Miten suhtaudutte hintteihin?

Saatanan äpärä

Mä nimittäin olen sellainen.

32

2186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Musnu

      Minä ainakin suhtaudun myönteisesti! Mulla ei ole mitään sua tai sunlaisia vastaan :)

    • ...

      Ihan sama mitä ne tekee, kunhan eivät mainosta itseään pitkin pitäjää. "Hei olen homo ja olen ylpeä siitä!"

      • meikä

        Itsessään homous ei ole paha asia tai tuommitava piirre, mutta olen tavannut yhden homon joka oli erittäin loukkaaava ja ilkeä (olen itse hetero) joka teki minut surulliseksi.

        Ihmiset ovat hyvin samanlaisia loppujen lopuksi seksuaalisesta suuntautumisesta tai etnisestä alkuperästä riippumatta.

        Uskon että maailman muuttuu homoja kohtaan suvaitsevammaksi. Tietyllä tapaa voin tiivistaa ongelman ytimen, minkä takia homo on syrjitty. Syy löytyy Raamatusta, jossa eräässä Mooseksen kirjassa mainitaan homouden olevan syntiä ja tätä ihmiset ovat sitten uskoneet. Vertailukohdaksi voidaan heittää että antiikin Kreikassa ei homoutta pidetty mitenkään ihmeellisenä tai tuomittavana, ja taisi olla Papualla missä homoutta ei pidetty haureutena. Siitä taisi olla dokumentti vuosi sitten telkkarissa.

        En tässä halua millään tavalla hyökätä kristittyjä vastaan ja eikös Jeesus itse opettanut että mitä haluat toisen tekevän itsellesi tee se myös heille eli suvaitsevaisuutta peliin...

        Vielä homoseksuaalisuudesta sen verran, että eläinmaailmassa tavataan homoutta. Esim. simpanssilaumassa on uroshomoja jotka hoitavat alfauroksen jälkeläisiä ja tämä johtava luottaa heihin eniten, koska he ovat vahvoja ja voivat suojella pentuja sillä aikaa kun muut uroksen ovat metsästämässä ja eivät nämä homoapinat sillä aikaa köyri naaraita. Eli homous ei ole sairaus.


    • vampyrella666

      samalla tavalla kun muihinkin ihmisiin.

    • sansku

      koska on omituista jos mies on naisellinen (niinhän homot on yleensä?) mutta ei muuten, puheenaiheet vois olla "onpas hieno sää" ennenkuin kunnolla tutustuu :P mutta niinhän se kaikkiin ihmisiin tutustuttaessa olisi, mutta homoihin ja lesboihin suhtaudun pienellä varauksella, mikä johtuu vanhempien asenteesta homoseksuaalisia kohtaan.

      • ...

        Rakennat selvsäti mielipiteesi homoista "Sillä silmällä"-ohjelman perusteella. Eivät kaikki homot sellaisia ole, paitsi naispuoliset (eli lesbot) tietysti...


    • ..........................

      Järkevää kuvaa homosta.

      • hotsii

        Luuletko tosiaan että Iso Liha! on homo?


      • ........................
        hotsii kirjoitti:

        Luuletko tosiaan että Iso Liha! on homo?

        ja käytöksestäkin sen jo huomaa.


      • vatatata
        ........................ kirjoitti:

        ja käytöksestäkin sen jo huomaa.

        Ei kai mielessäsi ole käynyt semmoinen vaihtoehto kuin että Iso Liha! olisi trolli? Trollit väittävät mitä hyvänsä saadakseen huomiota. Sitä paitsi Iso Liha!n jutut siitä, miten hän pieksee kynäniskoja on ristiriidassa homoilun kanssa. Homot ovat nynnyjä, eivät mitään räyhääjiä.


      • .......................
        vatatata kirjoitti:

        Ei kai mielessäsi ole käynyt semmoinen vaihtoehto kuin että Iso Liha! olisi trolli? Trollit väittävät mitä hyvänsä saadakseen huomiota. Sitä paitsi Iso Liha!n jutut siitä, miten hän pieksee kynäniskoja on ristiriidassa homoilun kanssa. Homot ovat nynnyjä, eivät mitään räyhääjiä.

        Se kynisten pieksäminenkin sitten on kun tyyppi on vaan oikeassa elämässä joku katkera läski.


    • mutta

      homomiehet ei aina herätä täyttä hyväksyntääni

      Naisten välinen seksi näyttää jotenkin kauniimmalta kuin miesten välinen seksi

      • minä

        kahden nätin naisen suutelu näyttää tottakai kauniimmalta kuin kahden ruman karvaisen miehen suutelu


      • Jonie

        pitääkö sitä miehien välistä seksiä katsella/kuvitella.


