Onko Sysmässä kauniita naisia?

Tässä jonkin aikaa kun olen kylällä jo kuljeskellut, niin olen todennut, että kauniit naiset joko puuttuvat tai piileskelevät jossain. Missä he siis ovat vai onko heitä? Olisi kiva saada edes katsella silmäniloa.
331833
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Millanen on kaunis nainen?

Äänestä
  • Kaunis nainenhan on sopivasti muodokas ja kasvoiltaankin sellainen, jota voi mielellään myös ihan päivänvalolla katsella. Ei tarvitse siis olla mikään mallin mitoissa oleva kuikelo, vaan itsestään huolta pitävä naisellinen nainen on kaunis näky ihan sellaisenaan.

    Äänestä

  • Kauneus lähtee sisältä päin ja luottamus on kaikkein tärkeintä ja sitten tulee kaikki muut asiat.

    Äänestä

Kuule, ne on varmaan päivisin töissä ja iltaisin perheensä parissa Kauniit naiset ovat kuin parhaat parkkipaikat, aina varattuja.

Äänestä
  • No näinhän se varmaan on. Mutta missäpä näitä kauniita naisia ylipäänsä näkisi että voisi edes ihailla? En ole heitä esimerkiksi kylän baareissa nähnyt (poislukien isot tapahtumat jotka tuovat myös kesäasukkeja jne. paikalle). Eihän sitä koskaan tiedä sitäkään, jos joku vaikka vapautuisikin ;).

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    No näinhän se varmaan on. Mutta missäpä näitä kauniita naisia ylipäänsä näkisi että voisi edes ihailla? En ole heitä esimerkiksi kylän baareissa nähnyt (poislukien isot tapahtumat jotka tuovat myös kesäasukkeja jne. paikalle). Eihän sitä koskaan tiedä sitäkään, jos joku vaikka vapautuisikin ;).

    Ei taida tämän kylän kapakat olla kovinkaan suosittuja "vapautuneiden" keskuudessa, kuka nyt olisi kiinnostunut niissä aikaansa viettävistä peräkammarinpojista ja huru-ukoista.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Ei taida tämän kylän kapakat olla kovinkaan suosittuja "vapautuneiden" keskuudessa, kuka nyt olisi kiinnostunut niissä aikaansa viettävistä peräkammarinpojista ja huru-ukoista.

    Ei taida tämän kylän kapakat olla suosittuja kenenkään keskuudessa, kuuluu ne peräkammaripojatkin käyvän nykyään kaupunginkapakoissa

    1Äänestä

On vissiin lähiaikoina vapautunut useampikin. Mut kyllä ne varatut on jo nyt kotona lasten kanssa.

Äänestä
  • Missäs nämä vapautuneet ovat?

    Äänestä

  • Anonyymi00030 kirjoitti:

    Missäs nämä vapautuneet ovat?

    Ja miten näitä lähestytään? Taitaa olla kauniilla ja fiksuilla (työssäkäyvillä) olla jono oven takana... Se verran harvinainen näky vapaana

    Äänestä

Ei ole pulskia.

Äänestä

Tuollahan niitä terkkarin käytävillä kuljeskelee, on moneen makuun ihanuuksia tarjolla. Sinne vaan istuskelemaan ja katselemaan jos pelkkä naiskauneuden ihailu kiinnostaa. Voihan onni suosia ja joku siellä kulkeva ihanuus olla vapaakin!

3Äänestä
  • Kaunismuotoiset ovat huonoluontoisia.

    Äänestä

  • Siellä on kyllä monenlaista silmäniloa ja kivasti kuljeskelevat siinä edestakaisin etenkin aamusella. Kannattaa mennä vaikka labra-aamuina sinne istuskelemaan niin ei kiinnitä huomiota muun joukon jatkeena. Saa ihailla ohikulkevia kaunottaria ihan rauhassa.

    1Äänestä

Kyllä löytyy kauniita. Kaislassa ainakin.

2Äänestä
  • Löytyy löytyy...

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Löytyy löytyy...

    Löytyykö Sysmästä yhtään komeata miestä?

    1Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Löytyykö Sysmästä yhtään komeata miestä?

    Sunnuntaisin Suopellosta saunanlauteilta ainakin

    Äänestä

  • Tarmoa täynnä.

    Äänestä

On ja paljon.

Äänestä

Varsinkin se yksi hieman ulkomaalaisen näköinen kotihoidolla..Hot hot

1Äänestä
  • Eikös siellä oo kotihoidossa useempi ulkomaalainen tai ainakin ulkomaalaislähtöinen? Itse tykkään kyllä enemmän suomalaisen näköisistä aidoista naisista ja onneksi heitä siellä on mitä katsella. Lääkärien apuna olevat sairaanhoitajat ovat mielestäni liian kuikeloita, mutta kotihoidossa on useampi naisellinen nainen. Nämä siis havaintoja juurikin labraan jonotellessa ;).

    2Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Eikös siellä oo kotihoidossa useempi ulkomaalainen tai ainakin ulkomaalaislähtöinen? Itse tykkään kyllä enemmän suomalaisen näköisistä aidoista naisista ja onneksi heitä siellä on mitä katsella. Lääkärien apuna olevat sairaanhoitajat ovat mielestäni liian kuikeloita, mutta kotihoidossa on useampi naisellinen nainen. Nämä siis havaintoja juurikin labraan jonotellessa ;).

    Onko nyt näkyny?

    Äänestä

Liisa Sysmästä on kaanis nainen!💘👍

Äänestä
  • Ollut aina.

    1Äänestä

  • On hyvä

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    On hyvä

    Monelle.

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Monelle.

    Siis yhteishyvä.

    Äänestä

On meillä tässä muutama ihanuus satunnaisesti istumassa iltaa, osa kaipaa vaihtelua ja osa tykkää muuten vain liittyä kainaloon aamuun saakka.
Hiljaisempiakin kyliä on tässä maassa

Äänestä

Kyllä onneksi moni viisas mies on tuonut kauniimman osapuolensa kauempaa kuin sysmästä

Äänestä

Varatuissa on vähän haastetta.

Äänestä

Juu, ne harvat on loppuupoljettuja kiertopalkintoja.

Äänestä
  • Haaskanäkösiä kaikki 👍

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tässä jonkin aikaa kun olen kylällä jo kuljeskellut, niin olen todennut, että kauniit naiset joko puuttuvat tai piileskelevät jossain. Missä he siis ovat vai onko heitä? Olisi kiva saada edes katsella silmäniloa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu