Henkilön omat arkipäivän kokemukset ovat aina vahvempaa tietoa, kuin kiivainkaan propaganda. Maahanmuuttovihamielisyyttä on entistä vaikeampaa markkinoida kauhupropagandalla, kun ihmisillä alkaa olla omaa kokemusta maahanmuuttajista ihan tavallisessa elämässään.
Tavallisen järkevä ihminen on toki aina ymmärtänyt, että enemmistö maahanmuuttajista on ihan tavallisia ihmisiä, kuten on enemmistö suomalaisistakin. Törkymöykyt ovat sitten asia erikseen. Ei siinä kansallisuus tai kansalaisuus merkitse mitään, jos ihmisellä tekee mieli ammuskella käsiaseella ravintolan pihalla, tai jos tekee mieli rähistä kännissä lentokoneessa.
Ystävällisin terveisin, Moktar. ;)
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18851508/ei-auta-kauhupropaganda---maahanmuuttovastaisuus-vastatuulessa
moktar gubta loikkaa vasemmistoliittoon?
17
271
Vastaukset
- Anonyymi
onko sillä moktar gubtalla poliisi/tuomari oikeudet julistaa?
- Anonyymi
Poliisitkin ovat vain ihmisiä: monet poliisitaustaiset kansanedustaja ovat persuja. Ovatko oersut ihmisiä ja poliisit persuja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poliisitkin ovat vain ihmisiä: monet poliisitaustaiset kansanedustaja ovat persuja. Ovatko oersut ihmisiä ja poliisit persuja?
onko moktar gubta poliisi? kehuu että tietää kaikesta kaiken
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onko moktar gubta poliisi? kehuu että tietää kaikesta kaiken
Kukin tietää sen minkä tietää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kukin tietää sen minkä tietää.
shefki Kuki?
- Anonyymi
googlaa= moktar gubta sdp suomi24
- Anonyymi
Deepfahe
- Anonyymi
Tarviiko huumeita ja väkivaltaa markkinoida sdp moktar gubta?
- Anonyymi
kaduille järjestysmiehet
- Anonyymi
Kukahan järjestelisi kaltaistesi tuottamaa häirintää?
- Anonyymi
Htut
- Anonyymi
uhdessä kebab
- Anonyymi
Afd saksa?
Selitä moktar gubta - Anonyymi
hih p
- Anonyymi
Upsalan moktar gubta juu...
- Anonyymi
hysss
- Anonyymi
Sini .utsa
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 12710488
- 525070
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422261Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052078- 281986
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131621Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411432Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291114Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331051Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54987