Nyt riitti Saunalahti

hyvästi!!!

Tuo eilinen "uutisankka" ja muutkin jutut siihen päälle saa aikaan sen että minä aion lopettaa kokonaan kaiken asiakkuuden Saunalahdella. GSM-liittymät olen irtisanonut mutta vielä olisi nettiliittymä jonka aion lopettaa.

Pidin vielä eiliseen asti Saunalahtea jotenkin parempana kuin esmes Tele Finlandia mutta nyt loppui sekin luottamus.

9

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • samoin!

      Saunalahden asiakaspalveluun pääseminen puhelimitse mahdotonta! Sitäpaitsi sikamaista veloittaa turhasta jonotuksesta. Liittymä vaihtuu!!!!!

      • JohnHolmesi

        Näin on, tervetuloa Soneralle. Eliittien klubiin.


      • heh
        JohnHolmesi kirjoitti:

        Näin on, tervetuloa Soneralle. Eliittien klubiin.

        Siis asiakaspalveluhan on tietenkin ilmanen sl liittymästä soitettuna, ei siitä jonottamisesta laskuteta.

        Ainut jolla on maksullinen asiakaspalvelu on se helv.... TF.

        Ja sitten vielä kehtaavat väittää että ei oo mitään harhaanjohtavaa hinnoittelua.


      • nojolou
        heh kirjoitti:

        Siis asiakaspalveluhan on tietenkin ilmanen sl liittymästä soitettuna, ei siitä jonottamisesta laskuteta.

        Ainut jolla on maksullinen asiakaspalvelu on se helv.... TF.

        Ja sitten vielä kehtaavat väittää että ei oo mitään harhaanjohtavaa hinnoittelua.

        Mulla makso 30 euroo jonotus sauniksen aspaan, hemmetin kusettajat, kyllä vikatilanteissa pitäs aspaan soitto ola aina ilmasta, jos mun känny optimoidaan johonkin hemmetin toiseen verkkoon ja sen jälkeen kännykkä menee mykäks ja joudun jonottaan aspaan lankapuhelimella niin siitä sakotetaan aivan sairaasti niin jo on todella sairasta touhua saunikselta.


      • otin selvää
        nojolou kirjoitti:

        Mulla makso 30 euroo jonotus sauniksen aspaan, hemmetin kusettajat, kyllä vikatilanteissa pitäs aspaan soitto ola aina ilmasta, jos mun känny optimoidaan johonkin hemmetin toiseen verkkoon ja sen jälkeen kännykkä menee mykäks ja joudun jonottaan aspaan lankapuhelimella niin siitä sakotetaan aivan sairaasti niin jo on todella sairasta touhua saunikselta.

        sehän on saunalahdella aivan selkeesti sanottu että aspa on maksuton soitettaessa saunalahden liittymästä. kannattaa lukea niitä lappuja.. oma vikas.


      • änkky
        otin selvää kirjoitti:

        sehän on saunalahdella aivan selkeesti sanottu että aspa on maksuton soitettaessa saunalahden liittymästä. kannattaa lukea niitä lappuja.. oma vikas.

        virheen takia verkko katoaa, niin siitähän pitää asiakasta rankaista? Maalaisjärjellä ajateltuna, kuinka hemmetissä sillä saunalahden liittymällä soittaa aspaan jos se on mykkä, vai pitääkö etsiä jostain torilta joku jolla olisi kyseisen operaattorin liittymä ja pyytää puhelinta lainaksi.


    • Juho Silmään Kustu

      Saunalahti saunan taakse ja lopetus

      Älkää valittako nyt mennään 2014 ja yritin tehdä mm.. sopijan vaihdon liitynässäni & lopettaa yhden asiakasnumeron toukokuussa 2014 nyt on joulukuu 2014 ja vieläkään ei asia ole selvä..

      on juostu useampaan kertaan myymälässä soitettu ne monet kymmenet puhelut saatu lupauksia eri nimisiltä ihmisiltä että asia selviää..

