TE PELLET!

Hockey

TE PELLET olitte niin Muurista vastaan mutta katsokaa nyt mitä valmentajan vaihdos sai aikaan!

Nyt sitten itketään Anttia takasin, naurettavaa!
Miettikää minkälainen potkupallon taso Suomessa on jos pelataan Andorran kanssa tasapeli, vielä kun ne olisi tehnyt harvoista paikoistaan maalin, naurattaa!

Tasuri amatöörien kanssa ei voi olla mitään muuta kuin FIASKO ja KATASTROFI!

YKKÖSLAJI SUOMESSA ON JÄÄKIEKKO NYT JA AINA!!!!!

9

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muuuh

      Kukaan ei halua viiksivallua takaisin! Niinja nykyinen valmentaja on vain väliajan ratkaisu karsintaotteluissa joilla ei ole enää mitään merkitystä suomelle. Mutta joo, peli oli ihan kauheaa katseltavaa & samaamieltä jääkiekosta ykköslajina suomessa!

    • MISSÄ VITUSSA ON SUMMANEN SUOMEN PARAS VALMENTAJA JÄÄKIEKOSTA?!
      JA VIIKSIVALLUAKAAN EI KAIVATA JALKAPALLOMAAJOUKKUEESEEN TAKAISIN!
      TAI AINAKAAN KAIPAA NE JOTKA HEVONVITTUAKAAN JALKAPALLOSTA YMMÄRTÄVÄT!

      • kössi

        Lätkää ei pelaa kuin muutama maa tällä planeetalla. Helppoa siellä on olla kymmenen sakissa. Jalkapallo on kansainvälinen maailmanlaajuinen laji.


    • palloilija

      Ensinnäkin se on jalkapallo ei potkupallo. Toiseksi mitä väliä sillä on onko lätkä suomessa suositumpi kuin futis. Mitä tekemistä sillä on heliskosken andorra-matsin kämmäyksellä. Ei toi matsi kerro Suomen oikeasta tasosta. Mikä tahansa suomen liigajengi olis voittanut andorra, paitsi ehkä Rops. Niillä vaan ei ole heliskoskea sössimässä kaikkea. Hyvä jyrä pitkä ja perään! Se on todellista iloa silmälle.

      • sama selitys

        ja itku"Ei toi matsi kerro Suomen oikeasta tasosta" mielestäni kertoo koska tota lausetta on joutunut niin moneen kertaan kuulemaan.vaikka suomi pelaakin ajoittain jopa todella hyvin niin aina ne jossain vaiheessa romahtaa ja sitten taas."Ei toi matsi kerro Suomen oikeasta tasosta" säälittävää!


    • jekjek

      No jopas pomppas. Jääkiekossahan meillä tosi valmentaja nyt, kun pikkupojat lopetti itkeskelyn, et valmentaja kiusaa. Eilenkin kunniakas 0-2 tappio Ruotsille. Ja valmentaja senkun inisee, et ollaan vasta ajamassa juttuja sisään??? Suomiko niin vain tekee??? Et sillee...

    • futis on parasta

      Vai lätkä rulettaa, mites se menikään, leijonat pelasivat tsekissä 180 minsaa tehokasta peliaikaa ja saivat yhtään 0 maalia? Lätkä on kuoleva laji, koheltamista.
      Moderni matkaileva nuoriso on kiinnostunut kansainvälisistä lajeista, erityisesti jalkapallosta. Lätkä on kotijunttien harrastus.

      • Lätkä on tylsää

        Mielenkiintoinen detalji muuten että NHL ei ole saanut suurimmilla markkinoilla, USA:ssa mitään maanlaajuista tv-sopimusta. Ei ole kuulemma edelliskausilla saanut tarpeeksi katsojia.

        Mitä en kyllä ihmettele yhtään, hirveä määrä isoja ukkoja sohiin kepeillä maalin edessä jotain pientä pelivälinettä jota ei alle 35 tuumaisesta ruudusta kunnolla edes näe.

        Sen sijaan ko. markkinoilla soccer on kasvamassa, edellisiä jenkkien pelejä mm-kisoissa seurasi ennätysyleisö KESKELLÄ YÖTÄ. Kaikissa muissa maailman maissahan (Suomea ja Kanadaa lukuunottamatta) fudis on jo nyt ykköslaji.


    • kiinni

      pää kiinni juntti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      44
      3888
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1879
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1326
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1202
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      41
      980
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      190
      975
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      228
      954
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      927
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      800
    10. Jälkiviisauttako

      Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?
      Ikävä
      79
      799
    Aihe