Venäjän Itä-meren laivaston tuki komppania

Anonyymi-ap

AKT jatkaa suomen merisulkua jo kolmatta viikkoa johtajanaan messipoika Ismo Kokko.

Ei sitä tarvita isoa porukkaa kun 5,5 miljoonan asukkaan suomen viennin elämänlanka pystytään katkaisemaan ilman yhtään ammusta kun vain on riittävä tuki venäjän puolelta.

Ei tarvitse olla kovin kummoinen ennustaja jos sanon että tämä itämeri pysyy suljettuna vielä useita viikkoja tänä keväänä ja en ihmettele vaikka kohta olisi ilmatilakin taas suljettuna jonkin viikon.

17

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikset muuta Venäjälle . Siellä ei ole ikinä lakkoja !!

      • Anonyymi

        Miksi muuttaisin terroristi valtioon vaikka siellä ei olekkaan lakkoja ?

        Akt:n toimintakin voidaan katsoa terroriksi teollisuutta vastaan ja pitäisi sanktioida.
        Mikään muu tahohan ei voi ilman rangaistusta laittaa maatamme merisulkuun tai lopettaa lentoliikenteen kuin Ay-liikkeet.
        Tähän on täysin kremlin rikollishallinnon mukaista toimintaa, sillähän on nimi HYPRIDIOPERAATIO.


    • Anonyymi

      Yhdys-sanojen oikein kirjoitus on äidin kielen yli-voimaisesti pahin ongelma kohta.

    • Anonyymi

      Ensi viikko on jo neljäs viikko kun terrori itä-meren merenkulkuun jatkuu akt:n toimesta ja kremlin kellokkaat taputtelevat käsiä kuinka helppoa natomaa suomea on kurittaa ilman oman laivaston operaatioita.

      Kiinalaisaluksen päällystölle maksettiin siitä että rikkovat kaasuputken itä-merellä ja akt:lle suoritetaan jotain kautta korvaus merisulun aiheuttamisesta maallemme.

      Onkohan tämä Akt:n pääjohtaja myöskin moottoripyöräkerhon jäsen ?
      Ettei vain olisi venäläisen YÖN SUDET järjestön jäsen jonka porukan kanssa putinkin on ajellut moottoripyörällä?

    • Anonyymi

      Millainenhan valinta prosessi on akt:n johtotehtäviin ?
      Kuka valitsee ja onko valinta demokraattinen vai seurataanko tässäkin venäjän tahtoa joka kertoo kulisseissa kenestä on eniten hyötyä venäjän operatiiviselle toiminnalle itä-merellä ?

    • Anonyymi

      En usko että akt:n terrori hallitusta ja maatamme kohtaan on vieläkään ohi vuodelle 2024.
      Vähän vedetään henkeä ja yritetään saada mahdollisimman paljon tulivoimaa selustaan ja desantit tekemään tuhojaan "välirauhan" aikanakin, agitaattorit käännyttämään kansalaisia pahanakselin puolella ja edelleenkin tavoitteena mahdollisimman suuret taloudelliset tappiot ja hallituksen kaataminen ja vaihtaminen punaiseen hallitukseen.
      Kuin enteenä akt:n lakkovahtien käsivarsi nauhat ovat punaiset, kuin kopio vuoden 1918 yhteenotosta jolloin myös laillista valtaa vastaan yritettiin vallankaappausta.

    • Anonyymi

      Vappuna I.Kokon porukat muistelevat punaisten vallankaappaus yrityksen epäonnistumista 1918 ja miettivät kuinka nykyisen hallituksen saisi nurin kun nykyinen hallitus ei taipunut venäjän ja akt:n masinoiman painostuksen ja tuhotöiden vuoksi tänä keväänä.

      Uskoisin että suunnitelmissa on laittaa ilmatila kiinni samoin kuin satamat tulevissa palkkaneuvotteluissa joita kyllä syksyllä riittää.
      Kassaankin on taas kilahtanut verovapaita osinkoja joista toivottavasti riittää parturillekkin joka siistisi Kokon lookin edustavampaan muotiin.

    • Anonyymi

      Ei onnistunut Kokon porukka hallituksen kaatamisessa vaikka vahva tuki ja tahtotila tulikin venäjältä.
      Tuhot suomelle kyllä olivat massiiviset kun merisulku oli viikkoja voimassa mutta niin vain kävi että tänään 18.5 poliittisten lakkojen kestoa kohtuullistetaan.

      Nyt Akt ja venäjän itämeren laivasto ovat katkeroituneita tappiosta josta seuraa jotain todella ikävään seuraavassa taistelussa joka on luultavammin syksyllä.

    • Anonyymi

      Ei mitään katkeruutta !
      Syksyllä uusi koitoa ja rikkurit kastellaan siankusella !!!

    • Anonyymi

      Ilmasto vouhottaja nuoret laittoivat helsingissä vilkkaan kadun kiinni ilman lupaa niin poliisit tulivat ja suorittivat pidätyksiä ja liikenne pääsi kulkemaan.

      Itä-meren laittamisesta merisulkuun viikoiksi AKT ei saanut minkäänlaista sanktiota eikä pidätyksiä.

      Kumpi on vaarallisempi ? Elokapinan tyttöset vai Venäjän tukema AKT ?

    • Anonyymi

      AKT järjestää ensi talvena sellaisen iskun että ei aikoihin nähtykään.
      Kusiruuttapartiomme kautta maan sijoittuvat lakkoporteille valmiuteen ruiskuttaa siankusta ja lietettä rikkurien päälle.
      Kannattaa siis miettiä onko kannattavaa tulla rikkuriksi. Se haju on kammottava eikä lähde pariin viikkoon.

      Talkoo-Taavetti

    • Anonyymi

      Lakot alkaa...JESSS !!!!

    • Anonyymi

      Eivätkä ihan hetkessä lopukaan.

    • Anonyymi

      Ei ollut kokko käynyt parturissa kun viime viikolla oli telkkarissa yhtä totisena kuin Sergei Lavrov.
      Merikaapelin venäjä katkaisi ja nyt sitten jännätään katkaiseeko akt Suomen elintärkeän meriliikenteen jonkin tekosyyn nojalla.

      Sak:n kymmenen prosentin palkankorotus vaatimus on täydellinen provokaatio ja Rikun liiton lakkovaroitus julistus jatkaa siitä mihin taistelu jäi viime keväänä-

    • Anonyymi

      Akt:n iskut Suomen elintärkeisiin vientisatamiin alkavat kohta uudelleen kun venäjän itä-meren laivaston on antanut uuden toimeksiannon I.Kokolle.

    • Anonyymi

      Onko akt:lle riittävä tekosyy julistaa suomelle merisaarto sen vuoksi jos ay-liikkeiden jäsenmaksujen verovähennysoikeus poistetaan ?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      26
      4943
    2. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      150
      4740
    3. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      210
      4722
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      118
      4561
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      13
      3660
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2344
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2128
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1647
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      24
      1474
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      188
      1214
    Aihe