Kaipaan neuvoja.. Minulla on Samsung Galaxy A 53 5G puhelin.
Ongelma on se, että kun soitan vaikka sairaalaan jollekkin poliklinikalle varatakseni aikaa ja puhelinpalvelu pyytää painamaan vaikka ykköstä niin puhelimeni ei reakoi tätä, vaikka olen painan tuota ykköstä. EI vaan pelitä!
Miten pitäisi toimia, että tuo onnistuisi?
Samsung EI Reakoi
15
279
Vastaukset
Kokeilepa vaihtaa se soittosofta toiseen. Kokeile esimerkiksi Truecaller sovellusta. Se Samsungin oma on jotenki viallinen, kun ei toimi oikein.
- Anonyymi
Tuskin siinä sovelluksessa on mitään vikaa. Kyse on todennäkösesti vain siitä, että puhelun aikana näppiksen nappuloita pitää tuplaklikata yksinkertasen kosketuksen sijasta.
t. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin siinä sovelluksessa on mitään vikaa. Kyse on todennäkösesti vain siitä, että puhelun aikana näppiksen nappuloita pitää tuplaklikata yksinkertasen kosketuksen sijasta.
t. miksuhSovelluksessa on vika..
- Anonyymi
Googlen soittosovellus käyttöön.
- Anonyymi
Avaat Play-kaupan ja haet/valitset Puhelin Googlelta.
- Anonyymi
Itselläni oli muutama kuukausi sitten Nokia-puhelin - ei tosin Nokian itsensä valmistama - jossa oli samantapainen ongelma. Kun painoin pyydettyä numeroa, puhelimen näyttö reagoi siten, että sen merkistöön tuli valo, se ikään kuin aktivoitui unitilasta. Painettu numero ei kuitenkaan mennyt perille, eli mitään ei tapahtunut eikä kuulunut.
Kun kuitenkin painoin vaadittua numeroa vielä toisenkin kerran, se meni perille. Kun minun siis esimerkiksi piti painaa 1, jouduin painamaan 11. Kokeilepa tätä!- Anonyymi
Eli siis puhut nimenomaan tuplaklikkauksesta, joka itsellenikin tuli mieleen ja minkä myös mainitsin tuossa aiemmassa viestissäni. et siis paina näppikseltä 11 kuten sanot, vaan teet tuplaklikkauksen.
T. miksuh - Anonyymi
Kyse oli sullakin todennäkösesti siitä, että vain yksinkertasesti kosketit niitä näppiksen nappuloita. todennäkösesti puhelun aikana olisi pitänyt tuplaklikata niitä nappeja.
t. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse oli sullakin todennäkösesti siitä, että vain yksinkertasesti kosketit niitä näppiksen nappuloita. todennäkösesti puhelun aikana olisi pitänyt tuplaklikata niitä nappeja.
t. miksuhEipä pidä paikkaansa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä pidä paikkaansa
Oletko taas niitä idiootteja, jotka vain periaatteen vuoksi väittää joka asiassa vastaan vai onko sulla väitteellesi ihan joku perustelukin?
- Anonyymi
En osaa sanoa varmasti, koska itse sokeutuneena joudun käyttämään puhelinta Androidin tallkback -ruudunlukuohjelman avulla, ja sen käytössäollessa kosketuseleet eroavat normaalista. Mutta jokatapauksessa tuli mieleen, että koetapa tuuplaklikata sitä näppäimistön numeronäppäintä. Eli älä vain kosketa sitä vaan tuplaklikkaa sitä. tuo saattaa auttaa.
t. miksuh- Anonyymi
Ideana on siis se, että todennäkösesti puhelun aikana tuo näppis vaatii tuplaklikkauksen myös näkevien puhelinta käyttäessä. Tarkoituksena on todennäkösesti estää vahingossa tehdyt puhelinautomaateille annetut syötteet ja siksi pitää tehdä tuplaklikkaus luultavasti.
t. miksuh
- Anonyymi
Ääniasetuksista laittaa näppäin äänet päälle .
- Anonyymi
Mitä ihmeen tekemistä tuolla nyt on minkään kanssa?
- Anonyymi
Kiitos neuvoista!
Ensikerralla tulen kokeilemaan tuota tuplaklikkausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1243957Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553414- 2122735
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382692Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282532Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482024Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja361578- 1171570
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1641526Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt741261