. Sopiva sekoitus feminiinisyyttä ja maskuliinisuutta rohkeasti omalla tavalla yhdistettynä 😍 ja vielä liikunnalla ja terveellisellä elämällä ylläpidetty timmi vartalo 🔥 ( ei tosiaan tarvitse olla mikään kehonrakentaja tai asua salilla, mutta suht normaalipainoinen ja niin että esim erottuisi vyötärö eikä missään olisi mahdottomasti ylimääräistä). Lisäksi fiksu ja pystyisi puhumaan yhteiskunnallisistakin asioista eikä vain temppareista ja huomioimaan useammankin näkökulman 🥰

      • Anonyymi

        Olen sun kanssa aikalailla samanlainen tyyliltäni ja ulkonäöltäni, hieman pidempi ja painavampi vain. Luonteeltani enemmän maskuliininen.

        Naismakuni myös aika sama. Itseni kaltainen, sporttinen, fiksu, sopivan feminiininen ja maskuliininen nainen sytyttää, mutta tärkeintä henkiset ominaisuudet, ennemmin kuin ulkonäkö. Kiltti, herkkä, tasapainoinen, kiinnostunut yhteiskunnallisista asioista. Sellainen kelpaisi. :)


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      131
      8331
    2. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      461
      7520
    3. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      220
      5676
    4. Kun täällä kysytään aina vaan naisilta

      Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en
      Sinkut
      92
      4684
    5. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      147
      4624
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      106
      4455
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      10
      4172
    8. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      18
      4086
    9. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      68
      4078
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      3830
    Aihe