variaattorin resonointi

jukkujaa

eli kun mittarissa on sellaiset 60 lasissa niin variaattorissa tärisee ja resonoi joku että sen tuntee perseessä ja jaloissa saakka..silleen tasaisesti jumputtamalla resonoi..tänää avasin kopan ja ei sieltä mitään vikaa löytyny tms epämääräistä.öljyt on peräänvaihdettu ajallaan ja pari kk vanha on hihna.kellään samanlaista vikaa?oisko rullat jo kulunu kun mittarissa on kunnioitettavat 11tkm ja fude -04 on kyseessä..:D

6

876

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiki

      On hyvä ja katsoo onko ne rullat aivan pyöräät vielä.

      Toi veikkais kyllä siitä et kytkimen se liikkuva osa eon käyrä

      • aika moni haukkuu kikiä täällä mutta itse mitä olen seuraillu niin minun mielestä kiki on kyl iha asia jätkä,tai siis onkoha kikin takana miespuoleinen henkilö edes?:P sitä ei voi tietää...:)

        jukkujaa


      • xsdfghj
        seagate kirjoitti:

        aika moni haukkuu kikiä täällä mutta itse mitä olen seuraillu niin minun mielestä kiki on kyl iha asia jätkä,tai siis onkoha kikin takana miespuoleinen henkilö edes?:P sitä ei voi tietää...:)

        jukkujaa

        Kyllä Kiki ihan asiallinen on se on se kiki pienellä koolla se huumehörhö!


      • xsdfghj kirjoitti:

        Kyllä Kiki ihan asiallinen on se on se kiki pienellä koolla se huumehörhö!

        toi olikin uusi tieto täytyy muistaa.


    • on sama ongelm..

      Mulla on sama ongelma...mutta kun avasin kopan niin variaattorin hihnassa oli lovia jotka olivat tulle siitä kun on vääntänyt kaasu pohjassa ja rengas ei pyöri :(

    • Icehead

      Kans samanlainen vika paitsi ehkä pahempiki.
      Eilen kun lähin ajamaan niin ei niikualuks mitää mut sitte alkoi hirveä tärinä ja mopo ei kans kulje mihinkään. Mutta miltä sitte se tuntuisi jos variaattori menisi paskaksi jostaki syystä?
      Ja mulla muuten kinroad skopo:D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      62
      2818
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      114
      2468
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      8
      1742
    4. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      3
      1335
    5. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      56
      1330
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      292
      1261
    7. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      71
      1144
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      22
      1081
    9. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      79
      1039
    10. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      23
      895
    Aihe