Kiitä siivoojaa päivä

1.12. Vai pitäiskö kirjoittaa kiitä siivoojaa kerran vuodessa päivä...?
10503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

No, yleensä työalaan tutusmisala. Siitä sitten lähdetään jatkamaan oikeisiin töihin tai kouluttautumaan eteenpäin. Kiitoksen silti ansaitsevat.

Äänestä
  • Siivoustyö on oikeaa työtä

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siivoustyö on oikeaa työtä

    No, miten sen ottaa. Joutuuhan siinä fyysisesti tekemään kyllä. Mutta siitä yleensä jatketaan kouluttautumaan johonkin ammattiin. Tai siirrytään suoraan taitoja vaativaan työhön.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    No, miten sen ottaa. Joutuuhan siinä fyysisesti tekemään kyllä. Mutta siitä yleensä jatketaan kouluttautumaan johonkin ammattiin. Tai siirrytään suoraan taitoja vaativaan työhön.

    Siivoojan työ on kyllä ammatti ja vaatii taitoja paljonkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siivoustyö on oikeaa työtä

    Enemmän siivous on oikeaa työtä kuin se, että siirrät paperin pinkasta A pinkkaan B.

    Äänestä

Auri Kanasta voisin kiittää. Sillai

Äänestä

Tuntus nololta jos kiiteläs vain sen takia kun muka jotenkin "kuuluuu kiittää koska on kiitä siivoojaa-päivä". Kauhea häly nousis jos ois muidenki alojen duuneist kiittämisteemapäiviä.

Äänestä

Palkkatyötä tehdään rahapalkkaa vastaan, ei kiitospalkalla.

Äänestä

Mikä oon sanonut ettei mua tartte kiittää kerran vuodessa väkinäisesti, töissä vuonna työmiehet vittuilu mielessä naamaa irvistäen sanoivat Kiitos kiitos kiitos yhteen pötköön, taukohuonessa palanutta kahvia pannussa, halpis marie keksejä, jotain nahistunutta hedelmiä mm viinirypäleitä, omenaa. Kertoo kyl siitä että siivoojille vittuillaan kunnolla kerran vuodessa, ei pikkujouluja, ei joulumuistamisia ei mitään, toi on vain kirsikkana kakun päällä toi kiitä kerran vuodessa siivoojaa.

Äänestä

Pannussa palanutta kahvia, kaupasta halvimpia keksejä jotka sattuu olemaan Marie keksejä kunhan on vaan pahvinmakuisia keksejä tarjolla toinen hyvä on ne xtra täytekeksit jotka ei maistu miltään, tarjolla saattaa olla myös nahistunutta omenaa,viinirypälettä yms jotka koko vuorokauden olleet pöydässä lämpimässä paikassa, tarjolla saattaa myös olla kuivahtunutta kääretorttua, sekin mahdollisimman halpaa ja koko päivän pöydällä ollut.

Näin paljon meitä siivoojia arvostetaan,tänään tosin kukaan ei edes kiittänyt:D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

1.12. Vai pitäiskö kirjoittaa kiitä siivoojaa kerran vuodessa päivä...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu