Chiang Maita sanotaan pohjoisen ruusuksi, mutta palstavaikuttaja senssukalla mitään vaimoa enää ole, eikä kuksa ole Chiang Maissa, varmasti ei ole.
Pelkkiä sanoja vaan, voin vakuuttaa.
https://www.youtube.com/watch?v=CU8KnJ2SNSE
Pohjoisen ruusulla ... eli Pallomaha Amalialla ... tekkeekö miäli laatugikulia.
8
73
Vastaukset
- Anonyymi
Sensei Justiina Jalopuupää kun jää sanailussa kolmanneksi niin johan alkavat viestit poistua. Aika säälittä reppana ollen.
- Anonyymi
Kotkassakin taisi olla joku Kotkan ruusu... veiköhän Saarivaarin pojuuden?
- Anonyymi
Kenen mielestä tuo aloituksen video oli hauska?
- Anonyymi
Amalia etsiskeli kaupasta Kyrön makkaraa.
On olemassa vanha savolainen sananlasku, jota Basaari-huhta noudattaa elämässään: "Elä oo millonkaa sammoo mieltä ku muut, niin out olevinnas viisaampi"
Savossa on myös toinen sananlasku: "Ennemmin käk lopettaa kuhkumisen, ku kuksa Sianmualle piässöö"- Anonyymi
Kyrön makkara on paras.
- Anonyymi
Ei pulu kaadu sillä pululla on kannukset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663362Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433157Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1202610- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271850- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851465- 391320
- 821179