Palstalla tarvitaan Suuri Puhdistus!

Palataan kulta-aikaan jolloin palstaa hallitsivat legendaariset Nojatuoli, KUOLEMA, mkr ja muut legendaariset kirjoittajat! Puhdistetaan vähälahjaisemmat kirjoittelijat pois muille vähemmän älykkäiden palstoille niin sitten tuntuu kuin ois kotiin palannut!!
31411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Oletko itse älykäs aloituksesi kanssa ?

1Äänestä
  • Älykäs tai ei.Ei sillä ole väliä. Pienistä puroista tulee järviä kun joku osaa koota palapelin.

    Äänestä

Ai "puhdistusta" tarvittaisiin aloittajan mielestä ? Huhhuh. Tulee
juutalaisvainot mieleen.

Äänestä

Suursiivous

Äänestä

Riitelyähän täällä halutaan.

Äänestä
  • Ei riitelyä ettei jotain opita jos halua löytyy.

    Äänestä

etkö voisi avata korppikselle ketjun. sinne voisivat tulla/mennä kaikki hänen seuraajansa. siinä puhdistuu nojatuolikin 🫠

1Äänestä
  • Puhdistuu Nojatuolikin?

    Hah, katsohan uutta Nojatuolia, eiköhän siellä taas samaa lätinää jauheta ja yritetä saada riitaa aikaiseksi. Jauhetaan ja jauhetaan edellisen Nojatuolin tekstejä.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Puhdistuu Nojatuolikin?

    Hah, katsohan uutta Nojatuolia, eiköhän siellä taas samaa lätinää jauheta ja yritetä saada riitaa aikaiseksi. Jauhetaan ja jauhetaan edellisen Nojatuolin tekstejä.

    niinpä näyttävät torailevan ja analysoivan. mutta tepa varmaan siirtyisi korppikselle, makroona kirjoittaisi molemmissa...... 🙄

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Puhdistuu Nojatuolikin?

    Hah, katsohan uutta Nojatuolia, eiköhän siellä taas samaa lätinää jauheta ja yritetä saada riitaa aikaiseksi. Jauhetaan ja jauhetaan edellisen Nojatuolin tekstejä.

    On riitoja ja ne sovitaan.
    On vanha sanonta, et kypsä alkaa mädäntyä.
    Siis hyvä olla menossa kohti parempaa

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    niinpä näyttävät torailevan ja analysoivan. mutta tepa varmaan siirtyisi korppikselle, makroona kirjoittaisi molemmissa...... 🙄

    Nyt tepa uhriutuu. Mkr rientää lipomaan. Ihmin ettei deme huomaa vaikka tepa kulkee räksynä demen perässä.

    1Äänestä

  • Tässähän ketju jo on, kirjailijan itsensä avaamana.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Tässähän ketju jo on, kirjailijan itsensä avaamana.

    Onko? Kuinka hän malttaa pysyä näkymättömissä 🤔
    Niin monet juhlat jo tänä kesänä järjestänyt, että nämä synttärikemut luulisi hoitelevan toisella kädellä ja ehtisi rupattelemaan.

    Äänestä

Tuplajyrä kaapannut vallan kauan sitten. Laahukset poljettu maanrakoon.

Äänestä

Kyllöhän suuri siivous tarvitaan mediaan
Katso ollaan menossa eläinten tasolla jossa alastomuus ja,seksi näyttelee pääosaa . Joka lähtöön.
Urheilijat. Sivistyneet Urheilijat lahjakkuudet lopettaa urheilun jossa näyttelee pääosaa ihan muu kuin urheilu.
Missä ihmisen kehitys menee.
Sivistys, kiristys ,juomittelun sala sihteerit, pitäisikö mediaa alan koulutus uusia täysin.
Lääkärit ihan pihalla vaikka pitäisi olla,erikoisosaamis aluetta jne..

Äänestä
  • En ole huomannut, alastomuus olisi pääosassa. Ehkä sellainen ihminen näkee sitä,
    joka on siitä kiinnostunut.

