Lisää nopeutta Firefoxiin helposti: http://www.mozilla.fi/keskustelu/index.php?topic=52.15
Lisää nopeutta Firefoxiin
7
1136
Vastaukset
Kyllä tuo tuunaus kannatti!! Oikeen hyppäsi sivut auki....meinaa vauhissa pysyy.
Kannattava viritys.
Kunhan vaan huolella tekee ettei sekota foxia!!
Ja helppoa ku pistää sen suomenkielen päälle!
Suosittelen kyllä tuliketun käyttäjille!!!- waagneri
mitä "nappia" pitää painaa siellä "Total idean" sivulla et homma onnistuu ? Minä löysin jonkun Pro Doctorin,mut se ei varmaan ole se oikea ?Eikä downloadistakaan auennut oikea sivu??
waagneri kirjoitti:
mitä "nappia" pitää painaa siellä "Total idean" sivulla et homma onnistuu ? Minä löysin jonkun Pro Doctorin,mut se ei varmaan ole se oikea ?Eikä downloadistakaan auennut oikea sivu??
With installer:
Order the FireTune CD Rom
Free Download Mirror 1 (USA)
Free Download Mirror 2 (USA)
Free Download Mirror 3 (AU)
Free Download Mirror 4 (FR)
Free Download Mirror 5 (USA)
Free Download Mirror 6 (AU)
Free Download Mirror 7 (US)
mikä tahansa noista mirroreista käy- soldier
Vaikutti huomattavasti...
Ennemmin saattoi Opera 8.5 olla nopeempi kuin Firefox mutta nyt tuli jo reippaasti eroa TULIKETUN HYVÄKSI.
Hieno homma!!
Kiitos tästä tiedosta!
Helpoiten tämän ohjelman lataa:
http://www.snapfiles.com/get/firetune.html - Waagneri
WAGNERI kirjoitti:
With installer:
Order the FireTune CD Rom
Free Download Mirror 1 (USA)
Free Download Mirror 2 (USA)
Free Download Mirror 3 (AU)
Free Download Mirror 4 (FR)
Free Download Mirror 5 (USA)
Free Download Mirror 6 (AU)
Free Download Mirror 7 (US)
mikä tahansa noista mirroreista käyEron huomaa kun aukaisee selaimen .Lävähtää miltei heti ruutuun !Kerrohan vielä kun selailen esim.myyntipalstoja ja tsekkaan jotain tuotetta,niin takaisin komennolla menee aina sivun alkuun,kun IE.llä sen tuotteen kohdalle mitä tarkastelin.Voiko sen säätää jostain ?
Waagneri kirjoitti:
Eron huomaa kun aukaisee selaimen .Lävähtää miltei heti ruutuun !Kerrohan vielä kun selailen esim.myyntipalstoja ja tsekkaan jotain tuotetta,niin takaisin komennolla menee aina sivun alkuun,kun IE.llä sen tuotteen kohdalle mitä tarkastelin.Voiko sen säätää jostain ?
http://www.mozilla.fi/keskustelu/index.php?topic=52.15
Siinä penet kuvat ja niitä klikkaamal isommiksi.
Katso että säädöt tämän mukaan.
Minulla ei kyllä moista kun tuon mukaan laitoin..- onnistui
WAGNERI kirjoitti:
http://www.mozilla.fi/keskustelu/index.php?topic=52.15
Siinä penet kuvat ja niitä klikkaamal isommiksi.
Katso että säädöt tämän mukaan.
Minulla ei kyllä moista kun tuon mukaan laitoin..mutta tämä ominaisuus sivujen lukemisen liittyen,niinkuin kerroin edellisessä viestissä,on ollut jo siitä lähtien,kun rupesin firefoxia käyttään !Toimiiks sulla esim.huuto.net -ajoneuvot-henk.autot-sieltä joku ilm.-ja takasin. Aina menee sivun alkuun toisin kuin ie.llä joka palauttaa sivun siihen kohtaan missä ko. ilmoitus oli.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.3762396IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk641854- 1541433
Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten131247Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää5021201Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu48945- 90884
- 71842
Ruohonpolttoa Suomussalmella
Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla43815- 28813