Ei ole yhdenkään numerosarjan edessä lyhennettä joka googletuksen mukaan pitäisi olla. Sensijaan löytyy alut: WAN MAC, S/N, CM MAC, USB MAC ja lisäksi modem no sekä P/N. Mikä näistä on salasana?
Modeemin salasana?
10
1349
Vastaukset
- Anonyymi
Meinaatko että kaikilla on sama modeemi kuin sinulla ja siksi et laittanut mallia?
- Anonyymi
Vastaaminen olisi liian helppoa. Nyt vain todelliset tietäjät osaavat vastata oikein.
- Anonyymi
Ei kai mikään noista ole salasana. Katso vaikka kyseisen laitteen käyttöoppaasta miten se toimii. Jos ei ole paperista opasta tallella niin luultavasti googlaamalla löytyy. Täältä on tosiaan paha alkaa arvailemaan. Kaikki modemit ei ole samanlaisia.
Tuo minun Asus toimi muistaakseni niin, että eka startilla siihen pääsi kiinni ilman salasanaa, ja sitten pääsi itse asettelemaan haluamansa salasanan wifi-verkoille ja laitteen hallintasivulle pääsyyn.- Anonyymi
Ensimmäinen on salasana..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ensimmäinen on salasana..
Kiitos, koitetaan vielä uusiksi sitä :) kauan käytössä ollut vehje ja aikaa siitä kun edellinen laite lisätty, mutta nyt pitäisi robotti-imuri saada verkkoon
- Anonyymi
Motukka johdolla kiinni tietokoneeseen ja asetuksia tutkimaan.
- Anonyymi
Monissa laitteissa salasana tehdasasetuksilla on 1234 kuten minullakin tai 0000. Modeemin mallilla löydät hakukoneella melko varmasti salasanan ja ohjeetkin jos olet hukannut. Sitten pitää päästä selaimella asetuksiin mikä lenee onnistunut jos salasanaa kysytään.
- Anonyymi
Tarkoitatko modeemin hallinta-salasanaa vai modeemin tekemän wifi-verkon salasanaa?
Jos tarkoitat wifi-yhteyden salasanaa, niin oletuksena se voi olla modeemin mac-osoite ilman kaksoispisteitä tai sitten sarjanumero (S/N). Jos olet hankkinut modeemin operaattorilta, niin mukana tulee ykeensä ohjeet, että miten wifi-verkkoon liitytään.
Jos tarkoitat hallintasivuston salasanaa, niin se voi olla tyhjä, admin, user, 1234, 0000 tai jokin muu. Netistä löytyy ohjekirja köytössäsi olevalle modeemille.
Toivottavasti saat asian ratkaistua.- Anonyymi
Kokeile:
nimi: admin
salasana: admin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1313807Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va201773Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos311638Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt3091465Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu201413Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi421346Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti161004Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy76998Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127954- 74868