      Nyt ollaan puolen vuoden jälkeen siinä tilanteessa että ollaan maksettu kuulemma liikaa rahaa ja tilote joka pyytämättä oli lähetetty näyttää kuulemma plussaa... tosin se tiliote jonka minä sain näyttää edelleen miinusta ja on jonkun muun

      Olen sitä tiliotetta pyynöstä yrittänyt useampaan kertaan katsoa ja uskoa summien ja tietojen muuttuvan.. eivät ole muuttuneet.

      eivät kuulemma oleet rahat tiliytyneet heille vaan piti laittaa "hakuun" ??? mitähän sekin tarkoitti paljonkohan siellä "haussa" on rahaa..

      Saa nähdä mitä ovat elisalla mieltä kun kerron että on ..

      - myös mekin äänitetty ne kaikki asiakaskäynnit myyälöissä & puhelut "näistä aina mainittu erikseen tilanteessa" (suosittelen tätä lämpimästi kaikille...)
      - Kirjattu tunnit ja vaiva euromääräisesti (suosittelen myös tätä lämpimästi)

      Nähtäväksi jää mitä mieltä hra ja rva Elisa ovat kun ..

      Suosittelen kaikkia jotka tietävät tulleensa vedätettyksi ja menettäneensä rahaa tai aikaa palveluihin joita on luvattu laittamaan suoraselkäisesti vaan laskun tälle kusetuksen myyjälle niin katsotaan alkaako "asiakaspalvelu" muuttumaan

      Meiltä lähtee nyt lasku menetetystä ajasta vitutuksesta ymm...
      meikäläisen tuntipalkka kun ei ole sieltä pienimmästä päästä ja kun siihen ynnätään kaikki aihetuneet haitat ja kulut jotka rahalla on korvattavissa... katsotaan miten asia etenee

      Taidan muuten seuraavaa palvelusopimusta allekirjoittaessani tarjota ehdoksi oman sopimukseni allekirjoitusta jossa on selkeät ehdot ja sanktiot jos ei sopimuksen toinen "palvelua" myyvä osapuoli pysty lupauksiaan täyttämään
      .... katsotaan saanko nimen alle jos en saa laitan sinne selvityspyynnön miksi ?

      terveisin Juho Silmään Kustu

    • Pettynyt..

      Saunalahti veloittaa ihan OUDOSTI kun vaihtaa liittymää! Mukamas 24,90 piti olla uuden "huoleton liittymän" hinta kuukaudessa. Joka laskussa on nyt ollut ihan muu summa, jotain 39 euroa tms. Luin, että veloitellaan joitain aiempia liittymiä tms. Tosi kusetusta, eipä kerrottu Elisan liikkeessä kun vaihtoa tyrkytettiin. Asiakaspalveluun ei tunnu pääsevän puhelimella.

    • Hei!

      Mikäli tarvitset apua, niin minulle tai jollekin muulle paikalla olevalle moderaattorille voi laittaa Palstan kautta yksityisviestiä, tästä linkistä löydät profiilini: http://elisa.to/pommelraie :) Palstalle pitää ensin rekisteröityä ja kirjautumisvaiheessa on myös hyvä lisätä profiiliin asiakasnumero.

      Jenica / Palstatiimi
      http://elisa.fi/palsta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      109
      6696
    2. Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.

      UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M
      Euroviisut
      88
      4331
    3. L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?

      Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa
      Tv-sarjat
      45
      3649
    4. TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a
      Suomalaiset julkkikset
      13
      3050
    5. Natomaa hyökkäsi Iraniin

      Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu
      NATO
      626
      1650
    6. Miksi et nainen halua

      minua, kuten minä sinua?
      Ikävä
      66
      1068
    7. Rakas tiedät, että toivoisin

      Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja
      Ikävä
      55
      1043
    8. Trump aloitti III maailmansodan tänään.

      Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?
      Maailman menoa
      199
      1024
    9. teemu samuli

      käykäähän lukemassa uusin alibi lehti 3/26 mitä tämä ihmissaasta satuilee..
      Suomussalmi
      9
      1019
    10. Osaako kukaan sanoa?

      Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j
      Ähtäri
      47
      989
    Aihe