Suomen Leijonan suurristi

Anonyymi-ap

Urpilainen, Jutta Pauliina, EU-komissaari, Kokkola

On se hienoa että sosialistia muistetaan Suomen itsenäisyyspäivänä ja oikeistolaisten marssiin kielletään kansanedustajia osallistumasta.

14

415

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ja mitähän seki yrpilainen muka suomen itsenäisyyden eteen on tehnyt? ainiin valtiovarainministerinä ollessaan kataisen pääministerikautena se hyväksyi kreikkaan velkaa eikä niitä vieläkään olla saatu takaisin,ja kaikki muut ddp juttan sekoilut päälle niistä demarit saa näemmä mitaleja

      • Juttahan korotti ALV.a, mutta tietenkään sosialistin tekemänä se ei vaikuta kehenkään, totesihan hän itsekkin silloin että " alvin nosto vaikuttaa kaikentuloisiin samalla lailla kun on tasavero."
        Uutena saavutuksena 300 miljardin hassaaminen terroristeille ja gebardihatuille vastikkeettomasti ja ilman kontrolloivaa valvontaa, lähi-itä ja afrikka kiittää, ja vaatii yllättäen lisää.
        Komissaareillehan oli nyt kauden päätyttyä annettu arvosanat toiminnasta, meidän jutta oli ihan listan päässä, siellä alapäässä nimittäin.


    • Anonyymi

      Hän on tehnyt itsenäisyyden jälkeen todella paljon. Luulen, että me tänne kirjoittavat olemme kaukana hänen tekemisistään. Varmasti on merkkinsä ansainnut.

      • Anonyymi

        Toivottavasti ei tee enää!


      • Anonyymi

        älä poju raapusta potaskaa,perustele jos kykenet mitä muka jutta on tehnyt suomen itsenäisyyden eteen tai edes juttan iskä? jutta tyttö ei ole ansainnut mitään mitallia vielä vähemmän sanna marin ja tytti tuppurainen hah


      • Anonyymi

        Kerroppa varsin mitä kaikkea.


      • Kysymys oli huonosto aseteltu, siis tietenkin tarkoitettiin että mitä HYVÄÄ jutta on tehnyt. Siihen kohtaa tulee kyllä tyhjä rivi, tai toisaalta kehuksi hiukan kornisti voi todeta että pakeni ennenaikojaan valtiovarainministerin paikalta siinä sössittyään niin että syöksykierre maan toloudesa on jatkunut siitä asti.


    • Anonyymi

      Itku itku itku, en saa osallistua natsijuttuihin.

      Mitenhän tämän voi läpällä kiertää. Joku jekku pitää nyt keksiä äkkiä jäbien kanssa.

      Kasvatin tuollaisen isis parran niin välittyy arvot oikein.

    • Anonyymi

      Sosialistit ovat kuitenkin venäjä pakotteiden ja rajan sulkemisen kannalla (kiljusta ei lasketa). Osa joutunee tulevan sodan aikana kuitenkin työsiirtoloihin ja silloin jaetaan oikeita mitaleja.

    • Anonyymi

      Oikeistossa ja äärioikeistossa on tietty ero. On porvarit ja jälkimmäisestä puhuttaessa tarkoitetaan enempi kansallisosialisteja, eli natseja.

    • Anonyymi

      Lapualaiset ja IKL ovat porvareita. hah hah haaa!!!...

    • Anonyymi

      Yhteiskunnan elättejä alati, sieltä on helppoa kupata....

    • Anonyymi

      Ei voi muuta kuin nauraa. On sillä kuitenkin täällä oma pieni uskollinen fanittava palvontaryhmä, teki ja sössi se asioita miten vaan.

      • Anonyymi

        tienaa vitusti ja rahat naurusaarille verottajan ulottumattomiin

        hah hah hah hah hah


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      130
      1136
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      147
      1043
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      63
      778
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      49
      577
    5. 42
      535
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      521
    7. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      483
    8. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      22
      437
    9. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      13
      431
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      36
      417
    Aihe