Edessäsi on mahdollisuus saada ikuinen elämä Jumalan valtakunnan alaisuudessa. Kuten olet nähnyt, tämä mahdollisuus perustuu vankasti Jumalan oman sanan totuuteen. Se on saavutettavissasi, jos todella rakastat Jumalaa ja palvot häntä VAELTAMALLA TOTUUDESSA, JT tavalla!
TÄLLÄ PALSTALLA PALVOTAAN SAATANALLISTA USKOA!
32
353
Vastaukset
- Anonyymi
Todellakin näin
- Anonyymi
Höpö höpö!
JT joukko on paholaisen palvelijoita. Paholainenkin tekeytyy valkeuden enkeliksi, niinkuin JT:tkin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Höpö höpö!
JT joukko on paholaisen palvelijoita. Paholainenkin tekeytyy valkeuden enkeliksi, niinkuin JT:tkin.Huuhaa horinaa!
Edessäsi on mahdollisuus ikuiseen Peräilman päästelyyn. jumalan suolikaasuvaltakunnan alaisuudessa. Kuten tollakkana olet nähnyt, tämä mahdollisuus perustuu vankasti Jumalan oman Peräilman päästelyyn. Se on saavutettavissasi, jos todella rakastat hernevelliä ja Peräilmaa ja palvot häntä Peräilmaa salilla ja kentällä laskemalla jt tavalla!
- Anonyymi
Papukaija
- Anonyymi
JT uskonto on ainoa mahdollisuus ikuiseen elämään.
- Anonyymi
Kyllä se näin on ja muutoksen tuulet jo puhaltaa, kun lopun ajan rähinät alkaa!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä se näin on ja muutoksen tuulet jo puhaltaa, kun lopun ajan rähinät alkaa!
Silloin huomataan, että valehtelija JT:t eivät menekkään Jumalan valtakuntaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silloin huomataan, että valehtelija JT:t eivät menekkään Jumalan valtakuntaan.
JT ovat menossa paratiisiin!
Juutalaiset menee Jumalan luokse ja ne jotka kuolivat uskon puolesta tuhansia vuosia sitten! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
JT ovat menossa paratiisiin!
Juutalaiset menee Jumalan luokse ja ne jotka kuolivat uskon puolesta tuhansia vuosia sitten!Jt on menossa hautaan tai krematorioon kuten muutkin ihmiset. Pulinat pois!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jt on menossa hautaan tai krematorioon kuten muutkin ihmiset. Pulinat pois!
Palavat takaisin, vaikka olisivat huusin takana!
- Anonyymi
No mahdollisuus se varmaankin on mutta reaalimaailmassa osumia ei vielä ole ollut.
Sinne lopulta matkaavat maan matosten huostaan kaikki mahdolliset iloisetkin JT.
- Anonyymi
Anonyymi-ap 2025-01-22 17:55:51
"TOTUUDESSA, JT tavalla!"
-ja tuo tapa on
1967: elinsiirrot kiellettiin ihmissyöntinä.[5]
1980: elinsiirrot sallittiin [7]
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_Jehovan_todistajien_oppimuutoksista- Anonyymi
Ei verensiirtoja on Jumalan kehotus!
Näin toimii JT
Turhat horinat pois! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei verensiirtoja on Jumalan kehotus!
Näin toimii JT
Turhat horinat pois!Raamattu ei puhu verensiirroista yhtään mitään. Pulinat pois!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Raamattu ei puhu verensiirroista yhtään mitään. Pulinat pois!
Oletko jo täyttänyt 4v?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko jo täyttänyt 4v?
Jumalamme on Vartiotorniseura, on ollut jo yli sata vuotta...!
- Anonyymi
Tsot tsot. Missä käytöstapasi ovat? On rumaa nimittää toisen uskontoa saatanalliseksi, ellei kyse sitten ole saatananpalvojista.
- Anonyymi
Saatananpalvojat ovat oikeastaan kristittyjä tai antikristittyjä, ainakin ne jotka persoonalliseen saatanaan uskovat.
- Anonyymi
Kaikki lahkot ovat saatanan talutusnuorassa.
JT ei ole olleet koskaan!!
- Anonyymi
On jo. Ihmekös valistuneet kansalaisenne röhkivät ja yskivät keuhkonsa hajalle kun heidän joukkoihinsa joudun. Mutta luuni ja sisuskaluni muistavat jokaisen iskun ja lyönnin, astaloilla ja raudoilla! Oblivion stout...
