"Yötivolin kokonaissaldona poliisi kirjasi yhteensä 26 lastensuojeluilmoitusta."
"Yhdeltä nuorelta poliisi löysi nyrkkiraudan. Poliisi takavarikoi esineen, ja kirjasi lastensuojeluilmoituksen sekä rikosilmoituksen vaarallisen esineen hallussapidosta."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011466517.html
Eipä suvijuhlilla eikä -seuroilla eikä muillakaan kristittyjen juhlilla ole kirjattu yhtäkään lastensuojeluilmoitusta eikä edes rikosilmoitusta. Kristityt eivät tarvitse nyrkkirautoja, koska heillä on Raamattu.
Vapaa-ajattelijat ovat vuosikymmenien ajan pyrkineet lisäämään maallistumista ja vähentämään kristinuskoa ja sen kehityksen seurausta ovat tuollaiset tapahtumat, joissa Jumalan järjestystä puolustava esivalta joutuu puuttumaan nuorten vaaralliseen käyttäytymiseen.
Pitäisikö vapaa-ajattelijat julistaa yleishaitalliseksi järjestöksi ja oikeudessa todeta vapaa-ajattelijoiden tunnukset laittomiksi käyttää julkisesti?
Vapaa-ajattelijat ovat osaltaan vastuussa nuorisomme huolestuttavasta tilasta
Anonyymi-ap
5
133
Vastaukset
- Anonyymi
Tarra-aktivistit: Suviseurojen tapahtumista tehty useita rikosilmoituksia
kertoo mm. HS.
Raamatulla päähän lyöminen on myös vakava asia. - Anonyymi
Täältä lukemista: vapaa-ajattelijat.fi/va-lehti
- Anonyymi
Valiitto on tekopyhä komusossuileva kiinteistösijoittaja, kom sos mus
Miten se on tällaiseksi tullut, siitä voisi joku taho kirjoittaa kirjan nettiin
ilmaiskopioi tavaksi kun sellainen on tullut
Ihmettelen vähän miten kommarityyppiset saivat Valiitossa vallan woke-et-sössötyksineen - Anonyymi
Senhän näkee sokea Reettakin, ja tuomitsee.
- Anonyymi
Vain kristinusko voi saada aikaan kestävän moraalin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1177364Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26564845Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras243164Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1381327- 501315
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e921173Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.1291084Ajattelen sinua kiitollisuudella
Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi54971Sinulle tiedoksi
Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si27863Mitä olisitte sanonut hänelle?
Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään50854