Persut menee henkilökohtaisuuksiin, ei puhu asioista

Anonyymi-ap

Kuinka voitaisiin luottaa puolueeseen, joka vain haukkuu ja vihaa toisia ihmisiä? Sellainen suvaitsemattomuus, joka sortaa omankin puolueen väkeä, ei kuulu politiikkaan. Ei ainakaan silloin, jos ei haluta harvainvaltaa tai diktatuuria.

29

355

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viha- ja rasistipuolue persut on niin suvaitsematon, ettei suvaitse edes oman puolueen kaikkia jäseniä.

      • Anonyymi

        💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät diktatuurista ja salailevaa politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät diktatuurista ja salailevaa politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩

        💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset eivät piittaa ihmisten oikeuksista. 💩💩💩💩💩💩


    • Anonyymi

      Riikka: Vasemmisto on kaikkeen syyllinen!

      • Anonyymi

        "Riikka: Vasemmisto on kaikkeen syyllinen!"

        ja äärivihervasemmisto!!


    • Anonyymi

      Viha- ja rasistipuolue persut on niin suvaitsematon, ettei suvaitse edes oman puolueen kaikkia jäseniä.

    • Anonyymi

      "Kuinka voitaisiin luottaa puolueeseen, joka vain haukkuu ja vihaa toisia ihmisiä?"

      Mikäli jOSTAIN SYYSTÄ ET TARKOITTANUT ÄÄRIVIHERVASUDEMAREITA,
      Sinun kannattaa käydä tutustumassa Perussuomalaisten palstalla oman puolueesiTrollien kirjoituksiin... palaa sitten uudelleen asiaan.

      • Anonyymi

        Riikka: Sehän on EU:n vika!


      • Anonyymi

        💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät syrjivää ja puolueellista äärioikeistolaista politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩


    • Anonyymi

      Mites, noin niinkuin omasta mielestäsi, oppositiopulueet toimivat erilailla? Luepa Perussuomalaisten palstaa täällä ja vertaa, mitä muilla palstoilla kirjoitetaan ja mihin sävyyn.

    • Anonyymi

      Sosialidemokraatit eivät välitä muista kuin itsestään. Puoluepeli ja vallanhimo ovat huono jatkumo. Emme tarvitse puolueita, vaan asioiden järkevää hoitoa. Sitä SDP ei edusta.

      • Anonyymi

        Riikka: Vihervasemmiston vika!


    • Anonyymi

      Hienoa, että saatiin tällainen aloitus palstalle, jonka aiheena on SDP. Tyhmempi voisi kuvitella, että tämä ei kuulu tälle palstalle.

      • Anonyymi

        No joo, kuvaahan toi alotus paljon enemmän spd:tä kuin persuja.


    • Anonyymi

      🌹🌹🌹🌹🌹 SANNA on KAUNEIN! 🌹🌹🌹🌹🌹

      • Anonyymi

        Kuka sanna? Se yksi entinen sosialistiko, joka tuuppasi Suomen talouden kuilun reunalta alas?


      • Anonyymi

        🌹🌹🌹🌹🌹 SANNA on TYHMIN! 🌹🌹🌹🌹🌹


    • Anonyymi

      No näistähän näkyy millaisessa ympäristössä ovat asuneet koko elämänsä, jossa on kuullut jo lapsena miten ihmisiä haukutaan rumilla sanoilla , ne luulee että kaikki ovat sellaisia. Koska se on ollu5 heidän elämäänsä lapsesta asti. Siis mitä iot edellä aitä pienet perässä . Lapset eivät tee kuten heille sanoo vaan miten aikuiset tekevät. Siis ovat perheistä joissa juorut ovat olleet ainoa kiinnostuksen aihe. Kirjoja eivät ole koskaan lukeneet. Mutta V* ttu on joka toinen sana kun puhuvat . Ja siksi tuntevat ps puolueen omakseen koska siellä puhutaan kun kotona ennen lapsena sai kuulla . Joten jotkut ovat ottaneet itsensä irti näistä ja alkaneet toimia politiikassa mukana. Ja ottaneetnoppia sivistyneistö ihmisistä jolla on Suomenkieli niin hyvä ettei sitä V*ttua tarvitsee joka asiaan laittaa korvaamaan oikeita sanoja .

      • Anonyymi

        Kuvailet nyt kyllä sdp:tä. Onhan se tosin palstan aiheena.


    • Anonyymi

      Menit suoran henkilökohtaisuuksiin. Olethan sinä juuri sellainen mistä muita moitit, eli perusdemari.

    • Anonyymi

      Homojen tasa-arvon puolesta liehakoivat pilkkaavat jatkuvasti persuhomoja, Tynkkysen tummaihoinen puolisoa halveksitaan ihonvärin vuoksi. Vigelius ja hänen Italialaistaustainen puoliso myös kritiikin kohteena. Rasismia esiintyy muissakin vai onko se parempaa ja oikeutettua rasismia?

    • Anonyymi

      Riikka on mestari velanotossa, koska hän teki siinä uuden ennätyksen!

    • Anonyymi

      Riikka: Sehän on maahanmuuttajien vika!

      Riikka: Sehän on EU:n vika!

      Riikka: Sehän on Keskustan vika!

      Riikka: Sehän on pakolaisten vika!

      Riikka: Vasemmisto on kaikkeen syyllinen!

      Riikka: Vihervasemmiston vika!

      • Anonyymi

        Kiitos kertaamisesta. Riikka on ihan oikeassa.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos kertaamisesta. Riikka on ihan oikeassa.

        Persun ei tarvitse olla älykääpiö, mutta se tekee puoluetoiminan mielekkäämmäksi.


    • Anonyymi

      Jaaha! Tulkitsetko niin, että SDP:n hölmöt idealistit eivät menneet henkilökohtaisuuksiin maalittaessaan, kiristäessään ja uhkaillessaan Orpon hallituksen ministereitä hallituksen ensimmäisenä vuotena.
      Palaa ajassa taaksepäin ja tarkastele sitä mitä tuolloin tapahtui.

    • Anonyymi

      "Kuinka voitaisiin luottaa puolueeseen, joka vain haukkuu ja vihaa toisia ihmisiä? Sellainen suvaitsemattomuus, joka sortaa omankin puolueen väkeä, ei kuulu politiikkaan. Ei ainakaan silloin, jos ei haluta harvainvaltaa tai diktatuuria."

      JUURI TUON TAKIA EMME LUOTA ÄÄRIVIHERVASSUDEMUIHIN!!!!!

    • Anonyymi

      "Kuinka voitaisiin luottaa Demareihin, jotka vain haukkuvat ja vihaavat toisia ihmisiä, EIKÄ SIKSI HALUA TEHDÄ HALLITUSYHTEISTYÖTÄ "väärin ajattelevien oikeistopuolueiden kanssa!!!!"? Puolue joka KEPLOTTELEE vaaleissa ei ainakaan kuuluisi käyttää nimessään sanaa "demokraattinen"!!!!!

    • Anonyymi
      UUSI

      💩💩💩💩💩💩 Perussuomalaiset tekevät diktatuurista ja salailevaa politiikkaa. 💩💩💩💩💩💩

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      308
      11172
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      30
      3180
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      78
      3033
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      95
      2741
    5. 89
      2601
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      154
      2321
    7. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      271
      2212
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1471
    9. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    10. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      135
      1350
    Aihe