Osaisiko kukaan neuvoa mitä tarvitaan pöytäkoneeseen jos sen haluaa langattomaanverkkoon? Asun langattomanverkon piirissä joten ilmainen verkko olisi saatavilla.
Pöytäkoneeseen langatonverkko?
4
1831
Vastaukset
- verkkoa
aiot käyttää, ettei vaan naapurin suojaamatonta;))
- Wlan verkkoja.....
Ainakin Lahdessa on tulossa kaupungin ylläpitämä kaikille avoin Wlan verkko, pitäisi aueta viralliseti nyt syyskuussa. Muistelen että jossain olisi jo vastaavia käytössä, olisikohan ollut Oulu ? Lisäksi noita on käytössä "rajattuina" esim. kouluilla (oppilaiden käyttöön) yms.
http://www.lahti.fi/www\cms.nsf/Pages/F62CF05BB245CCE5C225706C00397C4D :)
- Piru
ja etäisyydestä tukiasemaan riippuen tarvitset ehkä vielä sellaisen kortin, jossa on mahdollisuus ulkoiseen antenniin.
Olettaen, että verkko on IEEE 802.11b/g mukainen (se yleisin), vaihtoehtoina ovat PCI-adapteri, USB-adapteri tai ulkoinen WLAN-ethernet-muunnin. Kullakin vaihtoehdolla on etunsa ja haittansa.
PCI-adapteri on halpa ja menee koneen sisään piiloon. Toisaalta kone pitää avata ja todennäköisimmin ulkoinen antenni on tarpeen.
USB-adapterikaan ei ole kallis, mutta vie yhden portin. Ulkoinen antenni?
Kallein on WLAN-ethernet-muunnin. Se ei tarvitse asetuksia koneeseen, joten on helppo siirtää. Tarvittaessa kytkin väliin ja perään vaikka useampia koneita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M637229Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1223949Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463866Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn542815Demarilesbo synnytti lapsen
Lapsen biologisella isällä ei ole mitään oikeuksia lapseensa. On pelkkä "luovuttaja". https://www.hs.fi/politiikka/art1062486Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e592295Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka362142KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492042Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu51888Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj361710