Vihervasemmistolaisten fiilikset, kun he joutuvat sanomaan Halla-aholle "arvoisa herra puhemies"?
KeK:D
Arvoisa herra puhemies.
22
358
Vastaukset
- Anonyymi
Näytti Antti Lindtmannia ottavan koville, ettei vain pumusta repinyt kun joutui alistumaan Halla-ahon edessä.
- Anonyymi
Aikamoista teatteria esitti lintti-antti eduskunnassa. Valehteli kuin venäläiset konsanaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aikamoista teatteria esitti lintti-antti eduskunnassa. Valehteli kuin venäläiset konsanaan.
Rehelliset poliitikot on lopussa, onko enää ketään?
- Anonyymi
Samalla paatoksella
Antti antoi palaa kuin
Timo Soini aikoinaan. - Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17900275d
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Arvoisa uskonrauhan rikkomisesta ja kansanryhmää vastaan kiihottamisesta tuomittu eduskunnan natsipuhemies?
- Anonyymi
Punaulina saa minut aina hyvälle mielelle🤣🤣🤣
- Anonyymi
Natsit on Kremlissä. Oikeesti.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Natsit on Kremlissä. Oikeesti.
Natsit on tosiaan Kremlissä, mutta kyllä niitä natseja valitettavasti Suomessakin marssii ja persut ovat aina olleet mukana niillä marsseilla, välillä jopa järjestäjinä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/7bf8ba9d-3fa0-4885-a185-f40a0250ec55
- Anonyymi
Sinulta jäi sovittu tapaaminen tänään väliin. Muista edes ottaa lääkkeesi.
T. Terapeuttisi - Anonyymi
Juu, tuo oli muuten hyvä huomio. Oottakaas, kun ne räksyttää ja kiljuu ja joka kerta joutuvat sanomaan "arvoisa...." Hahhaahahhaaa. Vitun luusrriroistot joutaa istuun lattialla. Historian huonoin hallitus, täytyy mennä venäjän vallan aikaan, et samanlainen haiseva paska löytyy.
- Anonyymi
Ruotsissa eduskunnassa samassa tilanteessa ollut sanoi puhemiehelle; 'du är inte mitt talman'. Niin se käy.
- Anonyymi
Joko olet muuten päässyt töihin?
- Anonyymi
Herra ja mies sotii pahasti jo translakia vastaan.
- Anonyymi
Suomen suurimman sirkuksen kuuluttaja.
- Anonyymi
Halla tuli ahoon
Katovuodet tallukoille
Ajat ahtaammat alkoivat - Anonyymi
Herra,isoherrahan tuo eliittipersu on. Itseään täynnä, suusta tulee mitä sattuu. Ei sivistystä lainkaan.
- Anonyymi
Köyhät kyykkyyn ja homot hirteen! Hyvä Suomi!
- Anonyymi
Kyrpii, vituttaa kuin pientä oravaa, nyppii...
- Anonyymi
Sanna on lisätty Euroopan vaarallisimpien rikollisten joukkoon...kansainvälinen karkoitusmääräys, autiolle saarelle mars!
- Anonyymi
Ei tovereilla ole mitään käytöstapoja.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986208KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495687Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602703Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072128Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071828- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068
