Kaipaan neuvoja.. Minulla on Samsung Galaxy A 53 5G puhelin.
Ongelma on se, että kun soitan vaikka sairaalaan jollekkin poliklinikalle varatakseni aikaa ja puhelinpalvelu pyytää painamaan vaikka ykköstä niin puhelimeni ei reakoi tätä, vaikka olen painan tuota ykköstä. EI vaan pelitä!
Miten pitäisi toimia, että tuo onnistuisi?
Samsung EI Reakoi
15
228
Vastaukset
Kokeilepa vaihtaa se soittosofta toiseen. Kokeile esimerkiksi Truecaller sovellusta. Se Samsungin oma on jotenki viallinen, kun ei toimi oikein.
- Anonyymi
Tuskin siinä sovelluksessa on mitään vikaa. Kyse on todennäkösesti vain siitä, että puhelun aikana näppiksen nappuloita pitää tuplaklikata yksinkertasen kosketuksen sijasta.
t. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuskin siinä sovelluksessa on mitään vikaa. Kyse on todennäkösesti vain siitä, että puhelun aikana näppiksen nappuloita pitää tuplaklikata yksinkertasen kosketuksen sijasta.
t. miksuhSovelluksessa on vika..
- Anonyymi
Googlen soittosovellus käyttöön.
- Anonyymi
Avaat Play-kaupan ja haet/valitset Puhelin Googlelta.
- Anonyymi
Itselläni oli muutama kuukausi sitten Nokia-puhelin - ei tosin Nokian itsensä valmistama - jossa oli samantapainen ongelma. Kun painoin pyydettyä numeroa, puhelimen näyttö reagoi siten, että sen merkistöön tuli valo, se ikään kuin aktivoitui unitilasta. Painettu numero ei kuitenkaan mennyt perille, eli mitään ei tapahtunut eikä kuulunut.
Kun kuitenkin painoin vaadittua numeroa vielä toisenkin kerran, se meni perille. Kun minun siis esimerkiksi piti painaa 1, jouduin painamaan 11. Kokeilepa tätä!- Anonyymi
Eli siis puhut nimenomaan tuplaklikkauksesta, joka itsellenikin tuli mieleen ja minkä myös mainitsin tuossa aiemmassa viestissäni. et siis paina näppikseltä 11 kuten sanot, vaan teet tuplaklikkauksen.
T. miksuh - Anonyymi
Kyse oli sullakin todennäkösesti siitä, että vain yksinkertasesti kosketit niitä näppiksen nappuloita. todennäkösesti puhelun aikana olisi pitänyt tuplaklikata niitä nappeja.
t. miksuh - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyse oli sullakin todennäkösesti siitä, että vain yksinkertasesti kosketit niitä näppiksen nappuloita. todennäkösesti puhelun aikana olisi pitänyt tuplaklikata niitä nappeja.
t. miksuhEipä pidä paikkaansa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä pidä paikkaansa
Oletko taas niitä idiootteja, jotka vain periaatteen vuoksi väittää joka asiassa vastaan vai onko sulla väitteellesi ihan joku perustelukin?
- Anonyymi
En osaa sanoa varmasti, koska itse sokeutuneena joudun käyttämään puhelinta Androidin tallkback -ruudunlukuohjelman avulla, ja sen käytössäollessa kosketuseleet eroavat normaalista. Mutta jokatapauksessa tuli mieleen, että koetapa tuuplaklikata sitä näppäimistön numeronäppäintä. Eli älä vain kosketa sitä vaan tuplaklikkaa sitä. tuo saattaa auttaa.
t. miksuh- Anonyymi
Ideana on siis se, että todennäkösesti puhelun aikana tuo näppis vaatii tuplaklikkauksen myös näkevien puhelinta käyttäessä. Tarkoituksena on todennäkösesti estää vahingossa tehdyt puhelinautomaateille annetut syötteet ja siksi pitää tehdä tuplaklikkaus luultavasti.
t. miksuh
- Anonyymi
Ääniasetuksista laittaa näppäin äänet päälle .
- Anonyymi
Mitä ihmeen tekemistä tuolla nyt on minkään kanssa?
- Anonyymi
Kiitos neuvoista!
Ensikerralla tulen kokeilemaan tuota tuplaklikkausta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1237638
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t404406törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373902Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4082047Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi731637- 321487
- 351478
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1861207Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121148Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:121063