aikaa ei kuitenkaan kauaa ja lasten kanssa tarkoitus mennä.Pitäisi siis päästä yli nopeasti,jotta jäisi aikaa oleilla ruotsin puolella.Mitä mahdollisuuksia löytyy? pääseekö muualta,kun hesasta,turusta ja vaasasta lautalla yli?
kertokaa kaikki hyvät vinkit...
Miten helpoiten matkailuauton kanssa ruotsiin täältä suomesta?
4
425
Vastaukset
- reissaaja
Kun Naantalista ei taida enää päästä, riippuu missä asut mutta Vaasa-Uumaja nopein , ja kallein...suhteessa. Jos asut keskisuomi ja siitä ylöspäin niin minä ajaisin Haaparandan kautta, about 10 tuntia ja olet Tukholmassa.
- Haparanda
kautta.Jyväskylästä matkaa Haaparannan kautta Tukholmaan 1503 km ja matka-aikaa Michelinin mukaan 22,5 tuntia.Nopein? ja edullisin Vikingillä Turusta Tukholmaan.
- verkkofan
Olen kerran matkustanut saaristoreitin kautta Ruotsista Suomeen ja oli todella miellyttävä matka.
http://www.fma.fi/palvelut/saaristoliikenne/?cat=&page=maksut SEA WIND halvin, jos tilaa vielä löytyy.
Riippuu mistäpäin olette, tuossa aiemmin olleeseen senverran korjausta, keskisuomesta ei 10 tuntiin aja Tornion kautta Tukholmaan lisäisin 5 tuntia siihen niin vois onnistuakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1535798Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa763633"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1083517Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma702810Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.412394- 1191772
Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni381760Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3711260- 491206
- 54994