Kartalla näkyi 36 asteen lämpötiloja. 36 astetta ei siis vielä ole lämmintä, kuumasta puhumattakaan? Odotan kiinnostuneena onko 36 astetta "melko lämmintä" myös, jos Suomeen nuo lukemat joskus sattuvat.
Ylen meteorologi: "Etelä-Euroopassa on melko lämmintä"
7
317
Vastaukset
- Anonyymi
Meteorologi on aika uusi joten kömmähdyksiä sattuu.
- Anonyymi
Älkää nyt aina valitelko ja huomautelko , uusi meteorologi, ei kukaan ole "seppä syntyessään" . Tietysti ensi jännitystä.
- Anonyymi
Se on niin suhteellista - Saudi-Arabian liki 50 asteen lämpötilojen rinnalla 36 kuulostaa vain melko lämpimältä.
- Anonyymi
Tiedetään, että kuka on tämänkin avauksen tehnyt.
Pirulauta kun tuo likka ei pysy pois näiltä avauksilta.
Vakava sairaus täytyy olla.
- Anonyymi
Kohta siellä on yhtä kuuma kuin saunassa tai Helvetin porteilla.
- Anonyymi
Lähre kälppimää likka ja muari kohti helv#### Porttia jo.
Pitäkää kiiret.
🤣🤣🤣🤣 - Anonyymi
Lopeta jo…..!
Lopeta jo…..!
🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1038199Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1017482Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot885646Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,885606Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194810Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1282591Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592485Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81455Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71424Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa521305