vuokran suuruus

Sitä vain tiedustelisin, että kuinka suuri vuokra teillä on ja kuinka suuresta asunnosta sitä maksatte??
3010550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Koko vuokra 420 e/kk, josta maksan puolet. Asunnon koko 68,5 neliömetriä.

Äänestä
  • Ja tuohon päälle vielä vesimaksu 13 e/hlö ja sähkö.

    Äänestä

Eiköhän kannata laittaa myös asuinpaikkakunta. On vuokralla eroa missä asustelee.

Äänestä
  • Elikkäs laittakaa lisäksi asuinpaikkakunta..

    Äänestä

...Turun keskusta.

Äänestä

Vuokra on 380 € kuukaudessa,jota maksan 30 neliön yksiöstä ja asun Jyväskylässä.

Äänestä

Vantaa (eikä edes keskusta) yksiö kolmannessa kerroksessa (ei hissiä) 31,5m2 vuokra 440e.

Vantaa opiskelija-asunto 61m2 vuokra 430e sis. sähkön

Vantaa asumisoikeusasunto 72m2 vuokra 550e

missään ei vesimaksuja.

Äänestä

Vantaalla yksiö, 347 € ja risat. Neliöitä 32. Kivalla alueella, siitä voi jo vähän extraa maksaakin..;).

Äänestä

Asunnnon koko 27,5 neliötä ja vuokra 320 plus vesi 14,60. Asunto sisältää ison parvekkeen, mutta on kyllä muuten aika huonokuntoinen. Omasta mielestäni maksan liikaa kämpästä, vaikka onkin ihan keskusta-alueella. Ja asuinpaikka on Kajaani :)

Äänestä
  • kajaanin hintataso on noin 10 euroa/ neliö...
    mutta etsimällä löytää :)

    Äänestä

vuokra 530 e 69 neliötä 21 e netti, talo on vvo

Äänestä

Kuopion keskustassa 24 neliön yksiö, vesimaksu 14 euroa sisältyy vuokraan. Liekö tuo 360 euroa liikaa hyväkuntoisesta asunnosta keskustassa yliopistokaupungissa. Halvempaa en ole mistään vielä bongannut...

Äänestä

2h kk s las.parv. Jyväskylässä Vapaudenkadulla viime vuonna valmistuneessa talossa. Täysin koneellistettu keittö. Loistava sijainti, ihan matkakeskuksen vieressä.

Äänestä

1h tupakeittiö,44 neliötä,vesi kuuluu vuokraan.Kämppä remontoitu 1997.Äänekosken keskustaan 1,7 kilometriä ja vuokra 344€.

Äänestä
  • heissan
    onko asunto vielä vapaana.olen todella kiinnostunut,
    ota yhteyttä

    Äänestä

Vuokra on 530 e/kk ja asunto 48 neliön kaksio Hyvinkäällä.

Äänestä

556,50 euroa/kk, sis. autokatosvuokra vesimaksut (3 hlöä). Asunto 3 h k s, 74 m2, vm. 98, oma piha, Oulussa. Keskustaan vajaat 6 km.

Mielestämme edullinen asunnon sijainti (rauhallinen kaupunginosa), koko ja taso huomioon ottaen, ja mikä parasta, saa asua niin kauan kuin 1) talo on pystyssä 2) maksaa vuokransa 3) asuu ihmisiksi.

Äänestä

273,39e/kk sisältäen vesimaksun. 2h kk parv. 39m2 Helsingissä. Talo täysin remontoitu vuosina 96-98, joten vuokra on edullinen.

Äänestä

Uusi asunto, 2 h k s autohallipaikka, 55 m2.

Äänestä

256€/kk, 11 (!!!) neliöö, ei keittiötä (yhteinen talon kanssa, pieni), vesi, sähkö, netti kuuluu vuokraan. opiskelija kämppä. Väliaikaisena pakko ottaa, kun koulupaikasta sain tiedon viikkoa ennen sen alkamista. Tampere, keskusta.

Äänestä

1h kk 27 neliötä, vuokra 199€/kk, sijainti Rauma. Hyväkuntoinen, peruskorjattu pari vuotta sitten.

Äänestä

Viimeisen kahden vuoden aikana olen asunut seuraavissa asunnoissa Kuopion keskustassa:

- 1h k p, 35 m2: 400 € vesi 13 €
- 3h k s las.p. 75 m2: 750 € (vesi mittarista, talo rak. vuonna 2001)

Äänestä

1km Turun kauppatorilta, 1h tk s p, 43 neliötä, vuokra 450. Sisältää vesimaksun, sähkö tietenkin päälle...

Äänestä

750e, josta mun osuus on 375 sähkö. Siis Helsingissä suht hyvällä paikalla, neliöitä 67,5. tuntuu tosi kalliilta!

Äänestä

Ok talo yli 100m2 autotalli varasto iso oma piha. Hinta sis kaikki kulut vesi sähkö jätehuolto lämmitys

Äänestä
  • Mistähän nuo ylimääräset merkit tuli:)

    Äänestä

66 m2 3 h k: 780 e/kk. Vesimaksu 12,60 ja autopaikka 12 e/kk. Tyyristä on :(

Äänestä

490 e ja n. 60 neliötä. Todella kaunis 1990- luvun asunto. Autokatos ja omaa pihaa. Vesi ja sähkö tietenkin erikseen.

Äänestä

2h k s, 61m2 rivitalo Seinäjoella, 485€ vesi ja taloussähkö

Äänestä

Kyseessä on omakotitalo, n 120 neliötä, rakennettu vuonna 79. Kaikki pintamateriaalit ovat alkuperäisessä kuosissaan, takkahuoneessa on avotakka. Talo on 15 km pienen kaupungin keskustasta, keskellä ei mitään. Vuokrasta kiistellään parhaillaan, olen tarjonnut asunnosta 350 €, vuokranantajan mielestä se on aivan liian vähän. Saman kaupungin keskustasta saa vuokrata uuden, samankokoisen asunnon 600 eurolla.
Asunnossa on lisäksi öljylämmitys, joten öljyä kulunee noin 200 euron verran kuukaudessa ja öljyt, vedet ja sähköt tulevat tietenkin maksettavakseni. Mitä teen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimetön kirjoitti:

Sitä vain tiedustelisin, että kuinka suuri vuokra teillä on ja kuinka suuresta asunnosta sitä maksatte??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu