Paljonkos kahden viikon miljonäärit joudutte maksamaan loma parran nuolemisesta?
Kolmas kielitesti...
5
326
Vastaukset
- Anonyymi
Hupsista ja, kuva unohtui, katsokaa tästä https://www.duodecimlehti.fi/duo98552
- Anonyymi
Loma parta https://www.duodecimlehti.fi/duo98552
Esimerkki kuva. - Anonyymi
Lomaparta on yhdyssana, oi saariston rasvainen hurmuri.
- Anonyymi
Kaikki kaatamani naiset ovat kovasti kehuneet minun kielitaitoani.
Saaripasanen istui vaimonsa kanssa aamupalalla, joka koostui paahtoleivästä.
Pasanen mökötti kun margariini oli loppu ja seuraavaan sairaseläkkeeseen oli vielä kaksi viikkoa aikaa.
Kumpikaan ei puhunut mitään, vaan keskittyivät kuivaan paahtoleipään. Pasaselta pääsi sitten sellainen pieru, joka pöläytti talkkia pakaroiden välistä pilveksi huoneilmaan.
Saaripasanen on erinomainen tunnistamaan kasvoja ja yhtäläisyyksiä hahmoissa. Pian hän olikin näkevinään talkkipierupilvessä Jeesuksen ja tunsi olevansa valaistunut, vaikka silmiä kirvelsi.
Vaimolle riitti siinä kohtaan, hän pyyhkäisi Saaripasasen otsasta paahtoleipäänsä rasvaa, raivasi tiensä talkkipierupilven läpi ja siirtyi ulkosalle syömään loput.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101064
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82794Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede15563- 65531
- 92499
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47427
- 30416