Monellakin tapaa, mutta suurin eroavaisuus kuitenkin älykkyydessä. Nendertalin ihm,inen ei yksinkertaisesti kyeynyt ymmärtämään sitä, että luitakin voi polttaa.
MITEN NYKYIHMINEN EROAA NEANDERTALIN IHMISESTÄ?
4
252
Vastaukset
- Anonyymi
Ok mehän oomme periytyneet neandertaalilaisihmisistä ja alunperin me olemme periytyneet oliko se gorillasta vaiko simpanssista.
Kyllä. Ei ole turhaan sanottu, että ihminen polveutuu apinasta. Sitä en kylläkään ihan tarkkaan muista olemmako läheisempää sukua simpansseille vai gorilloille.
- Anonyymi
Dazir kirjoitti:
Kyllä. Ei ole turhaan sanottu, että ihminen polveutuu apinasta. Sitä en kylläkään ihan tarkkaan muista olemmako läheisempää sukua simpansseille vai gorilloille.
uskotko miten paljon elämään fyysisen elämän jälkeiseen elämään? Mä en usko jumalaan sillä uskon että maailmankaikkeus sai alkunsa alkuräjähdyksestä(looginen päätelmä/teoria), mutta että minulla on hyvin varma todiste siitä että fyysisen elämän jälkeen jatkuu elämä toisella tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi811980En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k201694- 321507
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2061406Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt331277- 871039
- 25988
- 26983
Aivottomat
Illalla yritin nukkua vuokratalossa. Klo 22.30 - 24.00 välillä 5 autoa ajoi rapun eteen, nuoria kuskaten. Eikö tule mie23837Oho! Jari Isometsä lataa suorat sanat Farmi Suomesta - Kovaa kritiikkiä: "Ei oikein enää nappaa..."
Jari Isometsä antaa kovaa kritiikkiä Farmi Suomi -realityn nykymenosta. Oletko samaa mieltä hiihtäjälegendan kanssa? L19812