Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa.
Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-luvulla velaton, koska rikkaat oli laitettu verolle ja verotuloilla maksettiin hyvinvointivaltion menot.
Siihen aikaan tieverkkokin oli tiptop-kunnossa. Uutta asvalttia vedettiin joka vuosi ympäri Suomea. Suomen kansalla oli muutenkin rahaa ,esimerkiksi vuona 1989 rekisteröitiin yli 180 tuhatta uutta autoa.
Kaiken tuon ovat porvaripuolueet Suomesta tuhonneet, persut etunenässä.
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
6
3284
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Sossu-kela pummeista sitä vasta hyötyä onkin. 😂😭😭😭😭😭😭😭😁
- Anonyymi00002UUSI
Suomessa ei olekaan ketään muita kuin rikkaita ja sossupummeja. Siltä väliltä ei löydy ketään.
- Anonyymi00004UUSI
Ei vain pysty ottamaan tosissaan ketään joka käyttää noita emojeita tuolleen. Sori.
- Anonyymi00003UUSI
Tietysti sitä puolustetaan omiaan sekä tuetaan firmoja joihin itsellä on osinkoja tai parhaimmillaan paikka hallituksessa.
- Anonyymi00005UUSI
Aloittaja lienee sitä sukupolvea joka ei ole kuullutkaan kuinka nimenomaan demarien ja kokoomuksen yhteinen hallituskoalitio johti Suomen järkyttävään lamaan juuri 80-luvun lopussa.
Presidenttikin oli demari Koivisto ja huolimatta jonkinasteisesta sotakokemuksestaan Neuvostoliiton miehiä hengeltään.
Tuohon keinotekoisesti taitamattomuuttaan luotuun lamaan loppui ns. hyvinvointivaltio , sitä ei ole demarit vallassa ollessaan kyenneet palauttamaan minkä kokoomuksen kanssa sössivät : (
Valtion kassan ollessa kumisevan tyhjä miltei kestona, pitäisi olla joku Taika Jim loihtimassa täytettä.
Ja juuri tänään uutisoitiin, että Tytti Tuppurainen lausunut kuinka häntä risoo kun oikeisto ei hyväksy holtitonta maahanmuuttoa demarien tapaan.
Onneksi Mari Rantanen PS ,uutisten mukaan juuri parhaillaan neuvottelemassa Irakissa palautusten mahdollistamisesta, toivotaan onnistunutta matkaa ja lisää samaa muiden valtioiden osalta . - Anonyymi00006UUSI
Rikkaita ei hyysätä vaan palvellaan. Hyysättäviä ovat ahnaat ja makailevat kelapummit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1138105Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4127318Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite804574Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294319Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-42973Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2032729- 1102518
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os332485Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps212149Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m12017