Ajauduin it-alalle puoli vahingossa. Töitä on ollut ihme kyllä, eritäin hyvin. (amk-tutkinto).
Verkkopuolen / palvelinten ylläpito yms. ei sovi luonteelleni. Liiaksi ihmettelyä, päivät tylsiä!
Kohtuu palkka (2600€/kk) Koodaaminen taas ei ole ollenkaan mun juttu. Helpomminkin voi rahansa tienata ja pienemmällä stresillä.
Paskamaista sakkiakin it-alan puljuissa ja epäsosiaalisia juntteja. Kaikkea muuta kuin fiksua porukkaa! Ei tod mitään asiakapalveluhenkistä.
IT-ala on turhaa möllöttelyä!
Jaakko 77
3
1414
Vastaukset
- ari__
Painu sitten vttuun!
Se, että serverihuoneen maskotilla ei ole mitään tekemistä, ei tarkoita, etteikö muissa it-hommissa olisi. mielummin sitä on siistissä sisähommassa tekemättä mitään kuin raksalla räntäsateessa nojailemassa lapioon :)
- erkkijeejee
aina kannattaa yleistää, se on osoitus viisaudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 895645
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804742Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113057Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv902976Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232654Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612049Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251996- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1161460- 1851328