Häät ennen hautajaisia tulee nyt tv:stä. Tämä leffa kannattaa katsoa. Muista ottaa nessut esiin…
Lue lisää ja katso lähetysaika:
https://www.suomi24.fi/viihde/tv-vinkki-haat-ennen-hautajaisia-nahdaan-nyt-tv-ssa-paaosassa-iina-kuustonen-ja-antti-luusuaniemi?s24
TV-VINKKI: Häät ennen hautajaisia nähdään nyt tv:ssä: Pääosassa Iina Kuustonen ja Antti Luusuaniemi

7
2360
Vastaukset
- Anonyymi
Jotenkin jäi tarinan kerronnaltaan sellainen ysikööt-luvun maku. Halpa elokuva hyvillä näyttelijöillä. Otetaan Elokuvasäätiön tuotantotuet ja nauretaan matkalla pankkiin. Olikohan tarinan idea syntynyt Luottomiestä kuvattaessa...
- Anonyymi
Sama fiilis jäi kun leffassa tän näin. Jonkinlaista syvyyttä ois kaivannu, mutta olihan se hetkittäin ihan hyvä ja hauska.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sama fiilis jäi kun leffassa tän näin. Jonkinlaista syvyyttä ois kaivannu, mutta olihan se hetkittäin ihan hyvä ja hauska.
Nimenomaan hyvät näyttelijät pelasti koko tarinan.
Jokaisella elokuvia enemmän nähneillä on varmaan mielessä lista elokuvia, jotka haluaa jossain vaiheessa nähdä uudelleen ja vaikka tarina on tuttu, niin vielä senkin jälkeen uudelleen. Omalla toiveuusintojen listallani on muiden muassa Titanic, Naisen tuoksu, Elämäni kesä ja Sokkotanssi.
Tämä otsikossa mainittu ei kuulu toiveuusintojen sarjaan. - Anonyymi
Ei oo nähty mutta onko tämä taas kopio neljät häät leffasta mikä enkuissa oli. Keksimään jotain omaa tarinaa eikä matkimista. Nuoria työllistää kyllä jos keksivät itse tarinaa . Hyvä tarina kyllä myy. Ja huumoria. Vaikka olisi kauhuleffa niin huumoria on oltava.
- Anonyymi
Omien hautajaisten jälkeen on vaikea pitää häitä
- Anonyymi
Unelmahäät-parin raju rötöstausta paljastui: Aki ajoi 3,3 promillen kännissä ladon seinään - Eijariinalla järkyttävät ulosottovelat
Eijariina Vartiainen, 54, ja Aki Luhtanen, 55, astelivat alttarille Unelmahäät -sarjan neljännessä jaksossa, joka näytettiin telkkarissa eilen maanantaina (25.4.).- Anonyymi
Pieniä juttuja joku vähån sekoilee joskus tai n velkaa ulosotossa. Kaikilla niitä joskus on ja myös ihmisiä huijataan rahoissa kuin varastetaan. Jotkut väärentää laskujakin . Kyllä niistä selviää pikkuhiljaa. Älkää nyt kaikkien piikkuasioiden kimpussa olko.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-277648Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1016294Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164438- 1564327
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain573956Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.622666- 1652096
- 651998
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1471880- 471688