Voi tana... nyt tänne ilmotuksia kuka on kyllästynyt NRJ käsittämättömään musiikkipolitiikkaan. Esim. allekirjoittanut on varsin kyllästynyt PMMP:n Pikkuveli piisiin. Periaatteessa haluaisi kuunnella NRJ:tä mutta kun kyseinen renkutus soi n. 4-7 kertaa työpäivän aikana alkaa rauhallisempikin mieli seota.. jotain tolkkua tuohon touhuun! Murr... maalimassa paljon muitakin hyviä kappaleita luulis että niitä siellä varastossa on ja NRJ:llä resursseja soittaa.. töissä ei ole radiota ja netin kautta NRJ:tä kuuntelen mutta pakko nyt aina vaihtaa kanavaa kun Pikkuveli veisu alkaa... tänäkään aamuna ei siihen aseman vaihtoon mennyt kuin noin vartti... ELI POINTTI ON SE, ETTÄ V..UTTAA!!!
Vastaukset 10
- Paavi
Älä valita. Kun radioasema on sitoutunut "yhteistyöhön" levy-yhtiöiden ja mainostajien kera, niin pitäähän sitä levyä sitten soittaa, vaikka kuuntelijat raivoavat vastaan.
Kaupallinen radio muistuttaa Neuvostoliittoa enemmän kuin moni voisi kuvitellakaan...- proffa
Sen soitosta menee teostokorvaukset Sepponen/Peltoniemi-kaksikolle.
Mun puolesta PMMP voisi tehdä seuraavaksi Keinu-biisistä coverin. Toimii. - yhtään mitään
radiotoiminnasta. kommenttisi paljasti sen
- uhgpoiehr
Kuuntelijat: Pysykää poissa. Tämä on vain radion tekijöiden foorumi!
- llaafjgr
Toihan oli oikeesti hauska kommentti.
llaafjgr kirjoitti:
Toihan oli oikeesti hauska kommentti.
jotenki asiallinen kommentti.. eipä voi ku nauraa... jesus!
- ihan vitun pro
maatila kirjoitti:
montako radioa teet päivässä???
"montako radioa teet päivässä???"
Yhtä.
Se oli sarkasmia eikä mitään "maatilaa" vastaan. - Bob
kaikista hauskinta lienee se, että oikeasti joka toinen kommentti on jonkun SBSläisen ja joka toinen jonkun NOVAlaisen kirjoittama...ainakin silloin kun väittelemään aletaan.
Surullista sinällään huomata, että molemmilla tahoilla ollaan ihan yhtä pihalla... - I Love Radio
Bob kirjoitti:
kaikista hauskinta lienee se, että oikeasti joka toinen kommentti on jonkun SBSläisen ja joka toinen jonkun NOVAlaisen kirjoittama...ainakin silloin kun väittelemään aletaan.
Surullista sinällään huomata, että molemmilla tahoilla ollaan ihan yhtä pihalla...Jälleen kerran, EN OLE NOVALAINEN ;-) enkä myöskään SBS:läinen.
Ja toisaalta jos ne pihalla olevat radioasemat pärjäävät parhaiten kuuntelijoiden ja rahan metsaätyksessä niin se on varmaankin hyvä asia. LOL.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀671212KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi201068- 861056
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R64974Huh huh...
Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik209751Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni44630- 63626
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43606- 38599
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku70564