On myös Numball ja Senssu, kun 2010 on pattayalla on Numball myös oikein kuvan kanssa, lieneekö koko show peukaloisen, Numball, Senssu ja totuuspelle sama heppu, alusta loppuun... laitoksesta pattayan savosta.
Kun 2010 on poissa palstalta peukaloinen
10
102
Vastaukset
- Anonyymi
Yhteydenotot: Pippelinen@kyrpå.savo
- Anonyymi
CookosBålls, suklaa ja, naapurin mummon doppari...
Jep olen sivellyt ja hivellyt jo kohta 25 vuotta, entä sinä oletko peukaloinen vain totuuspelle... ahdistaako.... Vainoharhainen lukuisista persoonallisuushäiriöistä ja ilmeisestä aivovauriosta kärsivä erakko häiriköinyt mielipuolisen maanisen kateellisena tätä palstaa jo 7 vuotta.
Joskus olen ollut uskossa että hänellä on vielä toivoa, mutta olen yltiöpositiivisena ollut aivan väärässä.
On aivan järjetöntä pilata päiväänsä väittelemällä henkilön kanssa, jonka rinnalla hölmöinkin apina on huippujätkä.
Matkailustahan ja Thaimaasta täällä ei voi kukaan puhua ilman että tuo kellohamepelle tunkee joka väliin herjoineen ja vielä koettaa päteä asioissa joista hänellä ei ole mitään todellista käsitystä.
Olen ollut aika laiska Facebookin parissa jo useita vuosia. Vain pari päivitystä kuukaudessa. Jotta suomenkielinen kirjoitustaito pysyisi yllä, aion lisätä sillä puolella kirjoittelemista ja lopettaa tämän kokonaan.
Poistan nimimerkkini ja takaisin en tule. Ystävät löytää minut ilman tätä sontaa vallan hyvin ilman että apina roikkuu perskärpäsenä joka raossa mielenvikaisine teorioineen.
Ei muuta kuin pitäkää hauskaa ja syksynjatkoa Suomeen Saaripasasellekin.
Taisi olla sinulla viimeinen kausi Thaimaassa muutenkin ja mitäpä sait irti 7 vuoden periodista? -Et mitään. Huoneessa nökötit koko ajan. Koronarajoitukset oli sinulle helpotus kun tunsit itsesi hetken aikaa normaaliksi. Se on ohi nyt.- Anonyymi
Mahtava matkailutarina, kiitos.
Ei ole ensimmäinen kerta kun jälleen lopetat, viimeisin tais kestää päivän juhannusta ennen.
Miten muuten ne sun korealaiset internetimuroidut kakarat ja huoooorasi?
44 - Anonyymi
Matkailusta milloin sinä tollo olet täällä kertonut matkailusta, 99 % juttusi on olleet huonon itsetuntosi tehostamista, olen suositellut sinulle jo monenmonta kertaa että luovuta jo, tämä ei ole sinun paikkasi, sinulla on kertomasi mukaan kaksi alaikäistä lasta, jotka tarvitsevat sinua.
Ei ole tainnut olla viimeinen kausi thaimaassa, ei minulla ole suunnitelmia täältä mihinkään lähteä, terveisiä kuopioon sekopää, - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matkailusta milloin sinä tollo olet täällä kertonut matkailusta, 99 % juttusi on olleet huonon itsetuntosi tehostamista, olen suositellut sinulle jo monenmonta kertaa että luovuta jo, tämä ei ole sinun paikkasi, sinulla on kertomasi mukaan kaksi alaikäistä lasta, jotka tarvitsevat sinua.
Ei ole tainnut olla viimeinen kausi thaimaassa, ei minulla ole suunnitelmia täältä mihinkään lähteä, terveisiä kuopioon sekopää,Katsoppas kävi just kuten avauksessa todettiin, peukaloinen palstalla, heti ilmaantuu myös NumBall, ettei vaan peukaloinen olisi siirretty jo ulkoruokintaan suomeen, jos on thaimaassa koskaan ollutkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matkailusta milloin sinä tollo olet täällä kertonut matkailusta, 99 % juttusi on olleet huonon itsetuntosi tehostamista, olen suositellut sinulle jo monenmonta kertaa että luovuta jo, tämä ei ole sinun paikkasi, sinulla on kertomasi mukaan kaksi alaikäistä lasta, jotka tarvitsevat sinua.
Ei ole tainnut olla viimeinen kausi thaimaassa, ei minulla ole suunnitelmia täältä mihinkään lähteä, terveisiä kuopioon sekopää,Tämä on Ballille juuri sopiva paikka, muiden sekopäiden joukossa.
- Anonyymi
Bumba on Suomessa ja ohi on, ohi on, ohi on tuo Thaimaan marssi hänen osaltaan.
Nyt hänellä on sitten ikioma palstakin suomi24ssa jossa voi "bablata" ihan omia juttujaan itsensä kanssa ja vielä pippelinenkin kolmantena ja vierailevana tähtenä onkopoika. Saariston paksukeijo saa hullujenhuoneen väen näyttämään terveeltä.
Ilman Kymppiä tämä sivusto on tuhoon tuomittu. Pari muuta järjissään olevaa kirjoittelee niin harvakseen ettei ole syytä tänne vilkuilla. Diagnoosi Bumbasta on valmis ja ei minullakaan ole mitään syytä täällä enää vierailla.
Ensi kesänä loma Thaimaassa koko perheellä. Uuteen kotiin ensi kuussa muutto.
Toivotan Bumballe kivoja hetkiä itsensä ja läskiensä kanssa. Laita exälle textari kostoksi että olet löytänyt uuden poikaystävän. Moikkikset Sibbosta!
TT- Anonyymi
Oletko sinä totuuspelle peukaloisen oikea vai vasen "aivopuolisko" ei siinä että onhan peukaloisella aivot, onhan.
- Anonyymi
Oletteko todella niin herkkähipiäisiä että pakenette jonkun säälittävän eläjkeläisen vuoksi????
Jatkakaa kaikki vaan mutta àlkää antako provisoitua jonkun yksinäisen jutuista. Apua hän huutaa tyhmillä jankauksillaan.
Itseäni ei vaivaa yhtään - aina hullut mukaan sopii! Se on Netin henki. Ei heitä pois voi ajaa. Antaa tehdä avohoitoa palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3206292Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta674134Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom413495Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole773388Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava853320Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1813242Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1022688Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll572534Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html2152368Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt782113