Tämä 2010 kertoi aikaisemmin että "Yksi lapsistani oli adoptoitu lapsi, joka palasi alkuperäiseen perheeseensä, kun äitinsä kuntoutui. Siinä sinulle se "salaisuus" tiedoksi. Hänelläkin menee ihan hyvin." mutta jätti kertomatta että tämän lapsen äiti oli hänen vaimonsa, josta hän erosi 400 kaatokännin voimalla, ymmärsinkö nyt oikein että olet adoptoinut vaimosi pojan, teidän avioliiton aikana, kun vaimosi oli päässyt sinusta eroon ja kuntoutunut, poika on palautunut takaisin ex-vaimollesi, on hyvin helppoa arvata mikä on ollut vaimosi perimmäinen ongelmien syy, sinä... aivan varmasti, hän uskoi aluksi juttujasi, miljoonistasi... nyt vielä kerroit että tämä ex-vaimosi oli lähellyt sinulle viestejä, todennäköisesti maksamattomista ruokoista, joita sinulla on epäilemättä pitkä lista, vai mitä... peukaloinen... oletko haistellut niitä taas.
peukaloisen eräs kommentti jäi mieleen, joten puran sen tässä...
5
81
Vastaukset
- Anonyymi
Minä olen sensijaan havainnut kyseisen lapsen osalta, että hän ei ole päätynyt sanallakaan Pippelisen ylivertaiseen jälkeläispopulaan.
Ei sanaakaan harrastuksista, urheilusta, opiskelusta, työtilanteesta, ajoneuvoista, asunnosta, ei edes tapaamisista.
Muiden osalta on julkaistu täydellinen luettelo hiusten väreistä ja luonnonkiharoista lukien.
Tarina myös muuttunut sen osalta, että tytär oli aiemmin ex kakkosen kanssa.
Mainittakoon myös että Puppe latas hauskan huomion. Saaripasasella menee nyt eläkepäivän viinaksien kunniaksi niin pahasti yksinpuhelut sekaisin, etten jaksa niitä alkaa oikomaan.
Näyttää siltä että Pasasen isän biologisuus- jutut eivät olekaan vuoden hulluin väite, vaan kaikki on puuroutunut kupoliteltan kokoisessa päässään yhdeksi ektoplasmaksi.
Pelkään sitä päivää kun Saaripasanen toteaa olevansa minä myös, senseinsä ja muiden hahmojen lisäksi.
Tänään bankkaripäivä unien jälkeen. Tarkoittaen että mennään keskustaan shoppailemaan ja syömään hyvin. Torstaina lennellään Suomen suveen! 8)- Anonyymi
Kupoliteltta ja TyttöNeitinen 2010 Pippelinen.
Kun toinen silmä katto kattoon ja toinen kattooVittuun, niin siinä ei tohtoria tarvita, vaan on selviö, dingdong, piip piip, piipaa ja tuut tuut, rahtilaiva peitti auringon ja potilas hyppäsi myrskyssä karikolle piteleen paattia.
https://ibb.co/LY3hq92 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kupoliteltta ja TyttöNeitinen 2010 Pippelinen.
Kun toinen silmä katto kattoon ja toinen kattooVittuun, niin siinä ei tohtoria tarvita, vaan on selviö, dingdong, piip piip, piipaa ja tuut tuut, rahtilaiva peitti auringon ja potilas hyppäsi myrskyssä karikolle piteleen paattia.
https://ibb.co/LY3hq92Voimantunto on suuri, taas kun biologian suurmestari Saaripasanen kurlaa elokuun eläkettä nieluunsa viinakaupan tuotteilla. Viikonloppuna on sitten Jorvin keikka kun pumpusta ottaa.
https://aijaa.com/Pwsowf
Rakkaasi silmät on kyllä ihan eteenpäin katsovaa mallia, mutta joskus joutuu räpyttelemään ja silloin saattaa kamera laueta väärässä kohtaa.
Terveisiä jalkahoidosta, 20-10, Bangkok - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voimantunto on suuri, taas kun biologian suurmestari Saaripasanen kurlaa elokuun eläkettä nieluunsa viinakaupan tuotteilla. Viikonloppuna on sitten Jorvin keikka kun pumpusta ottaa.
https://aijaa.com/Pwsowf
Rakkaasi silmät on kyllä ihan eteenpäin katsovaa mallia, mutta joskus joutuu räpyttelemään ja silloin saattaa kamera laueta väärässä kohtaa.
Terveisiä jalkahoidosta, 20-10, BangkokTyttöNeitinen 2010 Bellörffi Pippelinen on lauennut väärässä kohtaa ainakin 6 vahingon verran omien kertomustensa mukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703550Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483503Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532769
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401695- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390