      • Jonie
        minä kirjoitti:

        kahden nätin naisen suutelu näyttää tottakai kauniimmalta kuin kahden ruman karvaisen miehen suutelu

        ..kun se vaan ei koske omaa sukupuolen edustajaa nii ok näköjää. ja taas kerran tarviiko sitä katsella?? antaa olla vaan. kukaan tuskin tuijottaa sinua intona jos suutelet naista.


    • ...

      niin,,,,?

      • homo

        ...


    • tullut

      asiaa pahemmin ajatelleeksi. He eivät ole muuten sairaita, ainoa vain että se on sairasta, mitä he tekevät. Ja toisaalta, ei sille kukaan mitään mahda, jos tulee homoksi. Sitähän EI VOI itse päättää.

      Siihen mä en ota kantaa, oletko sä vai et. Tuo yksittäinen lause kuulostaisi enemmänkin huulen heitolta. Ole tai älä, sama se mulle. Eivät homot mitään niin hirveitä ole (Eikös sitä sanota, että homo on naisen paras ystävä?)

      • Jonie

        peppuun naiminen vai? no jaah..sitähän heteroparitkin hommailee useimmiten miehen halutessa.


      • ...
        Jonie kirjoitti:

        peppuun naiminen vai? no jaah..sitähän heteroparitkin hommailee useimmiten miehen halutessa.

        naiminen on sairasta, joo-o!


      • .....................
        ... kirjoitti:

        naiminen on sairasta, joo-o!

        Oli pari sitten homo tai hetero.


    • Jonie

      ihan ok jos sellainen on. minkäs sille voi eli ei kenenkään vaikuta alkaa ruikuttaan et hyi hyi blää.
      ne jotka saa pahan olon tosta niil on itellä korvien välissä onkelmia ja eivät ole varmoja omasta seksuaalisuudesta.

    • Man

      Ei hirveesti mulle merkitystä, kuka on sellanen ja kuka ei.

    • mamemu

      mulla on paljon homo kamuja joten hyvin positiivisesti! =) (tytsy 14w)

      • o_ON

        SÖPÖJÄ!!!!!!!!!!!! Ja ihaniiiiiiiiiiiiiiii


    • >>>

      Kuin ihmiseen - keneen tahansa. Ei minulle kuulu se mitä sie makuuhuonees haluat puuhailla, ei sulle mitä minä, eiks niin?
      Ymmärrettävä, mutta hiukan tyhmäkin kysymys. Siinä mielessä ymmärrettävä, että nykyäänkään ei vielä kaikki ole päässyt homojen tai muunlaisista erilaisuuksien peloistaan, mikä on sääli - heille.
      Tyhmä kysymys siksi, että sinä ikään kuin alennat itsesi muiden alapuolelle kysymyksenasettelullasi. Koitahan nyt funtsia tämä juttu ja lopeta muiden ajatuksen juoksuista huolehtiminen.

    • rrr

      ihmisiä hintit on ihan siinä missä muutkin.

    • pahaa hinteissä on?Ei ainakaan mulla ole niitä vastaan mitään..

      • Psykootikko

        Homoilla on yleensä paremmanlaatuinen aivokasvain kuin heteroilla; he sairastuvat harvemmin aivokirrosiin; tauti, jota ei ole olemassa, you know... homoilla on parempi mahdollisuus saada persettä pojilta / miehiltä (ihan iästä riippuen) / Ne, jotka tämän Jumalan kieltävät... / ... ovat truly pitiful fools / (Martin Luther)

        Raamatun näkemys asiaan:

        Ne miehet, jotka huorin tekevät / joille ei ole naiset riittänyt / on tuomittava pyytämään julkisesti anteeksi / tekemyksiään ja täydellisen kieroutuneita näkemyksiään / ihmisen seksuaalisuudesta. / Ja muistakaa, minä, Jumala / olen ainoa jumaluusoppinut / maassa, taivaan päällä ja helvetissä.

        Henkilökohtainen mielipiteeni on muuten se, että hinteissä ei ole mitään vikaa. Päin vastoin, niitä on kiva panna perseeseen.


    • pure_venus

      Aivan kuten vanhoihin papparaisiinkin: eivät vain vedä puoleensa! Ovat kyllä eri sukupuolta kuin itse, mutta silti ikäänkuin sukupuolettomia..

    • Wee

      No ei niitä haittaakaan ole ja niinkauvan kun ne eivät ole musta kiinnostuneita niin ok.. homma

    • [Rapa]

      ihan samalla lailla kuin tavallisiin ihmisiinkin, en mä hivuttaudu yhdenkään homon/lesbon vierestä pois sen takia että ovat homoja/lesboja

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      17
      585
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      518
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      42
      457
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe