Yli 600 000 ulosotossa ja tämä siis kokoomushallituksen aikana syntynyt ennätys.
Ulosotossa uusi ennätys..
26
171
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
lappo voitto syntyä suomeen,
- Anonyymi00015UUSI
Monia syitä päihteet kelapummeilla , pankkien nollakoroilla otetut lainat tapissa maksuun eikä saa taloistaan mitään hintaa.
- Anonyymi00023UUSI
Anonyymi00015 kirjoitti:
Monia syitä päihteet kelapummeilla , pankkien nollakoroilla otetut lainat tapissa maksuun eikä saa taloistaan mitään hintaa.
Kelapummit on ihan pikkutekijöitä näiden eliittipummien joukossa. Esim politiikkojen sopeutumisrahat.
- Anonyymi00002UUSI
Muistakaa kokoomuksen slogan: "Toivoa on".....
- Anonyymi00016UUSI
Demarit Rahaa on!!! Korkoja ei tarvitse maksaa!!
- Anonyymi00003UUSI
Jälleen hallitus tekee "ennätystulosta " , on meillä osaava johto tässä maassa .
- Anonyymi00011UUSI
Sarkasmia oletan.
- Anonyymi00018UUSI
Anonyymi00011 kirjoitti:
Sarkasmia oletan.
Orposmia ja stubbismia oletan.
- Anonyymi00004UUSI
Olen yksi niistä. Ei Kelatukia, jäähän mulle suojaosa.eläkkeestä. Se taitaa olla jotain 500 egee.
- Anonyymi00005UUSI
Tämähän tarkoittaa sitä, että Vihreiden nuorten toive alkaa toteuta eli elintaso laskee ja kulutus pienenee. Näin rasittus luonnolle vähenee suorassa suhteessa elintason laskuun.
Ilmeisesti tämä oli jo tarkoitus Rinteen-Marinin hallituksen aikana, jolloin tuhottiin Suomen talouden pohja.
Sosialistisilla puolueilla oli ko. hallituksessa pyrkimyksenä tuhota vain porvarillinen markkinatalous.- Anonyymi00012UUSI
Porvaripropagandaa pukkaa.
- Anonyymi00006UUSI
Ulosotto ei ole enää sellainen pelote kuin aiemmin, nyt sinne mennään pikkusummista, kun maksuhäiriömerkinnät poistuu heti velan maksettua.
- Anonyymi00007UUSI
Ja silti kokoomusta äänestää 17% ??? Tyhmä kansa, täytyy todeta.
- Anonyymi00017UUSI
Se prosenti maksaa koko vasemmiston äänestäjien elämän.
- Anonyymi00008UUSI
Fyrkka finis ja nahka rotsi kanis!
- Anonyymi00009UUSI
Porrrrrrrrvarillista politiikkaa 90-luvun malliin ....
- Anonyymi00010UUSI
Punavihreää luonnon rasitusta vähentävää yhteiskunnallistavaa politiikkaa 2020-luvulla.
Elintasoa on laskettava, jotta luonto tykkäisi.
- Anonyymi00013UUSI
Uusavuttomuus lisääntynyt, kun viimesijaista tukeakin on jaettu hövelisti.
Vantaallakin tuota tukea saa yli kymmenesosa väestöstä. - Anonyymi00014UUSI
Luulis 5000 riittävän laskujen maksuun!
Miksi jättänyt maksut ulosottoon? - Anonyymi00019UUSI
Hienoa että kirjoitit tästä aloituksen.
- Anonyymi00020UUSI
Minä juon nyt kahvia.
- Anonyymi00021UUSI
Syökää silakoita.
- Anonyymi00022UUSI
Kokoomushallitus vaan takoo ennätyksiä ennätysten perään.
- Anonyymi00025UUSI
Marinin hallituksen velan poistaminen siis yksi niistä. P
- Anonyymi00024UUSI
Joka viides aikuisista? Onko tosi? Ulosottopäätös ja siihen pisteeseen joutuminen kertoo ahdistuneisuudesta. Maailman onnellisin kansa ei voi voida henkisesti hyvin. Perustoimeentulon mataluus ja sen ehdot alkavat vaikuttaa, mutta tuo luku tuntuu liian suurelta. Ulosoton toinen puoli on saatavien menettäminen. Joku on myös menettämässä saataviaan. Toivottavasti se on pankki tai valtio eikä pienyrittäjä tai yksityinen ihminen.
- Anonyymi00027UUSI
Suurin osa on kelamatuja, joille asialla ei ole mitään käytännön merkitystä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse193903SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2403817Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1333440Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky803433Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222297Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575561690- 371620
- 321501
- 921453