Monellakin tapaa, mutta suurin eroavaisuus kuitenkin älykkyydessä. Nendertalin ihm,inen ei yksinkertaisesti kyeynyt ymmärtämään sitä, että luitakin voi polttaa.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Ok mehän oomme periytyneet neandertaalilaisihmisistä ja alunperin me olemme periytyneet oliko se gorillasta vaiko simpanssista.
Kyllä. Ei ole turhaan sanottu, että ihminen polveutuu apinasta. Sitä en kylläkään ihan tarkkaan muista olemmako läheisempää sukua simpansseille vai gorilloille.
- Anonyymi
Dazir kirjoitti:
Kyllä. Ei ole turhaan sanottu, että ihminen polveutuu apinasta. Sitä en kylläkään ihan tarkkaan muista olemmako läheisempää sukua simpansseille vai gorilloille.
uskotko miten paljon elämään fyysisen elämän jälkeiseen elämään? Mä en usko jumalaan sillä uskon että maailmankaikkeus sai alkunsa alkuräjähdyksestä(looginen päätelmä/teoria), mutta että minulla on hyvin varma todiste siitä että fyysisen elämän jälkeen jatkuu elämä toisella tasolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1471033
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha118991Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät63768PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.49557- 42519
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33501- 63473
- 22427
- 13421
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi6378