Niin vaan ne nämäkin Storytel ja Bookbeat päätti nostaa hintojaan. Aikoinaan Elisa Kirjan asiakkaana tykkäsin kohtuullisista hinnoista ja hyvästä kotimaisesta valikoimasta.
Tämä äänikirjapalveluiden keskittyminen ei todellakaan ole tavallisen kuluttajan edun mukaista.
Nextorya harkitsin kun törmäsin nextory tarjoukseen (30 päivän ilmaiseen kokeilu). Onko tästä kokemuksia? Onkohan tämäkin jo vuoden käänteessä nostamassa hintoja??
Kirjojen valikoiman perusteella nextory vaikuttaa ihan pätevältä äänikirjojen kuunteluun.
https://audiokirjat.fi/nextory-tarjous/
Äänikirjapalvelut nostaa hintojaan - seuraavaksi Nextory?
10
219
Vastaukset
- Anonyymi
Olen niin vanhanaikainen etten ole vielä ostanut äänikirjan äänikirjaa. Käytän vanhanaikaista menetelmää, paperisivulle painettua tekstiä kirjan muodossa.
- Anonyymi
Aikuiset kuuntelee äänikirjoja ja samalla taivastelevat nuorten huonoa lukutaitoa ja kirjoittamista. Justjoo. Äänikirjat on tarkoitettu näkövammaisille.
- Anonyymi
👍 Terävästi kommentoitu.
- Anonyymi
Vanhat osaa kirjoittaa ja lukea, heikkonäköisenä voi hyvinkin kuunnella äänikirjoja.
- Anonyymi
Äänikirjat ovat liian halpoja. Myisitkö itse työtäsi niin halvalla ?
- Anonyymi
Ei ole varaa ostaa paperikirjoja (20-50 euroa kipale) ja kirjastoon en kykene menemään.
Ei ole liian halpoja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole varaa ostaa paperikirjoja (20-50 euroa kipale) ja kirjastoon en kykene menemään.
Ei ole liian halpoja.Voisitko pyytää naapuriasi hakemaan kirjat kirjastosta. Nehän voi netin kautta tilata etukäteen.
Asun osakeasunnossa ja meillä on yhteisessä kellaritilassa pieni hyllykkö johon saa viedä omia kirjoja toistenkin asukkaiden luettavaksi. Ollut kovassa käytössä ja kirjat vaihtuneet hyvin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisitko pyytää naapuriasi hakemaan kirjat kirjastosta. Nehän voi netin kautta tilata etukäteen.
Asun osakeasunnossa ja meillä on yhteisessä kellaritilassa pieni hyllykkö johon saa viedä omia kirjoja toistenkin asukkaiden luettavaksi. Ollut kovassa käytössä ja kirjat vaihtuneet hyvin.Naapuria?
Naapureihin ei edes törmää missään.
En siis tunne ketään rapun 12 asunnon asukkaasta ja jos ajatellaan toisinpäin, hakisinko itse jollekin, niin en. Ihmisillä on ihan omassa elämässään riittävästi työtä, että miksi näin tekisi.
- Anonyymi
E- kirjasto on ilmainen.
- Anonyymi
e- kirjasto, nolla €
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64185Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va972327Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J611009Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186880Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38871- 47864
- 34831
- 36796
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35782