Mies näkee ufon Ylen ohjelmassa

Anonyymi-ap

7

358

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En klikkaa hämäriä linkkejä.

    • Anonyymi

      Avasin koska aijaa.comin linkkeihin ei voi ujuttaa haittaohjelmia. Kyseisessä kuvassa on Ylen väkeä jotka ovat kai nähneet jotain outoa. Mitään ufoa ei kuitenkaan ole näkyvissä tai en ainakaan itse sellaista erota.

      • Anonyymi

        Kiitos raportista.


    • Anonyymi

      Olen tässä ihan huvikseni katsellut YouTuben ufojuttuja ja tullut siihen tulokseen että täyttä paskaa noin 99. 9% tekaistuja juttuja.
      YouTube on vesittänyt koko homman.

    • veikkaan: hypnoosikaato?

    • Kuuluisin kaataja Suomen historiassa lienee ollut Niilo Yli-Vainio. Oli myös naisten ja varsinkin vanhojen piikojen suosikki, miehinen ja karvainen. Oikea mies, jonka olemassaolo oli selvää, eikä vain kirjoissa.

      Oli myös ihmeparantaja, eikä kuulema rikastunut näillä kokouksilla, vaan seurakuntansa nappasi lipputulot itselleen. Hänestä kirjoitettiin paljon aikoinaan.

      En tyrmää laisinkaan, etteikö näissä voisi olla jotakin perää. Onhan plasebo- vaikutuskin parantanut monia, kun vain uskoo parantuvansa. Keho tottelee mieltä.

      Mieli myös ohjaa kehoa motorisissa suorituksissa ja uskolla on suuri merkitys onnistumiselle, sen lisäksi että on saanut harjoitettua mielen toimimaan automaattisesti.

      Golfissa sanotaan että täytyy opetella 50 asiaa perinpohjaisesti ja sitten suorituksen aikana unohtaa ne kaikki. Pelaajat usein sanovatkin etteivät muista suorituksestaan mitään, että piti katsoa nauhalta.

      Myös samurait tyhjensivät mielen samaan tapaan ennen taistelua. Tyhjä mieli ei tunne rajoituksia vaan sillä on koko universumi käytössään ilman pelkoa, ilman vihaa ja ilman tunteita.

      Niilosta oli mielenkiintoinen juttu liittyen Google Mapsiin. Oli juttu lehdessä että Niilon kotitalon yläpuolella oli Street Viewissä katsottuna UFO, joka säteilyttää taloa punaisin sätein.

      Arvelin sen olevan pelkästään kuvaan tehtyä photoshoppausta, mutta kun menin katsomaan sitä Street Viewistä, se "UFO" näkyy kaikista suunnista ja etäisyyksistä katsottuna.

      Veikkaisin että Googlella oli töissä joku helluntalainen keppostelija, joka sen sinne oli askarrellut. En tiedä onko se siellä tänäkin päivänä, taitaa olla Googlen auto kierrellyt jo nekin mestat uudelleen sen jälkeen.

      • Anonyymi

        Sieltä kyllä löytyy ihan riittämin kotitalosi piharakenteista itselaittamiasi kuvia linja-autoineen jos ei google käynyt niitä kuvaamassa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      88
      2902
    2. 67
      1016
    3. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      969
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      273
      826
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      140
      788
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      57
      726
    7. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      17
      687
    8. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      661
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      635
    10. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      632
    Aihe