- Anonyymi
Anonyymi 2025-01-23 11:06:15
" Ei verensiirtoja on Jumalan kehotus! "
-Jumalasi on vartiotorniseura, paitsi ennen vuotta 1941 ?
-Se nmittäin kehui lehdessään Consolation verensiirron v. 1940.
mutta miksi se sanoo itseään jehovakanavaksi, että sen vartiotorni olisi "jehovan pöytä" ?
1 Kor. 10:27 - Jos joku pakana kutsuu teitä ja te tahdotte mennä hänen luokseen, niin syökää kaikkea, mitä eteenne pannaan
-siis myös veriruokaa.
Näin sen jälkeen kun Jeesus poisti lain
Galatalaiskirje 3:13 Kristus on lunastanut meidät lain kirouksesta
Verensiirto on elinsiirto, nestemäisen. Eikä veren syöntiä- Anonyymi
Ei verta missään Muodossa.
Muuten menee koko homma läskiksi! - Anonyymi
JT:t opetetaan perustelemaan tällä: APT 15:29 että kartatte epäjumalille uhrattua ja verta
Karttaminen ei ole kielto.
Moos. laissa oli kielto, 5.Mooseksen kirja: 15:23 Vain verta älä syö;
karttaa = kiertää, kaihtaa, välttää näkemästä tai tekemästä jotakin
Näin poistui verikielto Gal. 3:13 Kristus on lunastanut meidät lain kirouksesta,
Näin vartiotornin verikiellosta APT 15:10 Miksi te siis nyt kiusaatte Jumalaa ja tahdotte panna opetuslasten niskaan ikeen, jota eivät meidän isämme emmekä mekään ole jaksaneet kantaa?
Karttaminen taas, lue
1 kor. 10:27 Jos joku, joka ei usko, kutsuu teitä ja te tahdotte mennä hänen luokseen, niin syökää kaikkea, mitä eteenne pannaan, kyselemättä mitään omantunnon tähden.
10:28 Mutta jos joku sanoo teille: "Tämä on epäjumalille uhrattua", niin jättäkää se syömättä hänen tähtensä, joka sen ilmaisi, ja omantunnon tähden;
10:29 en tarkoita sinun omaatuntoasi, vaan tuon toisen; sillä miksi minun vapauteni joutuisi toisen omantunnon tuomittavaksi?
-ja siinä on vastaava sääntö pöytäkumppanin huomioon ottamisesta. Eli jos pöytäkumppani vielä noudattaa veren syömisen kieltoa, älä pahoita hänen mieltään.
Muuten, verensiirto ei ole syömistä. Se on elinsiirto.
Muuten 2, lehdessä Consolation v. 1920 vartiotorniseura kehui verensiirron.
- Anonyymi
Totta!
- Anonyymi
Kaikki uskonnot ovat täyttä hevonhuttua.
- Anonyymi
Kuka sinut on eksyttänyt
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka sinut on eksyttänyt
Kuka eksyttää ?
Jimi teki pöyristyttävän löydön rappukäytävästä - IL esittelee Jehovan todistajien salaiset merkinnät
Jehovan todistajien ovelta ovelle kiertävät saarnaajat kirjaavat muistiin osoitteiden, nimien ja käyntitietojen lisäksi puhelinnumeroita, äidinkieliä, seksuaalisia suuntautumisia, uskontoja ja terveystietoja.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/201807272201098602 - Anonyymi
" Kaikki uskonnot "
JT:t, vartiotorniseuran niskalenkissä, ovat ainutlaatuinen ryhmä tappamaan verensiirtokiellolla.
Verensiirto on elinsiirto.
Mutta Raamattu kehottaa syömäänkin veriruokia
1 Kor. 10:27 - Mutta kuin joku pakana teitä vieraaksi kutsuu ja te mennä tahdotte, niin syökäät kaikkia, mitä teidän eteenne tuodaan
-siis myös veriruokia
- Anonyymi
Kyllä näin, siksi täällä pitää saarnata sitä mitä Raamattu opettaa.
Samaa opetusta saa valtakunnan salilla, tervetuloa!- Anonyymi
Kiitos, tulen ensi viikolla lahteen!
- Anonyymi
Ainoa oikea huoli on islam!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1452811- 2312137
- 481970
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1981912Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva261700Persut päättivät hiilivoimaloiden alasajosta
Persut ovat Suomen kansan vastainen putinistiporukka, josta nyt maksamme kovaa hintaa.1421525Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä811443- 1221168
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3111024Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve27967