Persu ulisee Keskustan palstalla "ÄLÄ NYT AINAKAAN VAADI POISTOON"

Anonyymi-ap

Keskustalaisena esiintyvällä persulla on paniikki päällä, koska ylläpidossa ilmeisesti on alettu siivoamaan tämän kyseisen törkyturvan palstapaskoja vähemmäksi. Ja se on ihan oikein. Valhe on persun merkki!!!

Ei ole mitään Keskusta-politiikaan liittyvää keskustelua, kun palsta täyttyy persujen vihollisten arvostelusta eli demarien, entisen pääministeri Marinin, Halosen, ay-johtajien jne. Tai että Keskustan palsta tihkuu maahanmuuttajavihaa.

Herää kysymys, että saako tämä maksua itänaapurista, koska tyylinsäkin näkyy kuin kopioidun sieltä?

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/81846848-4fa1-47d0-9014-869fa4a412ee

5

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi olla myös pietarinpoikii .

    • Anonyymi

      Joko vaadit poistoon mainitsemasi Pankkolängvitsi. Tämä on keskustan palsta ja siinä kin on monta keskustaan viittaava aloituksessa, josta valehdellen kerrot ettei ole. Menisit Pankkolängvitsi omalle palstallesi kait vasurein olisi. Toisten Taistojen kanssa parannette maailmaa.

      • Anonyymi

        Kuka tahansa täällä voi vaatia persuroskasi poistamista palstalle täysin kuulumattomana täytteenä. Varsinkin kun räkimisesi täyttävät tismalleen Venäjän propagandan tunnusmerkit.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      173
      22279
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      74
      9496
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      29
      7480
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      80
      6325
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      182
      5960
    6. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      34
      4966
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      108
      4620
    8. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      101
      4386
    9. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      87
      2060
    10. Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa

      Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k
      Maailman menoa
      80
      1355
    Aihe