Luukku sähköposti menee vanhaksi 31.5

Anonyymi

Sain luukkuuni tälläisen viestin. Hyvä Luukun käyttäjä,
Toivomme, että olet ollut tyytyväinen uuteen Luukku-sähköpostipalveluun ja arvostamme, että käytät Luukku-sähköpostia.

Kuten tiedät, Luukku-tilauksen aktivointi päättyy tänään. Voit aktivida tilauksesi kohdasta "Tilini" ja klikkaamalla "Tilaa".

Klikkaa tästä aktivoidaksesi tilauksesi


Ymmärrämme, että joillakin käyttäjistämme on ongelmia tilauksen aktivoimisen kanssa. Vaikka Tukiryhmämme on valmiina vastaamaan kysymyksiisi, monet asiakkaat ottavat meihin tällä hetkellä yhteyttä, joten vastausajat voivat olla tavallista pidempiä.
Varmistaaksemme, että kaikki asiakkaamme pääsevät tilaamaan ennen määräajan loppumista, olemme päättäneet siirtää määräaikaa.

Uusi määräaika on 31. toukokuuta
Vaikka määräaikaa on pidennetty, kehotamme sinua ryhtymään toimiin jo tänään. Kaikki sähköpostitilit, joilla ei ole aktiivista tilausta 31. toukokuuta mennessä suljetaan. Olen vuosia käyttänyt luukkua enkä osaa muuta käyttää, kannattaako alkaa maksamaan nyt luukkua vai siirtyä toiseen sähköposti palveluun?

7

1682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • > Olen vuosia käyttänyt luukkua enkä osaa muuta käyttää, kannattaako alkaa maksamaan nyt luukkua vai siirtyä toiseen sähköposti palveluun?

      Minä kyllä suosittelisin käyttämään ilmaista gmailia jo pelkästään sen vuoksi että siinä on erittäin hyvä roskapostisuodatin.

      Minusta tuo luukun uusi hinta on aika korkea. Mutta jos ei jaksa uutta opetella niin sitten ei ole muuta vaihtoehtoa kuin maksaa.

      Jos vaihtaa sähköpostia niin minusta sähköpostia ei koskaan kannata vaihtaa ihan yhtäkkiä, vaan mielellään niin että ottaa esim. tuon gmailin uudeksi ja siinä rinnalla pitää vanhaa ainakin muutaman kuukauden siltä varalta jos vanhaan tulee jotain viestejä, ja toisaalta sitten ei tarvitse uutta ihan heti opetella käyttämään.

      Kun vaihtaa sähköpostia niin pitää muistaa kertoa uusi sähköpostiosoite kaikille joille on sen vanhan kertonut, ja jos pitää molempia osoitteita käytössä muutaman kuukauden rinnakkain niin sitten ei tarvitse ihan heti muistaa minne kaikkialle sen vanha osoite on kerrottu.

      • Anonyymi

        Lopeta tollaset väkivaltaiset puheet!!! Ukrainassa kuolee jokapäivä täysin viattomia ihmisiä joten sinä olet sadisti ja fasisti!


    • Anonyymi

      15-vuoden aikana olisit voinut vaihtaa parempaan kuten Gmailiin joka oli jo silloin paljon parempi.. Nyt ollaan kuset housussa kun pitää kaivaa maksukorttia..

      • Anonyymi

        Tämä selvänäkijä tuntuu tietävän kaiken mitä 15 vuoden päästä tapahtuu.
        Mutta tietääkö hän varmasti että Gmail on vielä 15 vuoden päästä ilmainen tai edes olemassa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tämä selvänäkijä tuntuu tietävän kaiken mitä 15 vuoden päästä tapahtuu.
        Mutta tietääkö hän varmasti että Gmail on vielä 15 vuoden päästä ilmainen tai edes olemassa?

        Ei tiennyt mitä tapahtui mutta tiesi jo silloin että Luukku ynnä muut vastaavat oli huonoja Gmailin ja Outlookin rinnalla:) Gmail on olemassa vuosikymmeniä


    • Anonyymi

      Uusi määräaika on 15.6

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      814
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      263
      593
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      93
      521
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      502
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      43
      466
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe