Voi kun Suomessa olisi enemmän Supernannyjä auttamassa perheitä! Pia Penttala auttaa suomalaisia perheitä arkisissa haasteissa, nyt alkaa ohjelman uusi kausi. Mitä mieltä olet Penttalan metodeista?
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/supernanny-suomi-pia-penttala-rientaa-apuun-valtteri-isa-masentunut-niina-aidilla-raskas-taakka?s24
Supernanny Suomi: Pia Penttala rientää apuun - Valtteri-isä masentunut, Niina-äidillä raskas taakka

13
1154
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo ohjelma on hyvä, mutta onko oikeasti "äudit" ja ""isit" noin idiootteja, ettei kakaroitaan isaa kasvattaa vai onko tehty ohjelma??
Jos oikeasti on noin idiootteja vanhempia, niin idioottimaisuus korostuu, kun vielä kehtaavat oikein televisioon tulla kusipäisyytensä näyttämään!- Anonyymi
Siellä niitä eduskunnassakin on näyttäytymässä... Ja riikka leikkaa, jotta saadaan ongelmia lisättyä.
- Anonyymi
Itselläni on 5 lasta ja voin sanoa en ole täydellinen äiti mutta lapselle voi kertoa pienestä pitäen asioita eikä sitten kun on myöhäistä ja olen aina koitttanut parhaani mukaan neuvoa !! He ovat aikuisia kuten. Totean näin lapset perässä missä aikuiset edellä !!? Jotenkin pitää paikkaansa jämti pitää olla. Eräs pikku myy
- Anonyymi
Jos yrittää liikaa ja liian hyvää, niin helposti menee pieleen. Enemmän pitäisi mennä asenteella go with the flow. Ei nuo tarkoituksella itseään tuohon tilaan ole ajaneet, vaan elämä vaan välillä kolhii. Onneksi ovat löytäneet apuja.
- Anonyymi
Et sä Piia voi ratkaista kaikki ongelmat lapsien kanssa. Myönnä se että joskus tulee esteitä vastaan
- Anonyymi
Kyllä on voi vain ihmetellä että vanhemmat on noin uusavuttomia lastensa kasvatuksessa. Onko tämä vapaankasvatuksen tulos. Kännykät vain kaikille käteen, niin saadaan rauha kotiin. Ja monia vielä niin pieniä lapsia, joita ei saada kuriin. Mietin pitääkö niitä lapsia tehdä jos on noin uusavuton ja väsytään niihin niin helposti. Miten on ennen pärjätty kun on lapsia ollut paljon enemmän. Lapset ei hyppineet silmille. Nyt pienet kullamurut saa hillua miten haluavat. Kun ei se meidän pikku Pentti tai Pirkko usko mitään. Ei voi komentaa kun on niin herkkä lapsi.
- Anonyymi
Supernannyja tarvittaisiin hiiin hurja määrä, että halvemmaksi tulisi järjestää pakollinen avioliitto- / parisuhe- & perhekoulu, jota suorittamatta ei saisi ruveta perhettä perustamaan lainkaan eikä ollenkaan.
- Anonyymi
Jep, aina apu pitää tulla muualta näille uusavuttomille, itse ei osata mitään, mutta kakaroita kyllä hankitaan, samperin vesipäät, perhe + lapset EI OLE KUIN AUTO, jossa kakki hilavitkuttimet opastaa ja ohjaa, miksi teette lapsia, jos ette osaa niitä hoitaa/kasvattaa, perskuleen tampiot!!!
- Anonyymi
Kyllä tämä ohjelma on muualta formaatti! Mutta kyllä ihmettelen tämänpäivän vanhempia? Itsellä kaksi lasta ovat kyllä aikuisia oli koti äiti!! Ovat ok! Mutta nyt eletään erimaailmassa vanhemnat sättäilee lapset sättäilee??? Katson lapsi istuu rattaissa laite kädessä 2v. Äiti känny kädessä!!? Ja jos kotona sama ruokapöytään tuodaan ! Mutta muutenkin käyttäätyminen nään koulun lähellä huutamista toisten repimistä huudetaan kännykät kourassa veetä sikamakeeta!? On hyvä kun vanhemnat pyytää neuvoo👍! Ja se et myös kouluihin valvontaa opettajille apuja!!! Oli ennen tarkkailu luokka ja avustajia! Nyt rahaa ei oikeisiin kohteisiin 😬! Säästöt väärästä päästä???
- Anonyymi
Nänniltä vois saaha pilluohi, kun emäntä ei anna!
- Anonyymi
Kommenttisi perusteella on helppoa arvata, miksi "emäntä ei anna". Sovinistipossujen ajat ovat olleet ja menneet.
- Anonyymi
Mitä tämä et ollaan masentuneita ??? On jotain pielessä pahasti yhteiskunnussa??? Lapset masentuneita vanhemmat masentuneita!!! Leikataan leikataan ei oikeista kohteista omat vähät???
- Anonyymi
Kirjotan vielä! Puhutaan puhutaan lasten suojelusta nuorten väkivallasta!! Puhutaan mutta missä teot puuttuminen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856314
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303793törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283150Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691706- 331398
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11880- 42859