Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. Olen siis hyvin paljon sinulle. Ärsyttää olla näin kiltti että sanon ääneen sen mitä sinä et voi sanoa ja täten tiedät minun tietävän. Itsehän en tiedä todellisesti mitään. Voin parhaassa tapauksessa lohduttautua omalla tulkinnallani. En ole vihainen ja olen. Ei minulla ole oikein tunteita nyt. Olisit voinu koko ajan tulla minun luokseni.
En minä kyllä enää odota sinua
14
1396
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Voi ei mustasusiko vaihtui harmaasudeksi ja se harmittaa tietenkin. No koittakee selevittää asianne ihan aikuisten malliin. Eli fiksusti. Oisko mahdollista.
- AnonyymiUUSI
Ohi.
Ap - AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ohi.
ApTuomo vaihtui portoksi
- AnonyymiUUSI
Hämmentävää, melkein kuin omasta kynästä muttei kuitenkaan aivan samat sävelet.
- AnonyymiUUSI
Niinkuin metsän peikko minä kuljen tuolla. Katson vastaantulijoita. Heidän valoja ja varjoja. Joskus kuulen, joskus tunnen. Joskus näen. Kuin kulkuri vain itse olen.
Ap- AnonyymiUUSI
Katsoin joutsenia tänään. Kolme niinkuin unessa, puoli vuotta ennen sinua. Mutta toisin kuin unessa, yksi niistä ei ollut kauniin monivärinen eikä muuttunut hypähtäessä täydeksi kullaksi.
Lisäksi pohdin nyt että unessa ei ehkä ollutkaan kesä, vaan kaislikko oli syksyisen keltaoranssia.
Ap
- AnonyymiUUSI
En mä ole kenenkään kanssa missään.
Ihan yksin oon. - AnonyymiUUSI
Mikä hiton harmaa? Ainoa harmaa, jota otan on long drink perjantaina iltana, mutta kun en juo alkoholia, niin en vedä sitäkään lol.
- AnonyymiUUSI
Harmaan?
- AnonyymiUUSI
Miten niin olisin voinut tulla sun luo?
- AnonyymiUUSI
Eikö täällä ole kaksi sutta ollut ja toinen harmaa kummia juttuja ihmisillä tänään ja ihan raivokas meno joillain ja tietenkin kiusaajat kiusaa tahallaan, tämä on kuin lastentarha ja eläintarha yhtä aikaa. Raatelevia ihmisiä vai susia. Sitä voikin miettiä.
- AnonyymiUUSI
Haluaisin lapsen kanssasi. Voidaan myös adoptoida. En osaa lähestyä sinua. Olen autisti.
- AnonyymiUUSI
Hyvää alkanutta perjantaita ja samalla viikonloppua
Ikävöivälle, monilahjakkaalle taiteilijanaiselle, joka on aktiivinen somessa ja jonka maalaustaiteestakin olen pitänyt.
Mielikuvat jotka syntyvät muiden kirjoittajien teksteistä tai kuvalinkeistä, tai musiikista eivät ole aina heidän oman luonteensa täydellisiä kuvauksis, kuten aikaisemmin sanoin, jos muistan oikein se sinun pitäisi ottaa huomioon, kun teet analyysiä muista henkilöistä, somevaikuttajista ja heidän todellisista motiiveista sosiaalisessa mediassa sinun suhteesi ja muutenkin.
Itse olen täällä melko harvoin verrattuna moneen muuhun, enkä tiedä kuka tämä "Mr. Susi":kaan on ja mikä on ollut hänen roolinsa Suomi24 palstalla ja siellä syntyneissä ihmissuhteissa, jotka eivät tietenkään edes kuulu minulle.
Hänelle vilpittömästi kaikkea hyvää.
Minunkin on melko turhaa alkaa kehumaan omia voimakkuuksia somessa tai rypemään vaihtoehtoisesti itsesäälissä, sanon mitkä asiat ovat tärkeitä elämän tiellä, sillä olen siellä vain hetken kuten kaikki ja uudet ihmiset kulkevat kohta samojen lamppujen alta, kunnes tulee heidänkin vuoronsa kulkea samaan sumuun ja voimme kuulla vain kaukaisia säveliä jostain vuosikymmenten takaa.
Itse olen yhtä epätäydellinen kuin muut, enkä yritä peittää sitä.
Toivon voimia, hyvää yötä ja samalla kaikkea hyvää. - AnonyymiUUSI
en ole kenenkään kanssa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst24914351Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1483817PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283722Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1631492Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3691464En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O141356Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn481263Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81011Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45928En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔93783