    Äänestä

Minusta täällä ei tarvita mitään lisäsiivousta. Luonnollinen poistuma pitää huolen siitä, että kaikki päättyy aikanaan. Usko tai älä, mutta viimeisen nykimisen tullessa sinullekin on yhdentekevää onko persujen kannatus 20 tai 40%.

Äänestä

Ihan hyvä,et kaikki mahdolliset kirjoittaa. Ainoa,edellytys,et saadaan myös kirjoittamatta jättäjän viestit esille.
Jää paljon varjoon todella tärkeää mielipide ajatuksen juoksua

Äänestä
  • Missä ovat kirjoittamatta jätetyt viestit?

    Äänestä

Ihmettelen avausta noin yleisellä tasolla.
Alustoja löytyy voi valita mieleisesi.
Itse ja moni muu tykkää.vierailla monella alustalla.
Katsos maailman kiertely avartaa.

Äänestä
  • Ethän sinä voi tietää, missä alustoilla aloittaja liikkuu.

    Miksi ei saisi sanoa mielipidettään tästä alustasta, ilman, että joku alkaa ihmettelemään.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Ethän sinä voi tietää, missä alustoilla aloittaja liikkuu.

    Miksi ei saisi sanoa mielipidettään tästä alustasta, ilman, että joku alkaa ihmettelemään.

    Saa sanoa mielipiteensä, mutta kun aloitus on harvinaisen luokaton,
    huvittaa, että on otsaa vaatia muilta jotain mihin ei itse pysty lähellekään.

    Äänestä

Niinpä niin. Voisin sanoa,et kuja tahansa tietää jotain enemmän kuin sinä.
Meillä.jokasellä on jokin vahvuus
Kaikki ei voi tietää kaikkea.
Mutta esim.
Nyt vallalla olevaa paljastui alastomuus. Miettikää ei ole kovinkaan kauan kun alkuasukkaita löydettiin ja naureskeltiin heidän asuilla
Nyt sitten on muka hienoa kulkea nakurannoilla .
Käsitän on sii ero et metsässä löytyy porukkaa joka elää lähes ilman vaatteita itse tehdyn vaate yllä kuin rannalla sätkä suussa..

Äänestä

Aloittaja kuvittelee et hajottaa ja hallitse tyyliä.
Mutta on toki hyvä.välillä keskustella missä mennään keskustelu kulttuurissa.

Äänestä

En lähde vapaaehtoisesti.
Naurattaan kuinka saavat vähälahjaiset kaikkoamaan.
Minä pysyttelen palstalla aina halutessani vähäisine lahjoineni.
Ehdota suomi 24 ylläpidolle että perustavat palstan joihin vaaditaan korkea älykkyysosamäärä. Se pitäisi todistaa jotenkin, muuten joukkoon eksyy meitä tolloja.
Tämä vanhimpien ikäluokkien palsta on siitäkin hankala että viikatemies korjaa satoa, ei kysele kuinka lahjakas korjattava on.
Kirjoitin taas puutaheinää kuten tapani on....

1Äänestä
  • Liekko. Miksi sinun pitäisikään lähteä? Olet tosi mkava ja fiksu kirjoittaja!🌸

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Liekko. Miksi sinun pitäisikään lähteä? Olet tosi mkava ja fiksu kirjoittaja!🌸

    Kiitos <3

    Äänestä

Tämä on kommunisti-anon aloitus - siltä vaikuttaa.

Äänestä

Kukahan vähälahjainen aloituksen on tehnyt ? Persujen kannattajaan viittaa
vahvasti.

Äänestä
  • Mikä on mielipiteesi palstasta kokonaisuutena vai keskitytkö vain yhteen kirjoitukseen?0

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Mikä on mielipiteesi palstasta kokonaisuutena vai keskitytkö vain yhteen kirjoitukseen?0

    Täällä keskitytään yhteen kirjoittajaan kerrallaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palataan kulta-aikaan jolloin palstaa hallitsivat legendaariset Nojatuoli, KUOLEMA, mkr ja muut legendaariset kirjoittajat! Puhdistetaan vähälahjaisemmat kirjoittelijat pois muille vähemmän älykkäiden palstoille niin sitten tuntuu kuin ois kotiin palannut!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu