Ooo, onpa aikamoinen luksusmökki ja kaikilla mukavuuksilla! Kummasta tykkäät itse enemmän: modernista loma-asunnosta kaikilla herkuilla vai idyllisestä “mummon mökistä”?
Katso kuvat Hanna Kinnusen huvilasta:
https://www.suomi24.fi/viihde/oi-mika-upea-luksusmokki-hanna-kinnunen-avaa-ovet-lapin-huvilalle-katso-kuvat-tasta?s24
Oi, mikä upea luksusmökki! Hanna Kinnunen avaa ovet Lapin huvilalle - Katso kuvat tästä!

20
1438
Vastaukset
- Anonyymi
Oi kun luksusta . Tosi iIhanaa luksusta.
- Anonyymi
Oli miten oli mutta se ainakin on tosi ettei raaka työ tuo elämään mitään luksusta vaikka saippuoi tai kuinka saippuoi tätä asiaa kuinka.
- Anonyymi
Saattaapa olla hienokin. En avannut linkkiä.
Joillekin hienot tavarat ja kalliisti rakennettu ympäristö tuo "onnea". Juttu toimii siihen saakka, kunnes se ei enää toimi.
Paskaa! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saattaapa olla hienokin. En avannut linkkiä.
Joillekin hienot tavarat ja kalliisti rakennettu ympäristö tuo "onnea". Juttu toimii siihen saakka, kunnes se ei enää toimi.
Paskaa!PUHUT KUULE ASIAA . Näin olen minäkin asiat funtsinut ja tullut samoihin aatoksiin . . . . niinpä niin jaetaan sitten tämä " luksus " kaikien kesken . . myös " ystävien " haha hah hah hahaa mitäs teile kuuluu ? mits SALATTUIHIN ELÄMIIN . Kuuuluu entäs Tukulle ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PUHUT KUULE ASIAA . Näin olen minäkin asiat funtsinut ja tullut samoihin aatoksiin . . . . niinpä niin jaetaan sitten tämä " luksus " kaikien kesken . . myös " ystävien " haha hah hah hahaa mitäs teile kuuluu ? mits SALATTUIHIN ELÄMIIN . Kuuuluu entäs Tukulle ?
Muuten tähän vuodatukseeni lisäten en ole kade koska olen erakko luone introvertti , , kukin tablaa tyylillään ja otta nautinnon mallillaan jonka parhaaksi näkee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oli miten oli mutta se ainakin on tosi ettei raaka työ tuo elämään mitään luksusta vaikka saippuoi tai kuinka saippuoi tätä asiaa kuinka.
Yks ongelma. Kuka on Hanna Kinnunen? Varmaan löytyy googlaamalla, mutta kun en nyt viitti.
- Anonyymi
"Lähellä oleva Lapin luonto." Paljonkos Kuusamosta tosiaan on matkaa Lappiin?
- Anonyymi
hyvä hanna kun olet menestynyt elämässä..voimia ja pitkää ikää
- Anonyymi
Näyttää olevan aikamoisia lämpövuotoja, kun räystäät kasvaa jääpuikkoja.
Perinteinen ja idyllinen hirsimökki on paras, mutta kaipaan silti mukavuuksia sinne.
Isot ikkunat rantaan päin pitää olla myös, ettei tule mitään bunkkerifiilistä ja naapurit jossain kaukana. - Anonyymi
Onneksi pääsin omasta homemörskästä jo eroon ja ostin pohjois-italiasta parempaa tilalle.
- Anonyymi
Kuusamo ei ole Lapissa, vaan kuuluu Oulun läämiin!!!
- Anonyymi
Kuuleppas Hanna, tuo ei ole Lappia! - sillä Kuusamo sijaitsee Pohjois-Pohjanmaalla suht. lähellä Suomen ja Venäjän välistä rajaa..
- Anonyymi
- Ja mitä tuohon mökkiin tulee, niin kun on kerran rahaa ollut rakennuttaa kalliinpuoleinen huvila, niin olisi varmaan Kuusamon sijaan kannattanut valita sille sijainniksi oikea Lappi.
- Anonyymi
... ja möksys on lukki (ristilukki)😁
- Anonyymi
kateus vie kalatkin järvestä.
- Anonyymi
Jaa, ettäkö kalat järvestä, - mistä järvestä? Kuvista päätellen vesistöjä ei näköetäisyydellä, metsää näkyy kylläkin, - harvemmin sitä kaloja metsässä tuppaa kasvamaan.
- Anonyymi
Nainen on upea, mutta talo on kamala laatikko, enemmänkin muistuttaa teollisuushallia tai konevarastoa. Kyllä kesämökin pitää olla suomalainen harjakattoinen iso mummunmökki tai kartanotyylinen kunnon talo maaseudulla, vanha pitsihuvila olisi ehdoton kesämökiksi. Mutta tuohon laatikkoon en muuttaisi, jos ei minulle makseta tonni-kaksi kuussa, kun on maisema pilattu. Mutta, jos tuollainen nainen tulisi talon mukana ja lämmittäisi öisin, niin harkitsisin.
- Anonyymi
Kukin makunsa mukaan. Ehkä satunnaiseen käyttöön, mutta liian iso mulle..., siis tuo mökki.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849