Zelenski Suomeen,vaikka vaalipetturi ja rauhanneuvotteliansa teloittja,2022, Suomelle malliksi !?

Ukrainasta eronneiden Luhanskin ja Donetskin vihollinen,sodan aloittaja Poroshenkon juoksupoika !?
8268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Miten Suomi selviää Ukrainan rauhasta ja Venjän hyökkäys valheestaan, 11 vuoden siivittämänä !? Onhan Zelenski vierailu, kui Lapuanliikkeen johtajan vierailu, 1930 luvun Helsingissä,samoin manooverein !?

Äänestä

Onhan sitä IKL järjestöäkin jo väläytelty?

Äänestä

Voih, ihana inez stubb. Aivan tyyli-ikoni.

Äänestä

Suomen suojatturauha, on lisää ammukaia Ukrainaan,on tosi kristillistä ,vain ruumistuotantoa !?

Äänestä

Zelenskyi on ilmiö, jollaista ei taida löytyä historiasta?

Hän kiitää ohjuksen lailla maasta maahan lumoamassa päättäjiä, erityisesti naisia.
Ja lahjojahan sieltä tulee kotiin viemisiksi; tappoaseita, rahan ja sympatian lisäksi!

Mutta rapakon takana on syttynyt toinen tähti, joka loistaa kirkkaammin.
Hän yrittää palauttaa länsimaailman realismin tielle selkeällä retoriikallaan.
Eikä se ole jäänyt retoriikaksi, poliittisesti merkittäviä päätöksiä syntyy päivittäin.

Hän sai eurooppalaiset päättäjät shokkiin, ja siitä vähitellen toipuessa on alettu suunnittelemaan uhmakkaita päätöksiä maanisessa tilassa!

Odotusarvoksi jää, että mania hellittää Euroopassa?

Äänestä
  • "poliittisesti merkittäviä päätöksiä syntyy päivittäin."
    Hienoja päätöksiä tosiaan. Kuten Muskin päätös irtisanoa kokonainen yksikkö jonka työnä oli valvoa lintuinfluenssa torjumista.
    Trumppi olikin jo hoitanut hommat niin, että Kanadasta oli turha kysellä kananmunia.

    Äänestä

Mitä Suomen valtio rahoillaan ja aseillaan saanut,muuta kuin lisäruumita,ei pelkästää kansa kärsi rahan puutteesta,kun sitä sinne yksityisestikin antaa !? Voi pyhä yksinkerrtaisuus, ollaan myös virallisesti murhaajia !?

Äänestä

Zelensi pelkää enemmän rauhaa,sillä Ukrainan muistaa vaalipetoksen ja rauhanneuvottelian taloituksen !?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukrainasta eronneiden Luhanskin ja Donetskin vihollinen,sodan aloittaja Poroshenkon juoksupoika !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu