Laittakaa meidän palstalsisten iloksi pelivihjeitänne MM kisoihin. Pitkävetoa monivetoa jne.
Mä aloitan sunnuntain ainoalla pelillä.
Kaikesta manipulaatio uutisista huolimatta uskon Ecuadoriin. Etelä Amerikan lohkosta on haastavaa nousta kisoihin mutta Ecuador teki sen. Taakse jäi monia hyviä maita. Qatar pitäisi olla lilliputti maa vastustajaan verrattuna. Pitkävedossa kerroin on yllättävän suuri, yli kaksi.
Pitkävetoon 2. Tulosvetoon 0,1 - 2,3,4
MM kisojen betsiketju
6
999
Vastaukset
Ecudorin pitkäveto kerroin yli 2. Se on mun mielestä aika paljon.
Kysymys on nyt siinä onko Ecuador lahjottu. Mitä veikkaatte?- Anonyymi
Uskon päiväntasaajan poikiin ihan jo heidän faniensa hienon kannatushuudon takia: "Queremos cerveza - Me halutaan olutta!" oli mahtava veto ja yksi syy lisää miksi rakastan jalkapallon kannatuskulttuuria.
Timmyy kirjoitti:
Heh.
Lisää tipsejä.
Senegal - Hollanti 2
USA - Wales 1
Meksiko - Puola 1
Pelionnea!Eilen sekä tulosveto että pitkävetoon merkki oikein.
Tän päivän tipsit:
Hollanti, Englanti-1, ja USA.
Englanti oli karsinnoissa häjyssä kunnossa. Luotetaan väh 2 maalin voittoon. Wales parkkeeraa bussin oman maalinsa edustalle. Luotetaan että joku jenkki kävelee tarkastajan ohi ja pistää verkot tötterölle.
Tuolla triiolla mennään. . Pelionnea!
Ja betsit pitää. Hyppää kelkkaan/kopioi pelini jos taateleita taskuun haluat. Elikkä siis louvoa.
USA voittoon ja rahan tuloa ei voi estää..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425821Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714555Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564101SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873700Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään593219SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502413Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?342305Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422059En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81134