Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontamishommissa huumorista vastasivat Uotinen ja Sykkö, Beoued oli enemmänkin asialinjalla.
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää. Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Lue lisää:
https://www.suomi24.fi/viihde/umk-juontajien-pari-isoa-mokaa-ihmetyttaa-linda-lampenius-sai-valitettavasti-osansa?s24
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

39
2493
Vastaukset
- Anonyymi00001
Hyvin hoitivat juonnot.
- Anonyymi00002
No oli niinkuin baccanaalien esijuonnot asuista päätellen.
Mutta sujuvasti juonsivat,selkästi artikuloivat ja Jormahan näyttää aina hyvältä.
Jopa purjelaiva päässään.
Lauluesitykset olivat loistavia,paras voitti vaikka miss Eerikan esiintyminen olikin falskia pyllyn esittelyä...taasen - Anonyymi00003
Minkään muun maan eurobileissä eivät kaikki keskeiset juontajat ole homoseksuaaleja, en puhu Jasminista.
- Anonyymi00004
Tosi huonot juontajat.
- Anonyymi00005
Hyvin juonsivat, hyvä piristys ohjelmaan.
Olivat pukeutuneetkin fiksusti, Euroviisut kun ovat keväällä Wienissä.
Homous ei haittaa mihinkään juontohommiin yhtään mitään. Tuossa kun joku heti viittasi siihen. - Anonyymi00006
Ketä huö on ????
- Anonyymi00029
Legendoja
- Anonyymi00007
Niin teennäisiä, että ihan alkoi hävettämään, siis Sykkö ja Uotinen.
- Anonyymi00013
myötähäpeä valtava
- Anonyymi00021
Anonyymi00013 kirjoitti:
myötähäpeä valtava
Voi harmi sinua, myötähäpeä kuten häpeä muutenkin, on täysin turhaa.
- Anonyymi00008
Kerrassaan hyvä juontajapari. Oli ilo kuunnella ja katsella.
Juontajat oli minusta ihan hyviä, kansainvälistä tasoa. Ei huono.
- Anonyymi00010
Voi viddu:))) sai nauraa kun kaksi peräprutkua juonti.
- Anonyymi00036
Ei heistä mitään ääntä kuulu enää.
Jorma Uotinen on kyllä hyvä juontaja. Sykkö pelkkä kävelevä peräaukko. Heidän vitsit olivat myös ihan ok, mutta koska kumpikaan ei ole koomikko, vitsien ajoitus oli ihan yhtä löysää kuin molempien takapuolet.
- Anonyymi00011
Kovasti tykkäsin, hauskoja miehiä.
- Anonyymi00014
Minusta tuossa UMK:ssa jossa valitaan seitsemästä biisistä voittaja, niin ohjelmassa on aivan liikaa ylimääräistä juontajien höpötystä ja keimailua kameroille.
Ja mitä juontajiin tulee, niin Jasmin pelasti nyt siltä etten vaihtanut kanavaa.- Anonyymi00022
Sen onkin tarkoitus olla show.
- Anonyymi00015
Parhaat juontajat aikoihin
- Anonyymi00017
Tässä on valmiina koko paketti juontajineen jos Suomi voittaa euroviisut. Hyvin onnistui koko ilta ja kaksi miesjuontajaa ja tyyliniekkaa sekä Jasmin mainio paketti, puvustus hieno.
- Anonyymi00018
Juontajat olivat olivat ihan normaaleja; he kun ovat tuollaisia, mitä näimme. Jos he olisivat alkaneet esiintymään vakavalla naamalla, niin SE olisi ollut epänormaalia.
- Anonyymi00020
Onko Sykkö
yli 140 cm ?- Anonyymi00023
Kyllä on.
- Anonyymi00024
Ovatko arveluttavat vähemmintöryhmät vallanneet koko MTV:n
- Anonyymi00026
Ihan vaan teille puppelipoikashown puolustajille tiedoksi: Aatelkaa kerrankin aivoillanne.. vain noin 10–12 % väestöstä on 'sateenkaarityyppejä'..
