KEKSITTY HALLITUS HAN AJAS KAIKKI VOIMALAITOKSET ALAS KOSKA NE TUOTTAA TAPPIOTA VALTIOLLE..KEMIJOKI

Anonyymi-ap

KEKSITTY HALLITUS HAN AJAS KAIKKI VOIMALAITOKSET ALAS KOSKA NE
TUOTTAA TAPPIOTA VALTIOLLE..KEMIJOKI TUOTTAA TAPPIOITA.. EI ENÄÄ JÄRKEVÄÄ SÄHKÖN TUOTTAMISEN KANNALTA






HULLU LUUKUN AUKI JA KIINNI PITÄJÄ HUUME HAMPPI.





795 tuhatta
Yhtiön Kemijoki Oy liikevaihto oli 96,53 miljoonaa ja tilikauden tulos 795 tuhatta. Liikevaihto nousi 40,5%. Liikevoittoprosentti oli 10,5%. Tiedot perustuvat yhtiön viimeisimpään tilinpäätökseen vuodelta 2023. 12/2023 päättyneellä tilikaudella yhtiöllä oli 42 työntekijää.

42 johtajaa jotka saa enemmän palkkaa kuin tulos

eli tulos olisi miinusmerkkinen jos se ilmoitetaan oikein.





mihin vittuun katoaa 96 miljoonaa rahaa ..






se laitoshan pyörii ilmaiseksi vesivoimala joku nyt kusettaa ja rankasti..

11

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      kemijoki oy lapin tappaja ja lohen nousun estäjä puuttinismin kehto sosialismin pyhäkkö.. nazit johtajat siellä valmiina lapin polttamaan kemijoki oyn johtajat..

      • Anonyymi

        Älä hienostele,
        sano vain reilusti natsi.


    • Anonyymi

      sdpääläistä lapin tappo poliitikkaa ..keskustalaita lapin ihmisten raiskaamista

    • Anonyymi

      Lapissa ovat kovia kitisemään, ja ahneita...

      • Anonyymi

        ja huume päissään kaikki.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        ja huume päissään kaikki.

        lappi on grönlanti..


    • Anonyymi

      lukekaa historiaa niin tajuatte miten käy rovaniemelle.

    • Anonyymi

      tämä laitos vaan tasaa sähkö virtaa ja antaa osakkeen omistajulle enemmän rahaa jonka kuluttajat joutuu maksaan.. eli rosvo laitos kuin kemijoki oy on..

      KUINKA PÖSILÖITÄ SUOMESSA ASUU,, NE KUSETTAA TEITÄ..

      Pumppuvoimalaitos kannattaa rahallisesti, jos sähkön markkinahinta noudattaa kysynnän ja tarjonnan periaatteita. Silloin kuin sähköenergiaa on tarjolla kysyntään nähden paljon, laskee sähkön hinta, ja vastaavasti, kun sähköä ei ole tarjolla riittävästi suuren kysynnän aikana, nousee sen hinta. Pumppuvoimalaitos voi toimia näillä hintaeroilla siten, että se ostaa sähköä halvalla ja myy sitä kalliimmalla. Samalla se hyödyttää energianjakelua aidosti niin, että se täydentää sähköverkon vajausta huippukulutuksen aikana ja lisää sen käyttöä matalan kulutuksen aikana. Näin voidaan sähköä tuottaa tasaisemmin voimalatyypistä riippumatta. Samalla vähennetään fossiilisten polttoaineiden käyttöä sähköverkon säätövoimana.[2][5]

      • Anonyymi

        Pumppuvoima Suomessa on jo noin ajatuksen tasollakin tappiollinen ja epäonnistunut viritelmä. Tehot joita Suomen pieniin korkeuseroihin pumppuvoimala rakentamalla olisivat mitättömän ja merkityksettömän pienet, ratkaisu ei ikinä ehtisi edes itseään kuolettaa tuotollaan saati olla taloudellisesti kannattava. Piste.
        Se mitä Suomeen kipeästi tarvittaisiin lisää, on tuulista riippumatonta perusvoimaa jota luotettavaa sellaista ei ole mahdollista saada kuin ns. perinteisistä voimaloista, niistä samanlaisista joita meiltä on viimeisen noin 10 vuoden aikana poistettu käytöstä ja pääosin jo purettukin, esim. Inkoon 1000 MW hiili/öljyvoimala, Helsingin kaupungin voimalat yms.
        Meillä pitäisi jo olla rakenteilla 3-4 kpl esim. 800- 1000 MW suuruista kivihiili/öljy/ydinvoimalaa pahimpien tilanteiden varalta, toistaiseksi on selvitty leutojen talvien ja rajojen yli tapahtuvan tuonnin ansiosta mutta kyllä meillä vielä tulevaisuudessa sähkön säännöstelyäkin tullaan kokemaan...


    • Anonyymi

      TÄYTTÄ KUSETUSTA --TUULIVOMALAT TUTTAA JO NY ENEMÄM KUI VESI VOIMA ..PURETTAVA HETI

    • Anonyymi

      ddd

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2563
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1735
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1602
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1470
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1252
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe