suolapalloo (siis savolaisittain terveellistä) itelleen.
Ihan tullee itellekin vesi kilelle.
Kyllä se on mukavoo kahtoa kun tämä Pipe Hannele tekköö terveellistä
14
309
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Kumpi se on suolaisempaa, suolapalloo vaiko suolapalaa ?
- Anonyymi00002UUSI
Pipellä letut hillolla parraita.
- Anonyymi00004UUSI
Onko Pipe jo eläkkeellä?
- Anonyymi00006UUSI
Onn.
- Anonyymi00009UUSI
Minä lähen nyt syömään Wienerschnitzeliä!
- Anonyymi00011UUSI
Ich habe wienerschnitzel in Meine Lederhosen.
- Anonyymi00010UUSI
Miksi Pirre ajautui yksin synkkään metsään?
Luulisi noinkin saattoisalle naiselle maaseudulla ottajia riittäneen?- Anonyymi00012UUSI
Hänhän ]itse kertoi viimeisimmällä videolla, ettei Varistaipaleessa ole ketään jolta apua pyytää. Siksi pyysi manin auttamaan päästämään koiransa autosta ulos!
Eikö tämä naapuruus liene syy muuttoon lähemmäs mania?? - Anonyymi00015UUSI
Anonyymi00012 kirjoitti:
Hänhän ]itse kertoi viimeisimmällä videolla, ettei Varistaipaleessa ole ketään jolta apua pyytää. Siksi pyysi manin auttamaan päästämään koiransa autosta ulos!
Eikö tämä naapuruus liene syy muuttoon lähemmäs mania??Vaikka siellä oli monta taloa näköetäisyydelläkin..
mutta tunsivat tuskin toisiaan..
Kyllä autokorjaamoiden miehet olis tulleet Pirren pulasta pelastamaan sielläkin, kun olis vain hinnoista sovittu. Mutta kun ei ole halukas palveluista maksamaan - ilimaseks pitäs suaha.
- Anonyymi00013UUSI
Ystävyys ei siis ole aitoa? Onko tarkoitusperä saada apua tarvitessaan..??
- Anonyymi00014UUSI
Rouva Juvonen...emäntä. Oikein ökytalo ja riski emäntä. Vähän niiku Niskavuoren Heta?
- Anonyymi00016UUSI
Anonyymi00014 kirjoitti:
Rouva Juvonen...emäntä. Oikein ökytalo ja riski emäntä. Vähän niiku Niskavuoren Heta?
Pirre Mannila, uusi asukas kylällä.😂
- Anonyymi00017UUSI
Neljä videota poistettu, miksi vaennetaan kirjoittajia?
Mitä peliä pelaa suomi24 ylläpito?
Miksi ei saa kirjoittaa asioista jotka ovat olleet tuhansilla videoilla kuultavissa ja nähtävissä?- Anonyymi00018UUSI
Onneksi täällä on SÄÄNNÖT teille pilkkaajille!
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain31911983Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-15611107Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2626451Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2325256Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1783720- 1743568
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532563Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3292000Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov121854Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi181751