Ymmärrättekö yhtään miltä umpiheterosta tuntuu tuo teidän ylitsepursuava homppeli-ihannointinne vetäessänne niitä ruutuihin ihmisten katseltavaksi musiikkiohjelmaan. - Anonyymi00027
Anonyymi00026 kirjoitti:
Ihan vaan teille puppelipoikashown puolustajille tiedoksi: Aatelkaa kerrankin aivoillanne.. vain noin 10–12 % väestöstä on 'sateenkaarityyppejä'..
Ymmärrättekö yhtään miltä umpiheterosta tuntuu tuo teidän ylitsepursuava homppeli-ihannointinne vetäessänne niitä ruutuihin ihmisten katseltavaksi musiikkiohjelmaan.Olen itse ihan umpihetero, mutta ei minua haittaa ollenkaan, jos myös vähemmistön edustajia on mukana erilaisissa ohjelmissa.
Sanoisin, että en erikseen ihannoi, kuten en ihmisiä muutenkaan, mutta en myöskään väheksy.
Ei ketään tarvitse nostaa millekään jalustalle, mutta ei ketään tarvitse myöskään väheksyä.
Ihmisiä me olemme kaikki. Jokaisella on lupa olla sellainen kuin on, se ei ole minulta mitään pois. - Anonyymi00037
Anonyymi00026 kirjoitti:
Ihan vaan teille puppelipoikashown puolustajille tiedoksi: Aatelkaa kerrankin aivoillanne.. vain noin 10–12 % väestöstä on 'sateenkaarityyppejä'..
Ymmärrättekö yhtään miltä umpiheterosta tuntuu tuo teidän ylitsepursuava homppeli-ihannointinne vetäessänne niitä ruutuihin ihmisten katseltavaksi musiikkiohjelmaan.Minusta ei tunnu ainakaan miltään. Se olisi hieman eri jos he olisivat laskeneet housunsa ja alkaneet siinä hommiin.
Mutta juonto oli ihan yhtä tönkköä kuin kenen tahansa ei-koomikko heteronkin, eikä siitä kyllä paistanut kenenkään homoilu.
- Anonyymi00025
CNN on myyty.
Hesarilla ei ole enää edes urheilutoimitusta. - Anonyymi00028
Olipa kuitenkin tuo Jasmin Beloued ihastuttava juontaja, selväsanainen, todella kaunis eikä ollut turpeita ankkahuulia eikä rumia överiripsiä. Kerrassaan viehättävä nainen.
- Anonyymi00030
Jasmin oli illan paras ! Tulis vaikka vappu pimiän tilalle !
- Anonyymi00031
Homohuumori ei oikein sovi koko perheen ohjelmaan.
Kaksimielisyyksiin kyllästynyt.- Anonyymi00038
Kokoperheen ohjelmaan?
Tuo tulee illalla kun lapset on laitettu nukkumaan. Tuo ei ole mikään perheohjelma ollut koskaan.
- Anonyymi00032
Mahtoivatko lukea suoraan jostain repliikkinsä, niin luonnotonta oli Jorman ja Samin "jutustelu"
- Anonyymi00039
Tietenkin lukivat. Kumpikaan ei ole näyttelijä, eikä varsinkaan koomikko. Kaikki sanailu tuli suoraan prompterista.
Sen vuoksi se oli niin tönkköä ja kirjakieltä.
- Anonyymi00033
Tyhmiä vitsejä kuten yleensäkin juontajilla, myös Ruotsissa. Mutta miksi Lindan uraa edes olisi pitänyt kerrata, ei niin tehdä muillekaan, suurin osa tietää ja netistä voi hakea lisätietoa jos kiinnostaa.
- Anonyymi00034
Kummallista sössötystä oli.
- Anonyymi00035
Kukaan ei voi millään konstilla miellyttää aivan kaikkia.
- Anonyymi00040
Voi, paitsi jos kumarrat.
- Anonyymi00041
Viihtyisät tulee jopa herätyskokouksiin sokkailemaan.
- Anonyymi00042
Täydellinen pari tuolle nykyiselle äärimmäisen hyvien ihmisten esioodille ydinsodalle.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?512386Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411163Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755085Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283699Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963534Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss463080Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082809Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132278Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie382135Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191955